Gönderen Konu: Asuman Hair 4.300 Greft Fue Yaş 38  (Okunma sayısı 1201 defa)

Emrah Karaağaç

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Asuman Hair 4.300 Greft Fue Yaş 38
« : 05 Nisan 2024, 10:08:32 »
Herkese selamlar, bende bu forum sayesinde ve karar öncesi Hintell in tavsiyesi üzerine forum içerisinden bir ekim merkezi seçtim, bu karar sürecinde ve tabi tüm süreçlere etki eden forum kurucularına ve yorumları ile değer katan tüm kullanıcılara teşekkür ederim.

Başlıkta da görüleceği üzere Asuman Hair da saç ekimimi 04.04.2024 tarihinde yaptırdım. Ekim alanı çok geniş olmadığından iyi bir sonuç alabileceğimizi belirtti. İşlemler sabah sevgili Atakan Bey ve Melike Hanım in lokal anestezi ve greft alımı işlemleri ile başladı. Atakan Bey özveri ile yaklaşık 3 saat boyunca homojen olacak şekilde 4.300 Greft çıkardı. Bu arada folikuller 3 lu 4 lu ağırlıklı id, 1,2 ve 5 li greftler de vardı arada. Sonrasında Asuman Hanım kanallari açtı ve akabinde ekim işlemine başlandı.

Ekim islemi beklediğimden uzun sürdü çok ince işçilik yaptılar sagolsunlar 7 saat ekim süreci ile geçti. Operasyonun sonuna dorlgru ekim işlemine Asuman Hanım da katıldı, düzeltme kontrol ve ekim için.

Çok sabır gerektiren, titizlikle ve dikkatli yapılması gereken bir işlem, lütfen forumda iyi bir referans ve başarı oranına sahip klinikler dışında bir yere saç ekimi yaptırmayın. Ben bile sıkıldım ama onlar hala arı gibi titizce çalışmaya devam ettiler.

Asuman Hanım, Atakan Bey ve Melike Hanım çok iyi bir ekip olmuşlar gerçekten. Emeklerinin karşılığı para ile ölçülemez.

Lafı çok sulandırdim:) sonuç olarak ekim işlemi bitti, öncesi ve sonrası fotoğraf atıyorum. Ekim ile ilgili degerli yorumlarınızı bekliyorum.

Süreç ilerledikçe inşallah güncel fotolar paylaşacağım.

Saygılarımla.

Ali ışıtan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Asuman Hair 4.300 Greft Fue Yaş 38
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2024, 12:57:46 »
Merhaba Emrah bey , sizinle aynı gün ekim yaptırmıştık nasıl gidiyor süreciniz  .

Emrah Karaağaç

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2024, 13:41:12 »
Ali Bey çok iyi durumda şükür, fakat bepanthol losyonu başladım 3 gündür 30 dk bekletip sonra şampuan ile yıkıyorum ama çok kuruyor ayrıca kabuklar kendiliğinden de dökülüyor. Bir ara bugün telefon ile konuşurken çok oynadım herhalde 1 greft kabuk ile birlikte geldi hafif kanadı kökü bakalım. Klinikten yanıt bekliyorum. Büyük oranda döküldü kabuklar. Sizin nasıl gidiyor.

Ali ışıtan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2024, 13:57:02 »
Şu an iyi durumdayım şükür . Ekimin 2.günü hafif apse  oluşumu gözlendi bir hafta fucidin krem kullandım dün bepanthol losyonla sürece  devam ettim bugün kabuk dökümü oluştu tam bitmiş değil zorlamak da istemedim açıkcası yarın kabuk döküm işlemine devam edeceğim günün fotoğraflarını merkeze ilettim dönüş bekliyorum umarım bir sıkıntı yoktur . Ekim sonrası bakım süreci en zor olanı gibi . Sorunsuz süreci tamamlarız umarım .

Noone35

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Nisan 2024, 14:00:40 »
Fotograflar bende mi acilmiyor sadece acaba ?

