Gönderen Konu: Sakallarımın Çıkmama Sebebi Ne?  (Okunma sayısı 233 defa)

sakalsoru

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sakallarımın Çıkmama Sebebi Ne?
« : 15 Mart 2024, 15:23:53 »
Merhabalar. 24 yaşındayım, gür şekilde bıyıklarım, top sakalım, çene altı ve boyun sakallarım var ancak yanaklarımda hiç sakal yok(tu). Saçlarımda dökülme yok, hatta vücudum da kollar bacaklar göğüsler olsun oldukça kıllıdır. Bu yaşa geldim neden hala sakalım çıkmadı merak ediyorum sizin yorumlarınızı merak ediyorum.
DHT seviyem düşük olsa bıyıklarım ve çene altı/üstü sakallarım çıkmazdı ayrıca bu kadar aşırı vücut kılım olmazdı diye düşünüyorum. Testis büyüklüğü, ses kalınlaşması gibi noktalarda da problemim yok dolayısıyla DHT seviyemin düşük olduğunu zannetmiyorum.

Daha önce doktorum Minoksidil içeren Androvium verdi, kullandım gerçekten iyi düzeyde sakal çıkardı ancak yüzümün her yerinde, alnımda, gözlerimin altında, burnumda vs. aşırı tüylenme yaptı o yüzden bıraktım. İlginçtir ki Androvium'u (yani Minoksidil'i) bırkınca sakallarımın tamamı dökülmedi, 60% döküldüyse 40% kadarı kaldı. Androvium kullanmaya devam etmeli miyim sizce? Yüzdeki tüylenme olayını nasıl çözebiliriz? (Berberim ağda şeker içerdiğinden yüzdeki tüyleri kalınlaştırır demişti o yüzden Minoksidil kullanıp sürekli ağdaya gitmek de mantıklı olmayabilir.)

Bir de son gittiğim doktor Androivum'a alternatif olarak (tüylenmeden şikayetçi olduğum için) Hair Forte diye bir sprey yazdı. Biraz araştırdım ve Hair Forte'un Procapil adında bölgesel olarak DHT baskılayan bir sprey olduğunu öğrendim. Açıkçası bu ilacı alma taraftarı değilim çünkü zaten yanaklarımda sakalım çıkmıyor DHT'yi daha da baskılarsam var olan 3-5 tel de dökülür diye korkuyorum. Sakal gelişimi için DHT baskılayıcı kullanmak yerine aksine o bölgeleri DHT'ye daha duyarlı hale getirmem gerekmiyor mu?

Fikirlerinizi bekliyorum.

Facebook Twitter Instagram