Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası merak edilenler  (Okunma sayısı 2517 defa)

razzmatazz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekimi sonrası merak edilenler
« : 01 Mayıs 2018, 00:28:40 »
Herkese merhaba,
Böyle kaliteli bir forumu oluşturmada katkı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunarak ilk konumu açmak istiyorum. Saç ekimi sonrası(1 yıldan sonraki zamanlar) merak ettiğim birçok madde var aklımda. Tecrübeli arkadaşlar umarım değerli vakitlerini ayırabilirler.

1- Havuz/deniz zararlı mıdır?
2- Aşırı güneş ekilen saçlara zarar verebilir mi?
3- Donör bölgesini, ekim yapılan yerler görünmeden kaç numaraya kadar kısaltabiliriz? (manuel/mikro motor)
4- Hiçbir ilaç kullanılmadığında eski saçlar dökülebiliyor evet, ekilen saçlarda dökülme/zayıflama gibi etkiler olabiliyor mu?

Saç çok güzel bir şey, fakat ekim sonrası sürekli saça bağımlı olmak istemiyorum. Ektirip normal hayatıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Ama dikkat etmem gereken çok fazla şeyin olması, saç için sürekli/bitmeyen bir şekilde mücadele etmek zorunda kalmak gibi düşünceler beni biraz geriyor.

Sizlerin fikirleri nelerdir?

kilian

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası merak edilenler
« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2018, 02:43:56 »
Hoş geldin. Anladığım kadarıyla operasyondan 1 yıl sonrasını soruyorsun.

1- Hayır
2- Hayır
3- Alınan kök sayısına ve alanın yeteneğine bağlı. Benim alımım (3000 kök) mikromotorla yapılmıştı. 5 numara yaptırıyorum hiç belli olmuyor. Manuel alımda 3 numara bile dikkat çekmez diye düşünüyorum. Youtube'da 1 numaraya vuranı görmüştüm bir kere hiç belli olmuyordu ama alımı müthiş yapılmıştı. Tabi kişinin iyileşme karakteristiğinin de belli bir payı kesin vardır.
4- Kökler güvenli bölgenin dışından alınmadığı sürece hayır. Bazı insanlarda donör bölgesindeki saçlar da 50-60 yaşlarında zayıflıyor. Belki o yaşa geldiğinizde olabilir böyle bir şey ama düşük bir ihtimal.

Saç dökülmesi progressive bir süreç. Dökülme hızı değişse de süreç hayat boyu sürebiliyor. Yani hayat boyu mücadele etmek zorunda kalabilirsin. Hiçbirimiz bir ilaca veya tedaviye bağımlı olmak istemiyoruz ama mecbur kalıyoruz. Aksi durum işi şansa bırakmak olur. Risk çok büyük. Bence saç dökülmesiyle hayat boyunca mücadele etmeyi göze almayanlar saç ektirmemeli çünkü kaybetmenin oldukça muhtemel olduğu bir savaşı başlatıyorsun.

razzmatazz

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2018, 14:13:12 »
Teşekkürler kilian.
Gerçekten de bu iş demir bir leblebi, yut yutabilirsen!

Say

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2018, 19:06:23 »
Erdigunduz bey heryerde ayni saatte estecenteri öven yorumlar yapip yok olmuşsunuz ekim oncesini sonucunu atinda gorelim

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2018, 04:19:50 »
Hoş geldin. Anladığım kadarıyla operasyondan 1 yıl sonrasını soruyorsun.

1- Hayır
2- Hayır
3- Alınan kök sayısına ve alanın yeteneğine bağlı. Benim alımım (3000 kök) mikromotorla yapılmıştı. 5 numara yaptırıyorum hiç belli olmuyor. Manuel alımda 3 numara bile dikkat çekmez diye düşünüyorum. Youtube'da 1 numaraya vuranı görmüştüm bir kere hiç belli olmuyordu ama alımı müthiş yapılmıştı. Tabi kişinin iyileşme karakteristiğinin de belli bir payı kesin vardır.
4- Kökler güvenli bölgenin dışından alınmadığı sürece hayır. Bazı insanlarda donör bölgesindeki saçlar da 50-60 yaşlarında zayıflıyor. Belki o yaşa geldiğinizde olabilir böyle bir şey ama düşük bir ihtimal.

Saç dökülmesi progressive bir süreç. Dökülme hızı değişse de süreç hayat boyu sürebiliyor. Yani hayat boyu mücadele etmek zorunda kalabilirsin. Hiçbirimiz bir ilaca veya tedaviye bağımlı olmak istemiyoruz ama mecbur kalıyoruz. Aksi durum işi şansa bırakmak olur. Risk çok büyük. Bence saç dökülmesiyle hayat boyunca mücadele etmeyi göze almayanlar saç ektirmemeli çünkü kaybetmenin oldukça muhtemel olduğu bir savaşı başlatıyorsun.

👍👍

Facebook Twitter Instagram