Gönderen Konu: Saçlarımın dökülme şekline göre analiz yapar mısınız?  (Okunma sayısı 2072 defa)

Arif012

• Yeni üye
  • *
Merhaba arkadaşlar. 27 yaşındayım. ve 22 yaşında sadece tepedeki ufak kısım açıkken zamanla diğer bölgeler de açılmaya başladı.Sizlere Birkaç sorum olacaktı.

1-Saç ekimi için kaç yasına kadar beklemeliyim? Dökülmenin Gidişatına göre dökülmem tahmini olarak ne zaman tamamlanır sizce?

2-belli bir bölge değil de genel bir dökülme var saçlarımda.hem yanlardan açılıyor hem tepeden hem de hafiften arkadan da dökülme başlamış. Bu durumda kafamın büyük bir kısmı açılsa bile donör bölgem bu bölgeyi kapatmak için yeterli olur mu sizce? Donör bölgem için görüşleriniz nelerdir?

Arkadaşlar forumda yeniyim. Bir hatam olursa affola.genel olarak Sizlerin görüs ve önerilerinizi bekliyorum.

Edit: Başlığı yanlış açmışım arkadaşlar. Düzeltme gereği duydum. 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimini ne zaman yaptırmalıyım?
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2021, 16:09:47 »
saçların dökülünce simdilik bu saça bakıp 2025 agustosun 6 sında yaptır diyemeyiz dimi ?

:)
Global Moderator

oralminoxidil

• Hero Member
kan değerlerin normal mi en son ne zaman ölçtürdün

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Arif012

• Yeni üye
  • *
En son bir ay önce tahlil yaptırmıstım ve kan değerlerim normal çıktı. sadece biraz b12 eksikliğim var.degerlerim sınırda cıktı. onun için de vitamin hapı alıyorum.

oralminoxidil

• Hero Member
dupa gibi gözüküyor sen yine de imzamdaki özleri al bence.  dupalı kişiler ekim için uygun değil. onumin dışında dupa hakkında yabancı forumlarda araştır

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Arif012

• Yeni üye
  • *
Dupa genetik sebepli midir hocam? Dökülen saçların tekrar çıkma ihtimali yok mudur?

oralminoxidil

• Hero Member
Dupa genetik sebepli midir hocam? Dökülen saçların tekrar çıkma ihtimali yok mudur?

dht sebepli olmadığını biliyorum sadece

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Xeth

• Hero Member
Dupa sebebi belirlenemeyen dökülme demek de. Dupa kendini bu yaşa kadar biraz daha belli ederdi. Yapısal da olabilir kulak üstü seyrekliği
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Dupa değil yaşına göre iyi tedavi uygularsan ekime ihtiyacın kalacağını düşünmüyorum.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

nofear114

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ben dupa olduğunu düşünmüyorum . Şuan saç ekimine uygun değilsiniz zaten . Panik yapılacak bir durumun yok . 27 yaşında saçların güzel dökülme 40-45 yaşına kadar devam edecek . Benim tahminim 35 yaşından önce bir ekime ihtiyaç duymayacagin .
İyiye iyi kötüye kötü der. Bağımsız yorumcu ..

Bu maskenin ardında etten fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var; ve fikirlere kurşun işlemez!” V for Johnny Sins

Arif012

• Yeni üye
  • *
Ynt: Saçlarımın dökülme şekline göre analiz yapar mısınız?
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2021, 21:10:03 »
Umarım dediğiniz gibidir. Zira araştırdığım kadarıyla Dupa bayağı sıkıntılı bir hastalıkmış. Yorumlarınız ve önerileriniz için hepinize teşekkür ederim.

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2021, 23:23:31 »
35 yaşına kadar ortalama yüzde 60 tamamlanır geri kalan yüzde 40 dökülmede ömrünün sonuna kadar yavaş yavaş azalarak devam eder.

Arif012

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2021, 23:46:25 »
Kafamın arka tarafında biraz dökülme olması beni endişelendirdi açıkçası.normalde çok belli olmuyor fakat aydınlıkta ve yakından bakınca biraz döküldüğü anlasılıyor.

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 09 Mart 2021, 00:23:20 »
Kafamın arka tarafında biraz dökülme olması beni endişelendirdi açıkçası.normalde çok belli olmuyor fakat aydınlıkta ve yakından bakınca biraz döküldüğü anlasılıyor.

orası 35 kadar bayağı açılır şu durumunu mumla arasın tabi herhangi faydalı bir tedavi uygulamazsan.

Arif012

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 09 Mart 2021, 00:39:45 »
tedaviler pek bir işe yaramıyormuş. Genetiğinizde varsa o saç her türlü dökülecek diyorlar. Ben de dökülme tamamlandıktan sonra saç ekimi yaptırmayı düsünüyorum acıkcası

Facebook Twitter Instagram