Gönderen Konu: Donör Alan Saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 191 defa)

Edy gercek

• Yeni üye
  • *
Donör Alan Saç Dökülmesi
« : 01 Mayıs 2024, 13:24:09 »
Selamlar Dostlar,

Yaklaşık 1 ay önce tepe bölgesine 4500 greft saç ektirdim. 15 gün sonrasında donör alanda bazı bölgelerde seyreklik oluştu.

Ekim işlemini Gold city hair Acıbadem de yaptırdım. Sağlık danışmanı 1 kutu minoxil kullanmamı önerdi ve bunun şok dökülme olduğunu iletip sürecin bir parçası olduğunu paylaştı.

Minoxil ile ilgili çok olumlu yorumlar okumadığım için uzman arkadaşların yorumunu rica ediyorum.

Merak ettiğim bu şok dökülme olan donör alandaki saçlarım yeniden çıkacak mı? Minoxil e devam etmeli miyim?

Hietzsche

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Donör Alan Saç Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2024, 01:57:21 »
donör gereğinden fazla hırpalanmış ama tam istenildiği kadar olmasa bile zamanla düzelecektir .minoxil iyi olur fakat düşük doz kullanmak gerekir . henüz 1 ay olduğu için emilimi fazla olur minoxilin buda çarpıntı tansiyon yükselmesi gibi problemlere neden olabilir . sabah akşam 2 şer fıs yeterli olur.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2024, 02:11:36 »
Saç alımından kaynaklı bir durum
Donör alan sanırım güçlü değil zaten açık alan fazla
Birazda hırpalamışlar toparlar daha iyi olur zamamla
Global Moderator

Edy gercek

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2024, 20:13:29 »
Selamlar tekrar,

Tam olarak 1 ay 20 gün oldu. Donör bölgemin son hali bu şekilde. Açık alanlarda henüz bir iyileşme yok ne yazık ki. Aktif olarak minoxil kullanmaya devam ediyorum. Doktor 1 kutu bitirmemi önermişti.

Facebook Twitter Instagram