Gönderen Konu: Bu saçı finasterid toplar mı fotoğraflı  (Okunma sayısı 442 defa)

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu saçı finasterid toplar mı fotoğraflı
« : 13 Mayıs 2024, 16:57:45 »
Önlerde sorun var yolunmuş gibi duruyor bir aydır da finasterid kullanıyorum zaten yaşım 36 ne dersiniz bu açıkları kapatır mı sizce şu an pek bir değişiklik yok yıkandıktan sonra yine böyle oluyor dökülmeler eskisi gibi devam ediyor

stark55

• Jr. Member
  • **
Ynt: Bu saçı finasterid toplar mı fotoğraflı
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2024, 21:26:56 »
finasterid kullanma sıklığı ve dozajı nedir?
  • Yaşınız 29
Tedavim
Minoxidil Sprey(Günde 2 5'er fıs)
Ketoral Şampuan(haftada 1)
Capicade Şampuan
Velavit
Omega 3

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Mayıs 2024, 00:03:29 »
finasterid kullanma sıklığı ve dozajı nedir?
günlük kullanıyorum bir ay oldu
  • Yaşınız 36

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #3 : 14 Mayıs 2024, 02:36:39 »
sadece finasteride dökülmeyi daha az hale getirir saç felan çıkarmaz bilginiz olsun.Finasteride kafadaki dht yi %40 azaltır.diğer tedavileride ekleyin rejiminize

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2024, 13:50:59 »
sadece finasteride dökülmeyi daha az hale getirir saç felan çıkarmaz bilginiz olsun.Finasteride kafadaki dht yi %40 azaltır.diğer tedavileride ekleyin rejiminize

Baska hangi öneriniz var peki
  • Yaşınız 36

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #5 : 14 Mayıs 2024, 17:28:01 »
Baska hangi öneriniz var peki
Minoxil kullanmak istemiyorsan,ketekonazal,azelaik asit,dermaroller,dutasteride e yönelebilirsin.

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2024, 18:28:45 »
Minoxil kullanmak istemiyorsan,ketekonazal,azelaik asit,dermaroller,dutasteride e yönelebilirsin.

Haftada bir dutasterid diğer günler finasterid olarak devam etsem nasıl olur
  • Yaşınız 36

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2024, 18:33:01 »
Haftada bir dutasterid diğer günler finasterid olarak devam etsem nasıl olur
Saçınız günde yaklaşık 100 tel dökülüyorsa iş görür ama günlük dökülme 300 400 saç teliyse o rejimde tutmaz.İlaçlar yavaşlatır dökülmenizi öyle direk kesici etkileri yok,saçta çıkartmaz saçları çıkaran topikal büyüme onarıcılarıdır ya da çok ağır dht ve testesteron bloklarlasanız Spirinalakton ve Dutasteride kombine edilmiş şekilde kullananlar var onlarda ağır baskılama olduğu için saç çıkarabiliyorlar.

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #8 : 14 Mayıs 2024, 18:34:24 »
Saçınız günde yaklaşık 100 tel dökülüyorsa iş görür ama günlük dökülme 300 400 saç teliyse o rejimde tutmaz.İlaçlar yavaşlatır dökülmenizi öyle direk kesici etkileri yok,saçta çıkartmaz saçları çıkaran topikal büyüme onarıcılarıdır ya da çok ağır dht ve testesteron bloklarlasanız Spirinalakton ve Dutasteride kombine edilmiş şekilde kullananlar var onlarda ağır baskılama olduğu için saç çıkarabiliyorlar.
Dediğim gibi saç çıkmasını beklemeyin sadece dökülmeyi yavaşlatmaksa amacınız 6 fin 1 dut iş görür.Yanına ketekonazal şampuan da öneririm oda dht baskılar kafada

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2024, 18:36:05 »
Yeni saç oluşumu için Minoksil,Redensly,Nanoxidil,stemoxydine gibi etkenler lazım

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Mayıs 2024, 18:43:19 »

Dökülmem günde 100 teli bulmaz 15-20 civarı bazen hiç olmuyor bu cok az gelebilir fakat önlerde açılma var saçlarım yoğun ve kalın telli olmasa görünür rahatlıkla ben de dökülmeyi sıfıra indirmek açıkları kapatmak icin ilk önce finasa basladim haftada bir dutasterid eklersem nasıl olur
  • Yaşınız 36

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #11 : 14 Mayıs 2024, 21:50:28 »
Dökülmem günde 100 teli bulmaz 15-20 civarı bazen hiç olmuyor bu cok az gelebilir fakat önlerde açılma var saçlarım yoğun ve kalın telli olmasa görünür rahatlıkla ben de dökülmeyi sıfıra indirmek açıkları kapatmak icin ilk önce finasa basladim haftada bir dutasterid eklersem nasıl olur
saçlar kalınlaşır ama  yeni saç çıkışları olmaz.

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2024, 23:15:29 »
saçlar kalınlaşır ama  yeni saç çıkışları olmaz.

Benim niyetim o boşluklara bir sene sonra ekim yapmak üç yüz beş yüz greft gider diye düşünüyorum
  • Yaşınız 36

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #13 : 14 Mayıs 2024, 23:27:28 »
Benim niyetim o boşluklara bir sene sonra ekim yapmak üç yüz beş yüz greft gider diye düşünüyorum
anlaşılmıyorki dökülmenin ne kadar ilerlediği attığın fotoğraftan hiçbişi anlayamadım zayıf teller görüyorum sadece , zaten tepeden ve şakakları kaldırarak foto atman lazım bişi demek mümkün değil

wild horses

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 15 Mayıs 2024, 00:14:21 »
anlaşılmıyorki dökülmenin ne kadar ilerlediği attığın fotoğraftan hiçbişi anlayamadım zayıf teller görüyorum sadece , zaten tepeden ve şakakları kaldırarak foto atman lazım bişi demek mümkün değil

Fotoğraf düzgün de burada yüklerken bozuldu
  • Yaşınız 36

Facebook Twitter Instagram