Gönderen Konu: Anadolu Hastanesi Sac Ekimi DONÖR ALAN😏  (Okunma sayısı 12714 defa)

Blokcu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Anadolu Hastanesi Sac Ekimi DONÖR ALAN😏
« : 09 Mart 2018, 12:41:56 »
Merhaba öncelikle. Son iki üç yıldır alnım ve şakak bölgem geri gittiği için çok rahatsız oluyordum çok gerekli olmamasına rağmen arkadaşımın saç ekimi yaptırıp gayet memnunun olduğu hastaneye başvurdum. Küçük bir operasyondu. Ekimden bir gün sonra bandaj açıldığında donör bölgeyi görünce çıldırdım. O kadar geniş donör alanında o kadar dar çalışma moralimi bozdu ancak yapacak pek birşey de kalmadı beklemekten başka. Merak ettiğim donör çok mu kötü durumda tecrübelerinize göre ne zaman toplar? Görünen üç fotoğrafta donör 9. Günde saç ekimi ise ilk yıkamadan sonra. Şu anda sadece donör ile ilgileniyorum ilerleyen günlerde daha ayrıntılı tüm süreci resimlerle isimlerle  ve anlatarak paylaşacağım.

Blokcu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Anadolu Hastanesi Sac Ekimi DONÖR ALAN😏
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2018, 12:45:04 »
13. Gün

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2018, 13:03:41 »
Doner bölge ile ilgili endişelerinizde haklısınız çok dar bir bölge kullanılmış dolayısıyla o bölge çok zorlanmış.işin garibi madem böyle dar bir bölgeden alınacaktı iki kulak arası mesafe kullanılsaydı bari,o alım yapılan yer yüzde 100 dökülmemeye kodlanmış değil.
Bu arada kaç greft ekildi acaba.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2018, 13:09:13 »
Çok dar bir alan için belli bir bölümden orantısız bir alım yapılmıs daha genis bölgelere yayılıcak sekilde alınmalıydı donör bölgesi çok plansız kullanılmıs umarım ilerıde sorun olmaz ve toparlar geçmiş olsun

Sunuda ekliyim : Böyle bir açıklık için donörde iz olması normalde mümkün degil. Ama tabi dar bir alandan alırsan bütün greftleri bu sekılde bir sorun ortaya çıkmış.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2018, 13:18:26 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2018, 13:15:55 »
Bu ekim merkezleri nasıl bi kafayla çalışırlar anlamam.
Bunların arasında bi jargon mu var, donör de iz bırakarak bu benim hastam gibisinden haberleşiyo sanırım yani başka açıklaması yok..
O bölge çok rahat toparlar gibime geliyo dostum geçmiş olsun.
Ama gereksiz anlamsız bir riske girmişler.
Hayırlı olsun...

Blokcu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2018, 13:28:20 »
 hikayesi tam bir muamma onuda ileride paylaşacağım. Her ayrıntısı ile. Yalnız o kadar psikolojik olarak kötü durumdayım ki ne gece kaldı ne gündüz eve kapandım. Memurum yıllık izindeyim 24 gün vaktim kaldı ve bu açıklığa böyle iz kalmasını asla beklemiyordum. Bitimde bir şekilde rapor alıp uzatmayı düşünüyorum bir ay o da yetmeyecek. Estetik sağlık sektörü insanları pişman etmek için olmamalı 😑😔😔😔😔

Okan29

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2018, 14:03:23 »
Dar alanda çalıştığı için ameliyat biraz daha rahat geçmiştir.
Hemşire ya da kim almışsa tembelliğinden kaynaklanmış daha geniş alanda çalışsa daha fazla anestezi uygulaması gerekecekti.
ilerde ikinci bir ekim yaparsan diğer yerlerden de alınarak  oluşan bu yogunluk farkı azaltılabilir.

Blokcu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2018, 14:22:18 »
Bu ekim merkezleri nasıl bi kafayla çalışırlar anlamam.
Bunların arasında bi jargon mu var, donör de iz bırakarak bu benim hastam gibisinden haberleşiyo sanırım yani başka açıklaması yok..
O bölge çok rahat toparlar gibime geliyo dostum geçmiş olsun.
Ama gereksiz anlamsız bir riske girmişler.
Hayırlı olsun...

Söyleyince de biz işimizi çok iyi yapıyoruz diye cevap veriyorlar.  Üç cm alan için dünyam karardı

Blokcu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Mart 2018, 14:25:06 »
Dar alanda çalıştığı için ameliyat biraz daha rahat geçmiştir.
Hemşire ya da kim almışsa tembelliğinden kaynaklanmış daha geniş alanda çalışsa daha fazla anestezi uygulaması gerekecekti.
ilerde ikinci bir ekim yaparsan diğer yerlerden de alınarak  oluşan bu yogunluk farkı azaltılabilir.

Benimde aklıma başka bi ihtimal gelmedi. Oldu bittiye geldi

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Mart 2018, 14:59:51 »
Sadece bir bölgeden alım yapılmış iz kalıcak gibi duruyor ekilen greftlerde kalın çıkıcak greftlerin en yogun oldugu bölümden alım yapılmış, dogallık sorunu yasayabilirsiniz.
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Blokcu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Mart 2018, 15:24:19 »
Sadece bir bölgeden alım yapılmış iz kalıcak gibi duruyor ekilen greftlerde kalın çıkıcak greftlerin en yogun oldugu bölümden alım yapılmış, dogallık sorunu yasayabilirsiniz.

Hiç kurtuluşu yok mu artık ense ile sadece ilgileniyorum kapanmaz mı

YUNUSEMRE

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2018, 15:35:12 »
Kaç graft alındı toplam?
Bak sana moral vermek amaçlı söylemiyorum,
Orası toparlar, anlaşılmaz. 24 güne % 100 kapanır mı bilmem, ama uzun süreçte bişey kalmaz.

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2018, 15:39:11 »
24 güne farkedilmeyecek hale gelir. Bundan sonra çok kısa kullanmazsın. Yapılan yanlış bir işlem evet. Maalesef bunların çoğu böyle... Dertsiz başa dert almışsın ondan kötü hissediyorsun ama ortada dünyanı karartacak bir durum gerçekten gözükmüyor. 1 aya çok daha iyi hale gelir.

Blokcu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2018, 15:49:51 »
Çok teşekkür ederim. Moral verdiğiniz için. Kendimi daha iyi hissetmeme yardımcı oldunuz. İnşallah herşey iyi olur. şimdi yapılan işlem için ayrıntılı dosya alacağım oraya gidiyorum. Yapılan işlemler ile ilgili tüm yazılanları buraya yazacağım.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2018, 16:29:11 »
Bende merak ettim bakalım bu sekılde bir alım için ne gibi bir neden sunucak merkez.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram