Gönderen Konu: Saçlarım dökülüyor ne yapabilirim?  (Okunma sayısı 10031 defa)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Saçlarım dökülüyor ne yapabilirim?
« : 15 Mart 2018, 14:45:34 »
Bu başlık altında saçları dökülen Arkadaşlar uyguladığınız Kozmatik bakım, ilaçlar, şampuanlar, bu sorunu yavaşlatmak adına uyguladığınız deneyimleri yazsın

Ben başlıyayım; Finasterid (pro/pecia) biotin, b12,d3, ve revita şanpuan kullanıyorum dökülmem durmuş durumda var olan saçlarımda

Ekim zamanı kan akışını hızlandırmak adına bir süre L-Arginine  ve pycnogenol kullandım kan akışını hızlandırmak için faydalı olduğunuda düşğnüyorum saçların daha etkili beslenmesi açısından ( biraz maliyetli)

B12 ve d3 vitamınıde finastan cinsel yönden bir sorunla karşılaşmamak adına beni etkilemesede kullanıyorum.

Revita şanpuanda kafa derısını güzelce arındırıp içindeki kafein ve bir kaç madde sayesinde kafadaki kan dolaşımını etkilediğini ve bununda fayda sağladığını düşünüyorum.

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçlarım dökülüyor ne yapabilirim?
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2018, 15:33:13 »
- Loreal Elseve Homme Traitement Anti-Chute Progress kullandım günlük olarak 4-5 kutu kadar 30 lu yaşlara doğru çok ciddi faydasını gördüm. Ne yazıkki artık temin etmek mümkün değil.
- 30'lu yaşların ortasında Kerastase Specifique Aminexil kullandım 2 kutu sanıyorum 48 adet lakin Loreal Elseve kadar fayda gördüğümü söyleyemeyeceğim.
- Şu an Organix Niacin 3 and Caffeine Shampoo (DHT Blocker veya Saw Palmetto yazar üzerinde) kullanıyorum dökülme minimal seviyeye geriledi. (Ben watson mağazalarından temin ettim ama biçok eczanede ve internette de mevcut) 
- Ama bunda etkili olan şampuan mı yoksa kan testim sonucu diplerde olduğunu gördüğümüz ve takviye olarak almış olduğum D vitamini yüklemesi mi emin değilim.
- Ek olarak ağırlık temelli spor faaliyetlerimi ne zaman arttırsam saçlarımda incelme ve dökülme gerçekleştiğini gözlemliyorum onu da ayrıca belirteyim.
Not: Şu an yaş 37 saç çizgimde 1,5 cm kadar gerileme ve vertex de hafif bir seyrelme mevcut. NW 2-3 gibi tahmin ediyorum. Bu yaşıma kadar da piyasada bulunabilen, bulunamayan tüm şampuan, sabun, vb. hemen hemen herşeyi de denemişimdir :)
« Son Düzenleme: 15 Mart 2018, 16:39:41 Gönderen: Burak Bey »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2018, 16:16:14 »
- Loreal Elseve Homme Traitement Anti-Chute Progress kullandım günlük olarak 4-5 kutu kadar 30 lu yaşlara doğru çok ciddi faydasını gördüm. Ne yazıkki artık temin etmek mümkün değil.
- 30'lu yaşların ortasında Kerastase Specifique Aminexil kullandım 2 kutu sanıyorum 48 adet lakin Loreal Elseve kadar fayda gördüğümü söyleyemeyeceğim.
- Şu an Organix Niacin 3 and Caffeine Shampoo (DHT Blocker veya Saw Palmetto yazar üzerinde) kullanıyorum dökülme minimal seviyeye geriledi. - Ama bunda etkili olan şampuan mı yoksa kan testim sonucu diplerde olduğunu gördüğümüz ve takviye olarak almış olduğum D vitamini yüklemesi mi emin değilim.
- Ek olarak ağırlık temelli spor faaliyetlerimi ne zaman arttırsam saçlarımda incelme ve dökülme gerçekleştiğini gözlemliyorum onu da ayrıca belirteyim.
Not: Şu an yaş 37 saç çizgimde 1,5 cm kadar gerileme ve vertex de hafif bir seyrelme mevcut. NW 2-3 gibi tahmin ediyorum. Bu yaşıma kadar da piyasada bulunabilen, bulunamayan tüm şampuan, sabun, vb. hemen hemen herşeyi de denemişimdir :)

Organix Niacin 3 and Caffeine Shampoo  nun fotsunu eklermısın faydalı olur.
Global Moderator

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2018, 16:38:07 »
Üç ürününde fotoğrafını ekleyim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2018, 16:42:36 »
Organix Niacin 3 and Caffeine kullanıyorsun suan? Memnunmusun birde fiyatı nedir dostum? Bu bilgileridr ekleyelım
Global Moderator

Sacsizkel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2018, 16:46:04 »
En büyük faydayı 22 25 yaş arası minoxilden gördüm saçlarımı o dönem korudum zamanla etkisi azalmaya başladı ve bırakınca eskisinden daha beter oldu saçlarım ve egzama yaptı saç derimde kimseye tavsiye etmem.
  • Ekim Merkezi ismi ASMED KORAY ERDOGAN
ASMED KORAY ERDOGAN saç ekimi
saç ekimi sonuçları forum

Burak Bey

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2018, 16:49:07 »
Organix'i yanılmıyorsam Watson'dan 35 TL civarı bir fiyata aldım 2 hafta önce (Tam rakamı hatırlamıyorum ama kesin 40 TL altında kampanya yapmışlardı). Açıkçası memnunum dökülmem ciddi miktarda azaldı ama dediğim gibi bunun sebebi D vitamini yüklemesi de olabilir çünkü aynı döneme denk geliyor. Yani dökülme sebebim D vitamini düşüklüğü olabilir.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 15 Mart 2018, 16:50:55 »
En büyük faydayı 22 25 yaş arası minoxilden gördüm saçlarımı o dönem korudum zamanla etkisi azalmaya başladı ve bırakınca eskisinden daha beter oldu saçlarım ve egzama yaptı saç derimde kimseye tavsiye etmem.

Evet mınox beter bişey hiç bulaşmamak gerek
Global Moderator

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Mart 2018, 19:22:18 »

Evet mınox beter bişey hiç bulaşmamak gerek

Tam başlayayım diyorum böyle diyenleri görünce geri kaçıyorum bende ne yapacağımı bilemedim 😄

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2018, 12:53:12 »
Şampuan önerisi olarak kimler neler kullanıyor?
« Son Düzenleme: 16 Mart 2018, 13:48:57 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

thinkingme

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Mart 2018, 13:47:40 »
Şampuan önerisi olarak kimler neler kullanıyor?
reis şampuan yazar mısın gözüm acıyo  :D
« Son Düzenleme: 16 Mart 2018, 13:49:18 Gönderen: Hintell »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2018, 13:49:36 »
 :)
Global Moderator

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 16 Mart 2018, 15:44:26 »
Arada ketoral şampuan ve defne sabunu kullanıyorum ben

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 16 Mart 2018, 16:29:03 »
Keterol güzel kafadaki yagı sokup atıyor ama fazla kullanmamak gerek arada kullanmakla iyi ediyorsun defne nasıl memnunmusun ?
Global Moderator

Forever1600

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Mart 2018, 18:32:25 »
Hiçbir faydası yok sadece şampuanlara göre daha hacimli gösteriyor

Facebook Twitter Instagram