Gönderen Konu: medeks 5800 greft, 11.05.2024  (Okunma sayısı 936 defa)

suprlz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
medeks 5800 greft, 11.05.2024
« : 16 Mayıs 2024, 12:21:31 »
hepinize merhabalar.
öncelikle hintel bey başta olmak üzere bu forumu kuran yöneten üye olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
bu sürece gelmemde bu sitenin çok katkısı oldu. ekim sonucunu paylaşmayı kendime borç bildim.

32 yaşındayım, yaklaşık 12-13 yıldır saçlarım hep seyrekti. mesleki hayata atıldıktan sonra dökülmem belirginleşti. son 3-4 yıldır nw 6-7 şeklindeyim
3 ay önce siteyi keşfettim. hafta sonu ankarada olduğumdan ilk ankaradaki merkezleri araştırdım.

ilk görüşmem şahin çelik ile oldu,  iyi bir ekimci olduğunu düşünüyorum halada öyle. Değerlendirmesi çok olumsuz oldu, beklentimin çok düşük olmasını söyledi, ki haklı olduğunu düşünüyorum. Açık alanın çok geniş, donör sayısının az ve çok ince telli olduğunu belirtti,  2 ekim şart hatta 2. nin yapılabileceğinin bile garantisi olmadığını söyledi. ilk ekimde 3 bin kök ancak çıkabilir dedi.

2. görüşmem serdar gökrem ile oldu. manuel punch ile alım yaptığı, bu sayede donör bölgenin çok sağlıklı kaldığını söyledi. 2 belki 3 kez ekim gerektiğini söyledi ve sonuçla tam kapatıcılık olabileceğini belirtti. sadece alıma dahil olması ve 3 ekim gerekmesi benim açımdan çok olumsuz oldu.

bekir bek saç ekimine uygun olmadığımı söyledi.

bu sonuçlardan sonra ekimden vazgeçtim. anca bu süreçte siteyi takip etmeye devam ettim.
özellikle medeks, ahmet tosun ve bir miktar akl kliniğin geniş açıklıklardaki sonuçları tekrar ümidimi yeşertti. ayrıntılı araştırmaya başladım.
ön hat tasarımını daha çok beğendiğim için medeksi tercih ettim. gökhan beyle watsaptan görüştük, tarih belirledik. 11 mayısta işlem gerçekleşti. kök alımı kanal açımı elif hanım tarafından yapıldı. 5800 greft çıktığını duyunca şok olmakla birlikte, hayli sevindim.

medeks düşünen arkadaşlar için belirteyim, ilk başta klinikten çekinmiştim. elif hanımın olmadığı zamanlarda istenmeyen sonuçlar olduğunu gözlemledim. Genel olarak ilgisizlikten şikayetler çoktu. Nekroz gelişen vakalar vardı, ancak ben bunu geniş ekim yapmalarına bağlıyorum.
ekim sürecinde genel olarak memnun kaldım. temiz düzenli bir klinik. diğer klinikler kadar mükemmel iletişim olmamakla birlikte işlerinin ehli olduklarını kesinlikle düşünüyorum.

İşlemin hemen ertesi günü coraspın 100, antibiyotik 2*1 ve aralıklı ağrı kesiciye başladım.
3000 tl ye klinikten set aldım fotoğrafını ekledim. ilk yıkama 2 gün sonra klinikte yapıldı. setten çıkan bakım onarım köpüğünü sürüyorum, 20 dk bekledikten sonra şampuan ile yıkıyorum. Bu işlemi hergün 1 kez yapıyorum. Bunun dışında saçlı deriye bir şey kullanmıyorum
destek olarakta antibiyotik bittikten sonra xcepia muadili bir vitamin var setin içinde onu başlıcam

arkadaşlar genel olarak değerlendirmem gerekirse, insan farklı duyguları birden yaşıyor.
durumunuzun vehametini görüyosunuz, bazen ekim yapılmasına bile şükrediyorsun.
ama grupta efsane sonuçları görünce insan neden bende olmayayım diye düşünüyor.

yorumlarınız benim için çok değerli, şimdiden teşekkür ederim

ekim öncesi fotoğraflar;

suprlz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: medeks 5800 greft, 11.05.2024
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2024, 12:23:26 »
ekim sonrası fotoğraflar

suprlz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2024, 12:24:27 »
bu arada eklemeyi unuttum, 2 gün saçıma su dahil hiç birşey sürmedim. ilk yıkamadan sonra günde 8-10 kez folikül dehidratasyonu nedeniyle su sıkıyoyorum

bunlarda klinikten aldığım şampuan, köpük ve diğer destek ürünleri

socalled

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2024, 13:15:58 »
Hocam hayırlı olsun. İnşallah çok güzel sonuç alırsınız. 5000i arkaya yayarak ektirmişsiniz. Belki arka kısmı biraz daha öne mi çekseniz diye düşündüm ama bu işin uzmanı böyle uygun gördüyse doğru karardır diye düşünüyorum.

Tam takiplik bir ekim. Donörde ense kısmında derin yaralar mı oluşmuş yoksa önceden mi öyleydi tam anlayamadım. Hayrını gör inşa6.

socalled

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2024, 13:36:14 »
Hocam birde size şöyle bir soru sormak isterim. Belki bilen başkası varsa cevaplayabilir.

