Gönderen Konu: Saçımı analiz eder misiniz. ÖZGÜVENİM her gün düşüyor  (Okunma sayısı 1113 defa)

Micra

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaşlar selamlar.

Yaş 29 4 ay sonra 30 oluyorum.

Saçımda bir hacim kaybı olduğunu 6 sene önce farkettim. Ailem 5 sene önce. Yakın çevrem ise 3-4 sene önce fark etti. Ama eski fotograflarımı şimdi kurcaladığım zaman 7 yıl önce saçımın ön çizgisinde minyatürleşen saçlar olduğu gördüm.

Yani agrasif bir dökülme olmadığını. Sürecin yavaş yavaş ilerlediğini söyleyebiliriz.

Prp mezo yaptırdım 2022 yılı boyunca. Az bi güçlendirdi gibi oldu. Pek faydasını görmedim. Var olanı korudu gibi. Ama bırakınca saçlarımda incelme devam etti.

Finastan korktum. Xpeciadan bile korktum ama saçımın gitmesine dayanamayıp daha masum olan xpecia başladım. 2 hafta sonra testis ağrısı ve isteksizlik yaptı. 1 ay anca dayandım. Fin hiç kullanmadım.

Şimdi size sorum. Ekim için uygun muyum. 35 yaşında nw 7 olacak isem ekim yaptırmayıp kelliği kabullenmek daha doğrusu kabullenmeye çalışmak için çabalacağım.

Saçım çabuk yağlanıyor. Zaten tüm saçlarım minyatürize olduğu için seyrek görünmesin diye her gün hatta bazen günde 2 defa saçımı yıkıyorum. Bu da sosyal hayatımı iyice kısıtlıyor.

Vaktinizi aldığım için teşekkür ederim

Micra

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saçımı analiz eder misiniz. ÖZGÜVENİM her gün düşüyor
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2023, 12:31:48 »
Saçımın Islak Hali

Micra

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2023, 12:33:25 »
Islak taramış fotograflar

Micra

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2023, 12:35:02 »
Ve saçımın kuru hali

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2023, 12:58:42 »
 xpeciadan yan etki gorup finasteridden goren var.mezo dutlumuydu.medikal tedavilik saçın.finasterid dermoller masaj ilerleyebilirsin.yada dutlu mezoyu deneyebilirsin.yada iyi bir yerde seyrek alanları guclendircen.aralara girilcek muhakkak profosyone bir yer olmalı aralara çok girmiş bir yer olmalı.dandik yer girerse doker ama her halikarda aralardaki cılızlar ölür
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Micra

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2023, 16:33:15 »
xpeciadan yan etki gorup finasteridden goren var.mezo dutlumuydu.medikal tedavilik saçın.finasterid dermoller masaj ilerleyebilirsin.yada dutlu mezoyu deneyebilirsin.yada iyi bir yerde seyrek alanları guclendircen.aralara girilcek muhakkak profosyone bir yer olmalı aralara çok girmiş bir yer olmalı.dandik yer girerse doker ama her halikarda aralardaki cılızlar ölür

Mezoterapi dutlu değildi. Saçım nw7 ye gider mi sizce ? Ekim önerir misiniz

Tomodachi

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2023, 17:39:15 »
Arkadaşlar selamlar.

Yaş 29 4 ay sonra 30 oluyorum.

Saçımda bir hacim kaybı olduğunu 6 sene önce farkettim. Ailem 5 sene önce. Yakın çevrem ise 3-4 sene önce fark etti. Ama eski fotograflarımı şimdi kurcaladığım zaman 7 yıl önce saçımın ön çizgisinde minyatürleşen saçlar olduğu gördüm.

Yani agrasif bir dökülme olmadığını. Sürecin yavaş yavaş ilerlediğini söyleyebiliriz.

Prp mezo yaptırdım 2022 yılı boyunca. Az bi güçlendirdi gibi oldu. Pek faydasını görmedim. Var olanı korudu gibi. Ama bırakınca saçlarımda incelme devam etti.

Finastan korktum. Xpeciadan bile korktum ama saçımın gitmesine dayanamayıp daha masum olan xpecia başladım. 2 hafta sonra testis ağrısı ve isteksizlik yaptı. 1 ay anca dayandım. Fin hiç kullanmadım.

Şimdi size sorum. Ekim için uygun muyum. 35 yaşında nw 7 olacak isem ekim yaptırmayıp kelliği kabullenmek daha doğrusu kabullenmeye çalışmak için çabalacağım.

Saçım çabuk yağlanıyor. Zaten tüm saçlarım minyatürize olduğu için seyrek görünmesin diye her gün hatta bazen günde 2 defa saçımı yıkıyorum. Bu da sosyal hayatımı iyice kısıtlıyor.

