Gönderen Konu: Ne yapabiliriz, tavsiyeleriniz lazım.  (Okunma sayısı 563 defa)

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ne yapabiliriz, tavsiyeleriniz lazım.
« : 31 Mayıs 2024, 11:03:55 »
Arkadaşlar merhaba yaşım 27 bende bu genetik dökülme olayına katılmış bulunuyorum ailede sadece babam kel onunda 48'den sonra döküldü onun dışında amcalar dayılar vs hepsi fırça gibi saçları benimde öyle ama açılmalar artık belli oluyor şimdi sormak istediğim sorular şu şekilde.

- bu durumda bu saç sizce kaç yıl gider 40'a doğru götürür mü yoksa 2-3 seneye komple elveda der miyiz?
- forumda burada bazı ilaç adları okudum ama ömür boyu kullanım dermatit gibi veya cinsellikle ilgili problemler çok olmuş ne yapabilirim
- kayseri de olan arkadaşlar için bu işin erbabı olan bir doktor var mı vs bilen varsa gidip konuşayım?

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
Ynt: Ne yapabiliriz, tavsiyeleriniz lazım.
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2024, 11:12:58 »
Evlendiysen çok takma evlendiysen belki takabilirsin kafaya

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2024, 11:28:22 »
Evlendiysen çok takma evlendiysen belki takabilirsin kafaya

Yok abi evli değilim evlenene kadar böyle devam ederse onda da sıkıntı yok 😀 ondan sonra hanımı ikna ederiz bir şekilde

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2024, 08:47:49 »
Yok mu yol gösterecek biri?

yeahrigt

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2024, 11:30:16 »

Olayın başı kafaya takmamakla başlıyor dostum ben 4-5 ayda psikolojik sorunlar ekonomik sorunlar ve saçımı kafaya takarak o kadar çok seyrelttim ki saçlarımı tabi bunu kullandığım ilaçlarda etkiledi eğer varsa sorunların bunlarla yaşamayı öğren saçını da çok takma kafaya dediğin gibiyse zaten 35-40 ına kadar kafanda saç olacak ki saçlarının yönü dik yapılı ondan sana çok seyrek geliyor olabilir bence kafaya takacağın pek bir şey yok ama yine de bir şey kullanmadan önce gidip kan tahlili yaptırır sebep olan bir şey var mı baktırabilirsin

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #5 : 01 Haziran 2024, 11:37:29 »
İlla finasteride kullanman lazım 1mg olacak şekilde Proscar eczaneden alıp 5 e bölüceksin her gün 1 parça yutucaksın  ,  ketekonazal şampuan  kullan  haftada 3  dökülmeyi baya durdurur bu ikisi,minoksil sprey işine girersen sana çok pahalıya patlar sana her ay 1 şişe kullanman gerekir onunda yıllık maliyeti 700x12 den 8400 tl felan eder,minoxil işine girmene gerek yok çünkü senin dökülmen çok agresif değil.

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #6 : 01 Haziran 2024, 12:32:51 »
Ben illa saç çıkarıcam dersen minoxil %5 ve 192 iğneli 1,5 mm dermaroller kullanman lazım ve uzun vadeli kullanman lazım yoksa bıraktığın an 1 2 ay içerisinden minoxil sayesinde kazandığın bütün saçlarıda kaybedersin.

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Haziran 2024, 13:57:44 »
Olayın başı kafaya takmamakla başlıyor dostum ben 4-5 ayda psikolojik sorunlar ekonomik sorunlar ve saçımı kafaya takarak o kadar çok seyrelttim ki saçlarımı tabi bunu kullandığım ilaçlarda etkiledi eğer varsa sorunların bunlarla yaşamayı öğren saçını da çok takma kafaya dediğin gibiyse zaten 35-40 ına kadar kafanda saç olacak ki saçlarının yönü dik yapılı ondan sana çok seyrek geliyor olabilir bence kafaya takacağın pek bir şey yok ama yine de bir şey kullanmadan önce gidip kan tahlili yaptırır sebep olan bir şey var mı baktırabilirsin

Saçı dert ettim hocam böyle olunca onun dışında normal Türkiye yaşamı daha evli değiliz şimdiden saç giderse diye endişe ediyorum.

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2024, 13:59:26 »
İlla finasteride kullanman lazım 1mg olacak şekilde Proscar eczaneden alıp 5 e bölüceksin her gün 1 parça yutucaksın  ,  ketekonazal şampuan  kullan  haftada 3  dökülmeyi baya durdurur bu ikisi,minoksil sprey işine girersen sana çok pahalıya patlar sana her ay 1 şişe kullanman gerekir onunda yıllık maliyeti 700x12 den 8400 tl felan eder,minoxil işine girmene gerek yok çünkü senin dökülmen çok agresif değil.

Hocam bu proscar gördüm forumda vs ama yan etkileri gözü korkutuyor saçı kurtaralım derken kalıcı yan etki yapar eder düşüncesi sardı biraz.