Bir ekimcinin 3000 kök ancak çıkar dediği aynı kafadan başkası 5800 nasıl çıkarıyor. Neredeyse 2 katı.

suprlz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2024, 13:41:35 »
Hocam hayırlı olsun. İnşallah çok güzel sonuç alırsınız. 5000i arkaya yayarak ektirmişsiniz. Belki arka kısmı biraz daha öne mi çekseniz diye düşündüm ama bu işin uzmanı böyle uygun gördüyse doğru karardır diye düşünüyorum.

Tam takiplik bir ekim. Donörde ense kısmında derin yaralar mı oluşmuş yoksa önceden mi öyleydi tam anlayamadım. Hayrını gör inşa6.

Hocam o attığım ekimden tam 3 gün sonra, kabuk dökümü sonrasında daha güncel fotoğraf paylaşcam, aslında 2 ekim planlandı özellikle öne yoğunlaşmayı planladılar zaten, donör alanında çok hırpalanmamasını özellikle rica ettim öyle yapacağız zaten dediler

suprlz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2024, 13:43:51 »
Hocam birde size şöyle bir soru sormak isterim. Belki bilen başkası varsa cevaplayabilir.

Bir ekimcinin 3000 kök ancak çıkar dediği aynı kafadan başkası 5800 nasıl çıkarıyor. Neredeyse 2 katı.

İnanın bunu bende bilmiyorum, genel olarak konuştuğum yerlerden hiç olumsuz bir durum olmadı, ben doktorum sağolsunlar mesleğimi söyleyince ilgileri oluyor tabiki siteden de bahsettim her gittiğim yerde

Hypernos

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2024, 14:42:06 »

Tabikide dönor alanı çok zorlayıp mahvetmeyi göze alarak oluyor, ama açıklığa göre güzel bi ekim olmuş umarım sonuç mutlu eder

Ercan1907

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2024, 14:47:20 »
Merkez seçimi doğru bu kadar geniş bir açıklığa ve kısıtlı bir dönere MEDEKS isabetli tercih olmuş  ön sık tepeye dağıtarak planlama yapmışlar iyide yapılmışlar yarıda kesince görüntü kötü oluyor saçlar çıkınca temiz bir Ekim zor bir kafa yapısı olmasına rağmen.bundan sonrası sabır

Ercan1907

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2024, 14:51:22 »

merkezin alabildiği risk ve alım yapan personelin tecrübesi bence

suprlz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2024, 15:49:53 »
Merkez seçimi doğru bu kadar geniş bir açıklığa ve kısıtlı bir dönere MEDEKS isabetli tercih olmuş  ön sık tepeye dağıtarak planlama yapmışlar iyide yapılmışlar yarıda kesince görüntü kötü oluyor saçlar çıkınca temiz bir Ekim zor bir kafa yapısı olmasına rağmen.bundan sonrası sabır

Evet özellikle rica ettim tepe bölgesine doğru seyrelerek azalsın dedim, diğer türlü kafana peruk yapıştırmışsında küçük kalmış gibi görünüyor

Brkclk95

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2024, 15:57:31 »
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun inşallah çok güzel sonuçlar elde edersin kardeşim. Bu greft sayıları ile ilgili bazen yanıltıcı olabiliyor kök sayısı kıl sayısı ve greft sayısı. Bir video da öyle diyordu birisi bazıları kıl sayısını toplam söyleyip mesela 7000 lik saç ekimi diye pazarlayabiliyorlarmis. O yüzden kaç tane 1 lik kaç tane 2 lik ve 3 lük diye belirtseler çok daha iyi olucak sanki

suprlz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Mayıs 2024, 17:32:20 »
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun inşallah çok güzel sonuçlar elde edersin kardeşim. Bu greft sayıları ile ilgili bazen yanıltıcı olabiliyor kök sayısı kıl sayısı ve greft sayısı. Bir video da öyle diyordu birisi bazıları kıl sayısını toplam söyleyip mesela 7000 lik saç ekimi diye pazarlayabiliyorlarmis. O yüzden kaç tane 1 lik kaç tane 2 lik ve 3 lük diye belirtseler çok daha iyi olucak sanki

Medeksin böyle bir kurnazlık yaptığını hiç görmedim, açıkcası sormadım da, sadece gökhan bey donörlerin genel olarak çok iyi de çok kötü de olmadığını orta kalitede olduklarını söyledi, sonuçtanda memnun kalırsın diye ekledi

Asicocuk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 17 Mayıs 2024, 02:05:45 »
Hocam moralinizi bozmak amacıyla değil bilgilendirme amacıyla söylüyorum yanlış anlamayın bu dönordan 5800 greft çıkacağını düşünmüyorum. . ekime gelirsek bence çizgi güzel olmuş. dönor alanını göz önünde bulundurarak beklentiyi yüksek tutmazsak bu ekim ön tarafta mutlu eder diye düşünüyorum üst ve tepe kısma olması gerektiği gibi baya seyrek ekilmiş. bu kafanın tam kapanması için tek ekim yetmez
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2024, 07:07:36 Gönderen: Hintell »

Xserez

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 17 Mayıs 2024, 08:21:54 »
Medeksin böyle bir kurnazlık yaptığını hiç görmedim, açıkcası sormadım da, sadece gökhan bey donörlerin genel olarak çok iyi de çok kötü de olmadığını orta kalitede olduklarını söyledi, sonuçtanda memnun kalırsın diye ekledi
sayı doğrudur MEDEKS yüksek greft sayıları çalışsan bir merkez açık alan ve sıklıktan belli zaten 3000-3500 greft Ile bu alana komple işlem yapılmaz tepeye geçiş verilmiş sadece bu da çok doğal böyle bir açıklık için

Facebook Twitter Instagram