Gönderen Konu: Minoxidil için tam zamanımı ?  (Okunma sayısı 160 defa)

Emre Korkmaz

• Yeni üye
  • *
Minoxidil için tam zamanımı ?
« : 19 Nisan 2024, 18:03:06 »
Ve saç dökülmem sonunda durdu yaşım 26 oldu son 6 aydır neredeyse hiç saçım dökülmüyor bazı günler 5 gün duşa giremediğim oluyor o zaman bile duşta 5 10 tel anca dökülüyor . Yaş geçtikçe zaten dökülmem azalıyordu neyse saçlarım gür ancak tepe kısmımda ufak bir alan seyreldi açıldı,  ekimlede uğraşmak istemiyorum . O bölgeye aylarca hunharca minoxidil kullansam o bölgede sorun çözülürmü ? ve saç dökülmem durduğu için ilacı bıraksamda o bölge sağlam kalırmı ?

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
Ynt: Minoxidil için tam zamanımı ?
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2024, 18:41:43 »
Ve saç dökülmem sonunda durdu yaşım 26 oldu son 6 aydır neredeyse hiç saçım dökülmüyor bazı günler 5 gün duşa giremediğim oluyor o zaman bile duşta 5 10 tel anca dökülüyor . Yaş geçtikçe zaten dökülmem azalıyordu neyse saçlarım gür ancak tepe kısmımda ufak bir alan seyreldi açıldı,  ekimlede uğraşmak istemiyorum . O bölgeye aylarca hunharca minoxidil kullansam o bölgede sorun çözülürmü ? ve saç dökülmem durduğu için ilacı bıraksamda o bölge sağlam kalırmı ?
Duyarlı reseptörlerin olduğu bölgelerde kalıcı olarak dökülmeme mümkün değil, ilaçlı tedavilerle  kullandığın süre boyunca güçlendirebilirsin ama sonra bırakırsan tekrar dökülücektir . Androgenotic alopecia  nın kalıcı tek çözüm yolu var,o da yumurtalıklarını kesip atman dolayısıyla  hormon salgılanmasını durucaktır.Hadım olan insanların  saçları dökülmez mesela

Facebook Twitter Instagram