İLİZAROV

• Sr. Member
  • İnstagram - cugasvl
« Yanıtla #9 : 01 Haziran 2024, 14:04:55 »
Hocam bu proscar gördüm forumda vs ama yan etkileri gözü korkutuyor saçı kurtaralım derken kalıcı yan etki yapar eder düşüncesi sardı biraz.
Alakası yok günlük finasteride de bişi olmaz ama Dutasteride finasteride göre daha güçlü bir ilaç onu günlük alırsan olabilir ama Finasteride de böyle bişi çok zor bana forumda 2 3 arkadaş sorduydu onları başlattıydım finasteride e onlardada yan etki olmadı sendede olmaz yüksek ihtimal 100 kişiden 1 inde görülüyor cinsel problemler onlarda kalıcı olmuyor ilacı bırakıyorlar zaten ben kendi adıma konuşıyım haftada 6 fin 1 dutasteride kullanıyorum 20 25 kere mastürbasyon yapabiliyodum haftalık olarak cinsel açıdan sıkıntı çıkmıyor etkilemiyor bile diyebilirim.Forumdada yan etki gördüm felan diyenler kafada kuruyorlar stresten sertleşemeyen kişiler.Finasteride dünyaca ünlü bir tedavi yöntemi zaten uzun yıllarca kullanımındada güvenlik sınırlarını geçmiştir gönül rahatlığıyla kullanabilirsin bi sıkıntı olabileceğini zannetmiyorum.Diyelimki gördün bırakırsın kalıcı bi etki bırakmaz emin ol

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 01 Haziran 2024, 15:44:04 »
Alakası yok günlük finasteride de bişi olmaz ama Dutasteride finasteride göre daha güçlü bir ilaç onu günlük alırsan olabilir ama Finasteride de böyle bişi çok zor bana forumda 2 3 arkadaş sorduydu onları başlattıydım finasteride e onlardada yan etki olmadı sendede olmaz yüksek ihtimal 100 kişiden 1 inde görülüyor cinsel problemler onlarda kalıcı olmuyor ilacı bırakıyorlar zaten ben kendi adıma konuşıyım haftada 6 fin 1 dutasteride kullanıyorum 20 25 kere mastürbasyon yapabiliyodum haftalık olarak cinsel açıdan sıkıntı çıkmıyor etkilemiyor bile diyebilirim.Forumdada yan etki gördüm felan diyenler kafada kuruyorlar stresten sertleşemeyen kişiler.Finasteride dünyaca ünlü bir tedavi yöntemi zaten uzun yıllarca kullanımındada güvenlik sınırlarını geçmiştir gönül rahatlığıyla kullanabilirsin bi sıkıntı olabileceğini zannetmiyorum.Diyelimki gördün bırakırsın kalıcı bi etki bırakmaz emin ol

Cildiyeye sıra bulursam gideceğim bakalım araştırıp denerim en kötü hocam bunu.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2024, 04:44:44 »
Saçınızın dökülüp dökülmeyeceğinin garantisi yok. İleri de dökülecekse bile bu çok ileri yaşlarda da olabilir. Benim saçlarım çok erken açıldı hiç bir takviye kullanmadan nispeten 15 16 sene hafif şekilde seyrelmeler olmuştu. Direkt hızlıca dökülmeler saç dökülemsinde olabiliyor ama bu genelde çok agresif dökülmesi olan insanlar için geçerli oluyor. Şuan bence stres yapacağınız bir durum yok. Ben yerinizde olsam takip ederdim saçlarımı çok fazla incelme ve yanma yoksa saçlarımda tedavi de kullanmazdım. Sonuçta boşunuza vücudunuzu yoruyorsunuz tedavilerdeki takviyeler ile. Ufak tefek açılmalar için çok panik olmamak gerek. Buradan saç dökülmesi yaşayan insanların deneyimlerini inceleyip ona göre kafanızda bir plan oluşturabilirsiniz. Zaten bilinçli olunca o stresde ortadan kalkıyor. Ailende de nw 6 -7 açıklıklar yoksa şayet ilerisi için saç ekimi daha makul olan bir seçenek bana göre.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 02 Haziran 2024, 12:15:55 »
Saçınızın dökülüp dökülmeyeceğinin garantisi yok. İleri de dökülecekse bile bu çok ileri yaşlarda da olabilir. Benim saçlarım çok erken açıldı hiç bir takviye kullanmadan nispeten 15 16 sene hafif şekilde seyrelmeler olmuştu. Direkt hızlıca dökülmeler saç dökülemsinde olabiliyor ama bu genelde çok agresif dökülmesi olan insanlar için geçerli oluyor. Şuan bence stres yapacağınız bir durum yok. Ben yerinizde olsam takip ederdim saçlarımı çok fazla incelme ve yanma yoksa saçlarımda tedavi de kullanmazdım. Sonuçta boşunuza vücudunuzu yoruyorsunuz tedavilerdeki takviyeler ile. Ufak tefek açılmalar için çok panik olmamak gerek. Buradan saç dökülmesi yaşayan insanların deneyimlerini inceleyip ona göre kafanızda bir plan oluşturabilirsiniz. Zaten bilinçli olunca o stresde ortadan kalkıyor. Ailende de nw 6 -7 açıklıklar yoksa şayet ilerisi için saç ekimi daha makul olan bir seçenek bana göre.

Hocam merhaba ailede sadece babam kel onunda 50 den sonra döküldü onun dışında kimsede yok ama saçlarım da incelme mevcut yani şu elime gelen saçlara bakıyorum ince zayıf saçlar o yüzden panik yaptım biraz.

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 22 Haziran 2024, 00:27:32 »
Saçlarımı kestirdim ön ve tepeyi beyaz ışık karşıdan gelecek şekilde çekmeye çalıştım durum nedir sizce dermaroller xpeia falan biraz daha toparlar mı yoksa gittiği yere kadar böyle gidip ekim mi? Finasterid için halen kararsızım maalesef hormonlara baktırıp başlamayı veya tropikal finası 2 gün arayla kullanmaya başlamayı düşünüyorum. Bu ara dökülme de arttı zaten önüne geçmeye çalışıyorum bakalım.

RennieTR

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2024, 01:12:57 »
Şunları ekleyemedim mesaja yeniden atmak zorunda kaldım kb. Saçları kestirmeden önce yakın çektiğim fotoğrafta böyle

Şuan böyle olması normal mi yoksa korkulacak durum var alarm çanları çalıyor mu finas dışında yapacak pek bir şey yok galiba.

Facebook Twitter Instagram