Gönderen Konu: Topikal Spiro + Topikal Finasterid ???  (Okunma sayısı 240 defa)

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Topikal Spiro + Topikal Finasterid ???
« : 26 Mart 2024, 20:26:55 »
Merhabalar

Spironolaktonu, genel dolaşıma minimum etki etmek için topikal olarak almak istiyorum. Kafa derisindeki testesteronu azaltma, dht'nin saç reseptörlere bağlanmasını önleme ve fibrozu önleme gibi çok faydalı etkileri olduğunu duydum.

Ailemdeki kellik öyküleri agresif olduğu için buna ek olarak kafa derisindeki DHT'yi de bloklamak adına topikal finasteridle de sağlama almak istiyorum.

Forumda genel olarak topikal spiro+oral fin kullanıldığına şahit oldum fakat hiç topikal spiro+topikal fin konusu göremediğim için bu konuyu açtım. Neden topikal varken oral fin kullanıyorlar anlam veremedim açıkçası.

Tedavi planı hakkında ne düşünüyorsunuz? Önerilerinizi bekliyorum.

İLİZAROV

• Sr. Member
Ynt: Topikal Spiro + Topikal Finasterid ???
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2024, 20:34:47 »
Merhabalar

Spironolaktonu, genel dolaşıma minimum etki etmek için topikal olarak almak istiyorum. Kafa derisindeki testesteronu azaltma, dht'nin saç reseptörlere bağlanmasını önleme ve fibrozu önleme gibi çok faydalı etkileri olduğunu duydum.

Ailemdeki kellik öyküleri agresif olduğu için buna ek olarak kafa derisindeki DHT'yi de bloklamak adına topikal finasteridle de sağlama almak istiyorum.

Forumda genel olarak topikal spiro+oral fin kullanıldığına şahit oldum fakat hiç topikal spiro+topikal fin konusu göremediğim için bu konuyu açtım. Neden topikal varken oral fin kullanıyorlar anlam veremedim açıkçası.

Çünkü elde etmesi genelde çok zor topical fin ve topical spirinalaktonu ben geçen mesela topical spirinalakton söylicektim karşımdaki eczacı yeterince bilgi birikimine sahip değildi ve spirinalaktonla minoxili aynı solüsyonda kullanmaya çalışıyordu.Topical spirinalaktonu bir masjistral eczacıya yaptırman gerekiyor ve elde etmesi çok zahmetli geliyor insanlara o yüzden proscar 5 mg finasteride alıp 4 e bölüyorlar

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2024, 20:38:54 »
Merhabalar

SPIRINOLACTONE  SAÇ  LOSYONU

Rp

Spironolactone       1 g

Methycellulose       0,25 %

Ethanol 95 %          40 ml

Propylene glycol     20 ml

Purified water qs    100 ml

Formülün hazırlanışı

Spirinolakton ve metilselülozu karıştırın. Bu karışıma propilen glikol ilave edin. Daha sonra %95 etanol ekleyip iyice karıştırıp yeterli hacme distile su ile tamamlayın.

Minoksidil ve spironolakton, aynı çözelti içinde bir araya getirilmemelidir. Bunlar kimyasal olarak birkaç gün içinde reaksiyona girerek özellikle hoş olmayan kokuya  neden olurlar ve  bozulmaya yol açarlar.. Bu reaksiyonun oluşması için saatler gerektiği için, minoksidil ve spironolakton ayrı kaplardan bir kafa derisine tatbik edildiği takdirde, istenmeyen reaksiyon meydana gelmez.

Hasta uyumunun iyi olduğu bu formülasyonda topikal minoksidil+azelaik asit yada spironolakton genellikle aynı sonuçları vermektedir.

2014'e veda ederken, yeni yılda görüşmek üzere hoşçakalın…

Uzm.Ecz.Ahmet Nezihi Pekcan
Pekcan eczanesi - Konya

satoshinakamoto

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2024, 20:46:50 »
SPIRINOLACTONE  SAÇ  LOSYONU

Rp

Spironolactone       1 g

Methycellulose       0,25 %

Ethanol 95 %          40 ml

Propylene glycol     20 ml

Purified water qs    100 ml

Formülün hazırlanışı

Spirinolakton ve metilselülozu karıştırın. Bu karışıma propilen glikol ilave edin. Daha sonra %95 etanol ekleyip iyice karıştırıp yeterli hacme distile su ile tamamlayın.

Minoksidil ve spironolakton, aynı çözelti içinde bir araya getirilmemelidir. Bunlar kimyasal olarak birkaç gün içinde reaksiyona girerek özellikle hoş olmayan kokuya  neden olurlar ve  bozulmaya yol açarlar.. Bu reaksiyonun oluşması için saatler gerektiği için, minoksidil ve spironolakton ayrı kaplardan bir kafa derisine tatbik edildiği takdirde, istenmeyen reaksiyon meydana gelmez.

Hasta uyumunun iyi olduğu bu formülasyonda topikal minoksidil+azelaik asit yada spironolakton genellikle aynı sonuçları vermektedir.

2014'e veda ederken, yeni yılda görüşmek üzere hoşçakalın…

Uzm.Ecz.Ahmet Nezihi Pekcan
Pekcan eczanesi - Konya

Teşekkür ederim paylaşımın için. O halde minoksidilsiz topikal spiro hazırlatıp yanına da proscar 1/4 ya da topikal fin ile destek çıkayım. Zaten minox'u döngü olayından dolayı şimdilik kullanmayı düşünmüyorum o yüzden saf spiro alacaktım. Görünüşe göre zaten doğru düşünmüşüm.
  • Yaşınız 21

İLİZAROV

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2024, 21:07:01 »
ama yalnız benim attığım formülü hazırlat bu ülkede adam akıllı mesleğini yapan yok bak cidden bunu bütün samimiyetimle söylüyorum bu forumda saç ekimi yaptırıp nelerle karşılaşan insanlar var ahlakı çürümüş doktor eczacı çok bu ülkede.Losyonu güvenilir işini bilen bir yere yaptır kesinlikle bunu söylemek istedim .Hayırlı ramazanlar diliyorum.

Facebook Twitter Instagram