Gönderen Konu: Saç ekimi 7.ay saç dökülmesi  (Okunma sayısı 20821 defa)

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi 7.ay saç dökülmesi
« : 22 Mart 2018, 19:23:05 »
Arkadaşlar merhaba
Şuan 7. Ayı doldurdum fakat saçlarımda böyle bir zayıflama incelme söz konusu.sanki 5. Ay da daha iyi duruyordu. Eken yerle görüştüm mevsimsel falan dediler ama hiç inandırıcı gelmiyor açıkçası. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi 7.ay saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2018, 19:31:36 »
Ekimden önceki halini görmedim ama var olan saçlarında kayıp yaşıyor olabilirsin

Bir kaç sorum olucak

1 minox kullanıyormusunuz ?
2 ekimi nerde yaptırdınız
Global Moderator

Cenk49

• Full Member
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2018, 22:18:51 »
Bazı kişilerde ekim sonrası oluyor saç kayıpları ama genelde dönemsel oluyor örneğin benimde bazen doner bölge yani enseden oldukça aşırı derecede dökülmeler oluyor dönemsel olarak yılda bir iki sefer ama sonrasında nırmale dönüyor .sizinde belki böyle bir döneme dek gelmiştir.

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 22 Mart 2018, 22:42:02 »
Minox kullanmıyorum
Ekimi de by saç ekimi bilgehan yıldırım yaptı
Ekim öncesi foto atayım
Umarım arkadaşın dediği gibi dönemseldir
Eski saçlar değil
Ekilen saçlarda kalite kaybı var

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2018, 01:47:44 »
Ayrıca şimdi iyice dikkat ettim ön taraf dökülüyor yani yeni ekilen saçlar maalesef.Aşırı cinsel ilişki sıkıntı yaratır mı sizce ?

darthvader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2018, 11:07:37 »
Kardeş aynı şeyden bende muzdarip durumdayım 5.aydayım ve son 2-3 haftadır bir dökülme var. Banada faz değişimi olabilir dediler bekliyoruz bakalım sonuç ne olacak

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2018, 14:31:14 »
cinsel ilişki ya da mastürbasyon saç dökülmesine etki etmez. ekilen saçlarınız donörün hangi bölgesinden alındı?

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2018, 14:48:50 »
Donörün üst bölgelerine kadar çıkmışlardı fakat 30 yaş üstü bünün sorun olmayacağını söylediler. Umarım ondan değildir. Saçlarınız erken çıktığı İçin dökülüp tekrar çıkacak dedi demin. Bilmiyorum ne kadarı doğru ne kadarı yanlış . Sonuç olarak donör üst bölgeden alsa bile 7 ayda dönüleceğini sanmıyorum. Hp biotin kullanıyordum onu bıraktım 1 ay ara verdim solgar aldım fakat solgar hiç etki etmedi.sahte olabileceğini düşünüyorum

Mrprince

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2018, 16:22:47 »
Dökülenler kendi saçınızda olabilir ekilenlerde olabilir ama şu var kendi saçınız ekilenlerden fazla bu durumda kendi saçınızdaki dökülme neticeyi çok olumsuz etkleyebilir.
Ayrıca güvenli bölge sınırları dışından alım yapılmış zaten öncesi fotoğraflarınızın birinde bu bölgeye sınır bir dökülmeniz olduğu belli oluyor.ordan alınan saçlarda dökülmüş olabilir.
İhtimal daha çok  ;D psikolojikte olabilir mevsimsel dökülmede olabilir.

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 23 Mart 2018, 18:31:01 »
Yok hocam bunlar tamamen yeni ekilen saçlar.şakaklarda hiç saç yoktu benim oralar dökülüyor Şuan.
Umalım ki mevsimsel olsun  :D

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 23 Mart 2018, 18:31:43 »
Donör bölgenızde dökülme varmı ?
Global Moderator

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 23 Mart 2018, 18:33:33 »
Hayır herhangi bir dökülme Yok donörde

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 23 Mart 2018, 20:58:14 »
Ozaman mevsimsel bir döngü olabilir diye düşünüyorum tabi tam olarak ne kadar fark ettı öncesine göre bunuda bilemiyorum belki saç telleriniz incelmişte olabilir bu sürede bu da size seyreklik yarattı gibi gelebilir bir süre takviye deneye bilirsiniz bu durumu atlatana kadar. Finasterid biotin yada xpecia
Global Moderator

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 23 Mart 2018, 22:35:23 »
Hintell kardeşime katılıyorum.
Minoxil vb. kullanımını bırakınca saç dökülmesine sebep olan herhangi birşey kullanmadığınîza göre mevsimsel bir dökülme olabilir. Bu dökülme var olan eski saçlarınızda olabilir yeni ekilen saçlarınızda.
Eğer için rahat edecekse ekim yaptırdığınız yerde saç yapınızı inceletebilirsiniz.
Genel olacak ama uzman bir dermatolog sorunlarınız için iyi olabilir.
Selamlar...

Ahmet34

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 24 Mart 2018, 00:28:14 »
Yorumlarınız İçin sağolun arkadaşlar. Saçlar incelmiş ve sönük durumda ve tamamen ekilen saçlar . Minox tarzı hiçbirşey kullanmadım sadece biotine 1 ay ara verip tekrar başladım hepsi bu. Demin tekrar incelediğimde çoğu saçın kökten gittiğini gördüm. İşin garibi 7. Ay dolduğunda böyle durumlar olması. Şuan beklemekten başka çare Yok. Yurtdışında olduğum İçin saç ekim merkezime gidemiyorum maalesef. Prp yaptırayım dedim o da 250€ dan başlıyor. Tahmin ediyorum ki erkeklik hormonu çok salgılandığın da benim saçlarıma fena etki ediyor. Dht bloke edici birşeyler muhakkak kullanmak lazım sanırım saçları korumak adına.

Facebook Twitter Instagram