Gönderen Konu: Bursa Özel Jimer hastanesi saç ekimi 3640 greft  (Okunma sayısı 34699 defa)

Maybeoneday

• Full Member
Bursa Özel Jimer hastanesi saç ekimi 3640 greft
« : 25 Şubat 2019, 18:15:48 »
Arkadaşlar Hayırlı olsun Maşallah demeyi unutmayın..Sizlere yardımcı olmak için attım bu resimleri süreçleri yazacağım..Resim atacağım..25.02.2019 Özel Jimer Hastanesi Syn Umut bey Eşliğinde Ekim yapıldı..Umut beye ve bayan arkadaşlara teşekkürler..3640 greft ekildi donör bölge kapalı şu an onu da açınca atarim...Su an için bana iyi gibi geldi ilerleyen zamanlarda daha net hale gelince detaylı resimleri atarim.1.ay 3.ay 6.ay şeklinde...sorularınız varsa alabilirim..Hastane nezih çalışanlar iyi..Sorunsuz birsekilde Ekim yapıldı..Şimdi tek kalan şey sabır zaman ve dikkat...

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Bursa Özel Jimer hastanesi saç ekimi 3640 greft
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2019, 18:43:46 »
kardeşim hayırlı olsun maşallah ama ben bu planlamadaki amacı pek anlıyamadım umut bey nasıl bir kafa yaşarken yaptı bu planlamanı senin ? önden ortaya kadar var olan saçların çok zayıf ama sadece şakaklara gırilmiş..

5000 greftlık bır planlama yapıp önden ortaya kadar guzel bir sıklaştırma ve tepeye ekim yapsaymış keşke anlamsız olmus ön taraf
Global Moderator

Maybeoneday

• Full Member
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2019, 18:48:02 »
Ekseri tepe bölgesi yoktu..sağ ve sol kısımlarda da açıklık vardı..orta kısımda hiç Ekim olmadı orası iyi denildi..bakalım kardeşim eğer orta kısımda zayıflık olursa eşitsizlik oraya da ikinci seans gireriz bu bir sonuçlansin..Hayırlısıyla..biraz sancili ama duruma göre bakacağım iyi olursa gitmem iyi olmazsa tekrar giderim.. Teşekkürler sagolasin

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2019, 18:50:27 »
hayırlısı olsun kardesım nediyelim başka.. ama düzgün bir planlama yapılsa ugraşmazdın
Global Moderator

Maybeoneday

• Full Member
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2019, 18:55:24 »
Senin dediğini anladım kardeşim girmisken orta kısımada biraz atsaymis daha iyi olurmus evet o konuda haklısın tepeden öne doğru seyreklik var..Hayırlısı bakalım bunlar bir ciksinda özellikle tepe deki kellik bir gitsinde gerekirse ikinciye gideriz o bu kadar uzun sürmez zaten 1000-1500 greft yeterli olur (:

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2019, 18:57:26 »
önden ortaya 3000 yada 3500 bir sıklastırma tepeye 1500 daha sonra tepeye bır sıklaştırma daha olurdu doğrusu bu .. açıkcası morelde bozmak istemıyorum ama saç ekımı yapan bır fırmanın bunu düşünmemiş olması tehlıkelı bır durum..
Global Moderator

Maybeoneday

• Full Member
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2019, 19:02:20 »
Yok kardeşim moralim neden bozulsun ben soru soracak olanlara süreçlerle ilgili yardımcı olmak için attım resimleri ektirmek isteyenleri sizde goruslerinizle bana yardımcı olacaksınız..Sağolasın Aradan biraz zaman geçsin bakalım orta kısım zayıf diğer yerler seyrek olursa bi 1000-1500 ortaya da attiririm donôr bölgeyide bir göreyim bir taraftan alırken bir tarafı batirmayak ama çıkar arkadan daha..önemli olan donôr bölgeyi düzgün aldılar mi bakmadim

umuttetik

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Şubat 2019, 11:42:28 »
Bursa Özel Jimer Hastanesi saç ekim bölüm sorumlusu Umut TETİK ben.
1 - Kişinin dönör bölgesinden 5000 greft planlama yazmışsınız, 5000 greft hastamızın donör bölgeden alamadık, ayrıyetten 13 yıllık meslek hayatımızda 5000 grefti sadece 1-2 defa alabildik, ha donör bölgeyi bozacaksak 5000 değil 7000 greft bile alırız sonra ne olur 15 saatte ekeriz, 5-6 defa lokal yaparız hastaya, hasta antifilaktik şoka girer vs. vs.

