Gönderen Konu: Finasterid kontrolü için Dermatolog mu Ürolog mu ?  (Okunma sayısı 485 defa)

Emir123

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Genetik olduğunu düşündüğüm saç dökülmem var , doktora gittiğimde finasterid kullanmak istediğimi söyleyeceğim lakin yan etkilere karşın önlemde almak istiyorum .
Şimdi ben cildiye/dermatolog a gitmeden önce kan tahlili olup onun raporunu mu götüreceğim , bu kan tahlilinin birden fazla türü varmış hangisini çıkarıp göstereceğim , Yoksa ürologda sperm testi hormon testi mi yapılacak süreç nasıl işliyor ? Çevremde bilen pek insan olmadığından bende ortada kaldım foruma bakınıyorum lakin tam olarak ne yapacağımı anlayamadım , nasıl bir yol izlemeleyim , Çünkü randevu almak zor ve araya aylar girerse kan tahlini falan nasıl göstereceğim gibi dertlerde var , bilen birileri beni güzelce bilgilendirirse iyi olur , Bende tedavi sürecini güzelce buradan paylaşmaya çalışırım.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Finasterid kontrolü için Dermatolog mu Ürolog mu ?
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2024, 22:29:59 »
Hormonal testler için ürolog balae. Dermatologlar genel kan değerleri, vitamin mineral değerlerine fln bakarlar.

Emir123

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2024, 23:48:57 »
Peki bunları dermatolog öncesi mi tahlil yaptırıp sonuçları mı doktora göstereceğim , yoksa o bana söyleyecek daha sonrasında kan tahlili olup tekrardan randevu vs. alıp doktoramı gideceğim ? İkinci senaryo da çok zaman girebilir araya lakin ilkide kabul ediyormu onu da bilmiyorum . Bu tahliller doktor isteğine göre değişiyormu ?

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2024, 12:13:42 »
Yaşın 25 üzeriyse doktora danışmana gerek yok doktorlarin bu konuda fazla bilgisi yok yanlış yönlendiriyorlar bilseler bile reçete yazmazlar dökülüyorsa git propecia al geç. Proscar falan uğraşma büyük riskleri var evet ama riski alan adak bin lirayı da verir yani
  • Yaşınız 36

Emir123

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2024, 15:11:04 »
22 yaşındayım ,25 yaşından büyük değilim , doktor önermese dahi en azından gidişatın iyi veya kötüye gidip gitmediğini anlamak isterim , sonuçta bunlar ağır ilaçlar , her ne kadar forumda bırakılınca yan etkiler geçiyor dense de , geçmez se veya başka bir soruna sebep verirse diye korkmuyor değilim. Para açısından sorunum olmaz değsin de ne kadar oluyorsa olsun ,

Facebook Twitter Instagram