Ali ışıtan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2024, 14:05:17 »
Fotoğrafların indirilmesi gerekiyor direk açılmıyor maalesef .

Emrah Karaağaç

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2024, 14:11:34 »
Evet bakın süreci zor, ekim kısmı da zor sizin ekimden 1 saat sonra bitti benim ki o da bayağı yoruyor gerçekten. Bundan sonrası iyu geçer umarım artık güzel günlere az kaldı inşallah dediğin gibi güzel sonuçlar alırız l.

Ali ışıtan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2024, 14:59:31 »
Baya uzun sürmüş ekiminiz. Bundan sonrası sabırla bekleyip görmek .

Emrah Karaağaç

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2024, 15:03:37 »
Evet bana da biraz önce, köyü renkli kabukların olduğu yere 4 gün ficidin krem sürmemi söylediler sabah akşam bakalım neler olacak

Ali ışıtan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Nisan 2024, 09:58:04 »
Tedbir amaçlı olabilir .

Emrah Karaağaç

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2024, 12:07:11 »
Durum guncelliyorum, ekim gününden sonraki günden başlayarak bugün 13. Gün tüm kabuklar döküldü. Ekim alanı ve donör bölge fotoğrafları ektedir. Donör bolgeye 20. Günden itibaren advantan krem başlayacağım. Bu arada karaciğer enzimlerim yüksek olduğundan tüm takviyeleri 15 gün bıraktım sonrasında tekrar karaciğer enzimlerine bakılacak bana göre takviyeler devam edip etmemeye karar vereceğiz. Fotoğraflarla ilgili değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2024, 22:48:01 »
karaciğer enzimlerine bakılması iyi olmuş bazı ilaçları sizin gibi çoğu kişi tolore edemeyebiliyor ,devamı halinde ciddi problemler doğabilirdi.
bu arada ekim alanı ve donör bölge çok iyi görünüyor umarım süreç böyle sağlıklı devam eder.
ayrıca advantan kremi ne amaçla tavsiye ettiler acaba ,bu konuda bilgi verdilermi.

Emrah Karaağaç

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2024, 23:06:55 »
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle, ilk olarak zaten ben sac ekim işleminden 1 ay önce kan tahlili yaptırmistim eskiden beri yüksek benim karaciğer enzimler yağlanma var, xpecia ve vitaminler sanırım enzimler üzerinde etkili. Bunun dışında advantan kremi arka tarafta bir boşluk var donör alanda göze çarpıyor sanki geriden geliyor doku küsmesi gibi, o nedenle advantan krem kullanmami önerdiler.

Ali ışıtan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2024, 20:36:39 »
Merhaba Emrah bey , maşallah  saçlarınız gayet iyi görünüyor .Xpecia sizde sivilcelenme gibi herhangi bir yan etki yaptı mı ? Ben de önümüzdeki hafta genel bir kan tahliliyle d ,b12,biotin değerlerine baktıracağım .

Emrah Karaağaç

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 20 Nisan 2024, 22:07:59 »
Merhaba 1 2 kez sivilcelenme olmuştu ama ekim öncesi 1 aylık süreçte kendiliğinden inmisti, su anda kullanmiyorum 15 gun sonra karaciger enzimlerine bakilacak ona gore karsr vereceğiz, saçları gazlı bez ile kese yapar gibi yıkıyorum dünden beri. Bayağı dökülme başladı. Neyse bir de bana en başta prozinc plu losyonu 20. günden itibaren kullanılacak denilmisti ama bugün asistan hanım Alopexy  T almamı önerdi onun içinde Minoxidil var yani çok kararsız kaldım. Bırakınca çok dökülme olduğunu söyledim pek kullanmak istemiyorum dedim ama asistan hanım ''kısa süre kullanacağız merak etmeyin'' dedi. Hala bilmiyorum ne yapacağımı kararsız kaldım ısrar ederlerse kısa bir süre kullanacağım gibi.

Facebook Twitter Instagram