2- Saçın üstüne saç ekilmez. İnce ayva tüyü saçlar yok sayılır üstüne ekilir ama saçın üstüne saç ektiğimiz zaman o bölgede görsel çok fazla  değişim olmaz zaten, saç ekiminde oluşturulan yaralanmaya bağlı cilt altında oluşturulan kan dolaşımı ile beraber ve 2 seans yapacağımız prp tedavisi ile zaten o bölgelerde canlanma olacaktır.

3 - Planlamayı yaparken Ne kafası yaşıyor yazmışsınız. Ben bu sitede ne tepe ekimleri ne ön çizgiler gördüm tarla sınırı gibi. Yukarıda da yazdığım gibi, kişinin donör bölgenin doku yapısını bozmadan maksimum alabildiğimiz sayı bu 3640 greft, Onuda saçlı bölgeye girip ziyan edeceğimize tam açık bölgelere sık giriş yaptık.

Teşekkürler....

Müzikkutusu

• Full Member
« Yanıtla #8 : 26 Şubat 2019, 12:19:07 »
Çekirdekleri hazırladım kenarda bekliyorum birazdan buraya yorum yağacak 😄

Sevgili Jankom ekimle alakalı moralini bozma ekilen bölgeler iyi bakmanla beraber seni tatmin edecektir bir yıllık süreç içerisinde. Ama şunu da smylemeliyim ki ikinci seansı yaptırman gerekecek çünkü ekilen kısımlarla mevcut saçlarının arasında bariz bir sıklık farkı olacağa benziyor. Ekilen kısımlar mevcut saçlarından daha sık olursa enteresaan bir görüntü olacak çünkü. Sakallarına iyi bak ikinci seansı ordan alıp yaptırırsın,  sakal nimet cidden.

dekupaj

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 26 Şubat 2019, 13:14:15 »
Rezerved

Maybeoneday

• Full Member
« Yanıtla #10 : 26 Şubat 2019, 13:43:03 »
Özellikle hiç saç olmayan bölgelere girildi..Ben şu an için memnunum yeterki ekilen yerlerde tam anlamıyla çıkış sağlansın..karışık bir kellik vardı aynı saçkıran gibi..özellikle tepe bölgesi canımı çok sikiyordu kabak gibi parlıyordu..ben ekimden memnunum şu an için ikinci kez gitmem gerekirse arka alan yeterli olursa orta kısımlarda yetersizlik olması durumunda oraya da ektiririz kesinlikle can sikilacak bir durum yok ortada Ben Umut Bey ve ekibine yine teşekkür ediyorum (: Herşeyden önce çok samimiler,işleri de temiz..çalışanlar da iyi gidenlerle konuştum onlarda memnun umarım ekimden güzel sonuç alırsam bende çok mutlu olurum 🙂

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Şubat 2019, 19:57:53 »
1 - Kişinin dönör bölgesinden 5000 greft planlama yazmışsınız, 5000 greft hastamızın donör bölgeden alamadık, ayrıyetten 13 yıllık meslek hayatımızda 5000 grefti sadece 1-2 defa alabildik, ha donör bölgeyi bozacaksak 5000 değil 7000 greft bile alırız sonra ne olur 15 saatte ekeriz, 5-6 defa lokal yaparız hastaya, hasta antifilaktik şoka girer vs. vs.

2- Saçın üstüne saç ekilmez. İnce ayva tüyü saçlar yok sayılır üstüne ekilir ama saçın üstüne saç ektiğimiz zaman o bölgede görsel çok fazla  değişim olmaz zaten, saç ekiminde oluşturulan yaralanmaya bağlı cilt altında oluşturulan kan dolaşımı ile beraber ve 2 seans yapacağımız prp tedavisi ile zaten o bölgelerde canlanma olacaktır.