Vaktinizi aldığım için teşekkür ederim
nw 7 gidip gidemeceğini kimse bilemez aurıca eğer saçlarınız korumak istiyorsanız kesinlikle fin kullanmalısınız mezo gibi tedaviler hem çok pahalı hem kısa vadeli ayırca sizden 10 yaş küçüpğüm hafta da 2 defa dut olmak üzere geriye kalan günler fin kullanıyorum ki dut finden daha güçlü bir ilaçtır herhangi bir yan etkim yok

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2023, 20:55:09 »
 dutlu mezo farklı olabilir.30dan sonra dhtden doğan dokulme azalır. dolaşım zayıflar masajla dermollerle halledersin .yada fin ekim yada prp ekim olabilir.yada finasterid ekim yada sade ekim sonra senede 2 kere falan prp yada evde masaj dermoller
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kerimm34

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2023, 21:09:26 »
30 , 35 arası kalanlar hızlı dökülür ama 35 ten sonra yavaşlayıp biraz stabil hale gelir tabi ne kadarı kalır bilemeyiz yalnız norwood 7 olmaz en fazla norwood 6 gibi görünüyor .önlem alırsan tamda şu sıralar yeni çıkış bile yakalayabilirsin ama 35 ten sonra imkansız olur.
bence ekim yaptıracaksan max greft olmamalı en fazla 3000 greft olmalı yoksa olan saçında zarar görür. ekim yaptıracğın yer çok iyi kanal açıp saç derisine zarar vermeyen bir yer olmalı misal asuman hair gibi serkan aygın gibi bir yer olmalı .düzgün kanal açmayı bilmeyen yerlerde saç derin beslenemez ekilenler çıkmadığı gibi kendi saçlarında büyük kayıplar olabilir.

Micra

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 03 Şubat 2024, 12:58:32 »
Arkadaşlar Asmed 5000-5500 greft değenrlendirmesi yaptı.

Asuman hair 4000-4500 dedi ve ekledi “tek seansda kapanmaz ama tatmin edici sonuç olur”

İşin ilginç yanı Dr Serkan Aygın Prp Mezo önerdi istersen fin kullanabilirsin dedi.

Her birinizin yorumu çok kıymetli yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen

Ekim merkezi tavsiyelerinizi bekliyorum
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2024, 19:56:55 Gönderen: Micra »

k3ko68

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2024, 13:10:50 »
Ektir çok geç kalmışsın

ahmet turan

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 03 Şubat 2024, 14:38:04 »
Ön çizgi bozulmuş .tedavi sana bir ön çizgi yapmaz .ekim şart .serkan aygın klinik neden sana ekim önermedi acaba enterasan geldi doğrusu.

Telgrafin Kelleri

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2024, 18:17:20 »
DHİ ile aralara sıklaştırma yapın . Mevcut saçlarınızı güçlendirin.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2024, 19:32:57 »
 finasterid ve ekim.

Micra

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2024, 18:53:59 »
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta konsültasyon için Asmed’e gittim. Şanslıyım ki Dr. Koray Erdoğan’ın müsaitliği varmış kendisi yaptı konsültasyonumu. Çok güler yüzlü çok dobra bi insan. Dost acı söyler bu saçlar gidici deyip döküleceğini söyledi. Niçin Finasterid kullanmadığımı sordu. Hatta hafiften stem etti bu saçlar bu hale gelene kadar niye fin kullanmadın gibisinden. Xpecia kullanıp şiddetli testis ağrısı görünce bıraktığımı, Bu yüzden Fin’e başlamaktan korktuğumu söyledim.

Donörümü çok beğenmedi. “Fena değil işte 7000 falan çıkar” yorumunda bulundu. Donörüm de İnce telli zaten elimi attığımda ben bile anlıyorum.

Koray hoca saç çizgimi çizdi. İstersen şimdi bi 4000 atarız 3-4 yıl sonra kalanlar dökülünce bi 3000 daha atarız dedi. Ama senin saçın çok fazla sayıda fin le toplama ihtimalin var Fin’e başla sen, Ekime de şimdi bir sürü para vereceksin ne gerek var eğer fin’den yan etki görürsen gel o zaman ekeriz dedi. Üstüne basarak propecia önerdi.

Zaten kliniğe adım attım. Dermatoloji uzmanı olsun, hasta koordinatörü olsun koray hocam olsun herkes niçin fin kullanmadığımı sorguladı.

Çalışanlar çok güleryüzlü, çok profesyonel bir merkez. Sürekli birilerini traş edip birilerinin fotograflarını çekiyorlar. Girince büyülendim zaten. Koray hocamın da babacan yaklaşımı ve açık sözlülüğü bana o kadar güven verdi ki gözüm kapalı propecia ya başladım. 6 gün oldu hafif bi testis ağrısı var inşallah geçer de medikal tedavi ile orijinal saçım ile hayatıma devam ederim.

Hem serkan aygın hem koray erdoğan yanılmış olamaz bu saçı fin toparlayacak inşallah. Hepinize çok teşekkürler

Facebook Twitter Instagram