Gönderen Konu: 22 yaşıma göre saçlarımın durumu ve ekim  (Okunma sayısı 2652 defa)

hepaynı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
22 yaşıma göre saçlarımın durumu ve ekim
« : 09 Nisan 2018, 18:04:36 »
merhaba dostlar, ağabeyler ve kardeşler :)

17-18 yaşlarımdan bu yana genetik olan bu dökülme sıkıntısından muzdaribim. daha önce 7-8 ay kadar minoxil kullandım, özellikle 5. aydan sonra çok iyi yanıt almama,saçlarımı dolgunlaştırmasına rağmen  gerek döngü durumu gerek uzun vaadede yeterli olmayacağını düşündüğümden 6-7 ay önce bıraktım ve saç ekimi yaptırmaya karar verdim. finasteride ve benzeri ilaçları hiç kullanmadım hoş içinde bulunduğum psikoloji beni kullanmaya itse de o riski almaya değer mi hala kararsızım. esteworld ile olan görüşmemde saç ekimi için uygun olmadığımı,prp mezoterapi gerektiğini söylediler.(esteworld'de ki danışmanın üslubu çok bozuk alaycı ve de güvensizdi) daha sonra estetik international ile görüştüm, ilk aşamada 3000 greft ekeceklerini ve daha sonra ikinci bir ekimi uygun gördüklerini söylediler. fiyat için ilk ekimde 14 bin nakit olursa 10 bin dediler.  daha sonra jale şenyurt ile iletişime geçtim (istanbuldayım bu arada) peşpeşe iki seans yaklaşık 6000 bin greft gerektirdiğini iyi bir ekim olabileceğini söyledi. (cumartesi günü aramama rağmen hemen ardından kendi numarasından beni arayıp kendini tanıtması ve yardımcı olması harikaydı,daha sonra whatsapp ile iletişim kurduk) fiyat ise iki ekim için 8-9 bin civarıydı. ve son olarak hakan doğanay'a fotoğraflarımı mail gönderdiğimde ekim için uygun olmadığımla ilgili geri dönüş yaptılar. kafam çok karışık ve stresliyim gönül isterdi ki koray erdoğan'a gitmek fakat maddiyat el vermiyor. sanırım verebileceğim en fazla 10 bin tl ki artık bir çözüm bulmak istiyorum. sizin yorumlarınızı merak ediyorum. fotoğaflar aşağıda.

tyler norton

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 22 yaşıma göre saçlarımın durumu ve ekim
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2018, 18:25:36 »
Dostum umarım bütçeni en iyi şekilde kullanıp istediğin bir görünüme kavuşursun. Bu yaşları saçsız geçirmek hiç birimizin kaderi değil.  ;)
Dermaroller+Minox Tedavisi
Çam terebentin
Prominox Şampuan

Zaman Her şeyin ilacıdır..

Ağabey

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Nisan 2018, 18:50:45 »
Zor bir durum çünkü dökülme devam edecek.norwood 7 ye doğru ilerleyecek.norwood 7 deyince milletin aklına gargamel saçı geliyor ama öyle değil.yanlar biraz aşağı düşecek vertekste sınırlarını bulacak.saç ekimi günü kurtarır ama ilerisi için muhakkak donerde rezerv bırakmak lazım.ekim sonucu birde kötü olursa moralini bozmak istemem ama o zaman her gün traş   gözükür sana.saçı kazıtabildiğin kadar kazıtacan sürekli olarak ve mecburi olarak  :D

legolas

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Nisan 2018, 18:55:39 »
hakan doğanay neden ekim için uygun değilsiniz dedi?

hepaynı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 09 Nisan 2018, 18:58:53 »
donör alan ekim alanı için yetersizmiş.

Acanyl9

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2018, 19:20:43 »
Kardeşim merhaba geçmiş olsun. Bende 23 yaşındayım ve aynı sıkıntıdan muzdaribim minoxidil içerikli ilaçlar kullanma kesinlikle bi umut diye başlıyosun sonucu daha kötü oluyo prp işe yaramıyo dökülmeye kullanıcaksan pro.pecia kullanabilirsin tavsiyem ölmemiş saç kökleeini birazda olsa canlandırıyo ama uzun vadede yan etki görebilirsin.

MeetYourMaker

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2018, 19:39:41 »
Alıntı
esteworld'de ki danışmanın üslubu çok bozuk alaycı ve de güvensizdi

psikolojik olarak hastaların en ufak söylemden bile yüksek derecede etkilenebileceğinden bi-haber, amatör bir danışmanı varmış o halde esteworld'ün.

aytuga

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2018, 19:51:55 »
Doktorun biri ekim için elverişsiz diyor, bir diğeri 6000 ekeriz diyor. Yahu bunun bir standartı yok mu?

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2018, 19:57:58 »
Hakan hoca doğru söylemiş... sende durumun çok iyi farkındasın Ki, senin saçlar nw7 yi görecek... günü kurtarmaktan ileri gitmeyecek bu ekim , ilerki yıllarda saçlarını kısa kesebilme imkanınıda elinden alacak.

Her erkeğin hayalidir saçlı biri olarak yaslanmak fakat maalesef bu ekim işi herkez için bir çözüm değil. Bence şahsi fikrim ekim işine pek girme... yasın 40 olur açıklığın bu şekilde eywallah ama daha yolun basındasın ve donördeki saçlarının akibeti hakkında hiç bir fikrimiz YÖK... donördende kayıpların olacaktır, haliyle donörden alınıp ekim alanına taşınan greftlerinde ilerki yıllardaki durumu meçhul..

Bu kadar bilinmeyenli bir denklem doğru sonuç ile çözüme ulaşması zor kardesim..

croc

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2018, 20:23:57 »
Kardeşim biz burda hepimiz aynı dertten sorunluyuz, keliz. Kafa yapın çok güzel, saçların olmasa bile çirkin bir görüntü yok. Saç ektirebilirsin elbette ama istediğn görüntüye kavuşman çok zor, donör alanın gerçekten dar ve yaşın genç, dökülme daha da artacak. Benim kafa yapım seninki gibi olsa ektirmek zorunda hissetmezdim kendimi. İlla yaptıracağım diyorsan az greftle iyi görüntü verebilecek hocaları düşün, ya da biraz daha bekle, paranı biriktir ve koray hoca vs. gibi hocalara git. Canını sıkma, bırak en büyük derdin saç olsun. Allah daha beter dertler vermesin, sevgilerle.

hepaynı

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2018, 22:47:06 »
çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için  :) jale hoca çok cazip geldi güven verdi ama kafam karışık işte yakın zamanda koray erdoğan'dan randevu alıp onun da fikirlerini alacağım hocanın görüşleri de olumsuz olursa finasteride kullanıp önümüzdeki yıllardaki gelişmeleri takip etmekten başka çarem kalmayacak belki de
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2018, 23:04:43 Gönderen: hepaynı »

snowbeyaz

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2018, 01:41:02 »
Türkiye’de pigmentasyonun hakkını verseler sana önerim 3000 greftlik seyrek bi ekim üstüne pigmentasyon yaptır derdim.
Kafa yapın çok iyi yakışırdı sana.
Ama yok kasaplar orayada el atmış milletin kafasını ayakkabı boyasıyla boyayıp cila çekiolar bide ışıl ışıl parlatıyorlar.
Yurd dışında da hem pahalı hem git gel maliyeti yüksek.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2018, 03:58:40 »
öncelikle bende hakan doğanayın senin için söylediğine katılıyorum Ama anlıyamadığım durum esteworld ile olan görüşmem  saç ekimi için uygun degilsin  ama ,prp mezoterapi yapalım demek sizin kafanızda bunları yaparak ne elde etmeye çalışmışlar Benim aklım ermedi düşündügüm tek şey ekim olmaz yapsakta başaralı olamayız bari bu şekilde para kazanalım mantığımı acaba ? tamamen ticari bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum neyse

sana gelince dostum ben senin yerinde olsam ekim yaptırmam hiç bi şey yaptırmam bence kafa yapın çok güzel  bu durumu takıntı haline getırme bırak kafa yapısı düzgün olmayanlar getırsın kendıne bak spor yap vucunu gelıstır bu kafa yapısı ile hepimizden karizma olursun... atlat bu durumu bir an önce
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2018, 04:05:53 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Kel12.02.2018

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 17 Nisan 2018, 21:31:19 »
Bu kafaya ekim olmaz. Donör çok zayıf ve ekilecek alan fazla. Yaşta çok genç.

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2018, 22:49:21 »
Senin durumunda yaptıran çok kişi var ve ilerleyen dönemde yoğun bir dökülmeyle karşı karşıya kalıyorlar ve saçma bir görüntü ortaya çıkıyor. Donör de zayıf olduğundan sonraki oluşacak görüntüyü toparlamak çok zor olur. Bence bekle birkaç seneye dökülme ilerler, ondan sonra kapatıcılık seviyesi düşük ama doğal görünüm katacak bir operasyon eğer mümkün olursa düşünürsün.
The World is Yours

Facebook Twitter Instagram