3 - Planlamayı yaparken Ne kafası yaşıyor yazmışsınız. Ben bu sitede ne tepe ekimleri ne ön çizgiler gördüm tarla sınırı gibi. Yukarıda da yazdığım gibi, kişinin donör bölgenin doku yapısını bozmadan maksimum alabildiğimiz sayı bu 3640 greft, Onuda saçlı bölgeye girip ziyan edeceğimize tam açık bölgelere sık giriş yaptık.

Teşekkürler....

Foruma hoşgeldiniz  malesef hala planlamanın doğru olmadığını düşünüyorum bu benim düşüncem bu şekilde planlama ve saç ekimi olmaz hocam bu kafaya 13 yıldır bu mesleği icra ediyorsanız prp nin ve mezoterapinin Dht hormonu ile dökülen saçlara pek bir fayda sağlayacağını bilmeniz gerekiyor. Eğer finasterid deseydıniz anlardım.

Ön bölge zaten gidici saçlar  5 bin greft  almak istememenizi anlarım ayrıca hak veriyorum  o konuda

Önce önden ortaya 1 sene sonrada tepeye ekim yapsaydınız doğru bir planlma olurdu  bu sekilde şakaklara ekim yapmanın çok bir anlamı yok.

Ön orta bu kadar seyrek iken şakaklara ekip bırakmanın bir anlamı yok neyse arkadaşımız memnunmuş zaten umarım tepe için güzel bir sonuç olur.

Evet forumda binlerce olumlu yada olumsuz konular var  umarım bu da olumsuz sonuçlanmaz.
Global Moderator

TonyMontana

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Şubat 2019, 20:57:10 »

Teşekkürler....

5.000 greftlik operasyon yapmak risklidir. Donör bölgeyle ilgili titiz bir çalışma yapılmaz ise, geri döndürülemez kötü görüntüye kavuşabilir hastalar. Ancak benim operasyonum da dahil olmak üzere çoğu merkez 5.000 greftlik operasyonları donöre zarar vermeden başarıyla gerçekleştirebilmiştir.

Saçın üstüne saç ekilmez cümlesini ise 13 yıllık tecrübe sahibi birinden duyduğuma cidden çok şaşırdım. Yüzlerce saçlı bölgeye yapılan sıklaştırma ekimi görmüş insanlarız. Forumu incelerseniz tam dökülme olmamış ancak seyrekleşmiş bölgelere yapılan sıklaştırma operasyonlarıyla ilgili örnekleri görebilir, kendinizi bu yönde geliştirme yönünde bir adım atabilirsiniz.

Planlama konusu ise bu ekime 10 üzerinden puan vermek gerekirse, 1 ya da 2 puan verebilirim. Tam açık bölgelere sık giriş yaptığınızı yazmışsınız. Yani elde etmek istediğiniz sonuç; şakaklar sık ancak ön orta bölgeler seyrek bir görüntü. Estetik açıdan eğer ekim yapılan saçlar istenilen şekilde çıkarsa, derhal 2. Ekime ihtiyaç duyulacaktır. Forumda birçok kötü ekim, planlama gördük. Doğrudur. Bu ekim de planlama yönünden en kötüler arasında benim gözümde.

Operasyonu yapılan arkadaşın moralini bozmak istemem ama görüşlerim bu şekilde. 2. operasyon geçirmeniz istediğiniz sonucu almak için şart görünüyor. Ön orta bölgelere de yapılacak ikinci bir operasyon ile iyi bir sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum. Hayırlı olsun.
The World is Yours

GölgeSS

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2019, 21:11:02 »
Usta hayırlı olsun inşallah daha çok mutlu olursun ama kardeşim ınanki planlama çok yanlış yapılmış hintell başkan çok güzel söylemiş yaptıran ekimcilerde çok yanlış konuşmuş umut tetik bey bence kendinizi geliştirmelisiniz sanmayinci bu forumda tecrübesiz insanlar var hintelle kesinlikle katılıyorum arkadaş inşallah mutlu olur teşekkürler

Maybeoneday

• Full Member
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2019, 13:32:02 »
İlk yıkama ve donôr bölgesi ..3. gün arkadaşlar hayırlısı olsun ekilen yerler çıksın..en son hep birlikte sonuca bakaraktan nasıl olacak ona bakalım..yok emin olun canım sıkılmıyor istediğiniz şeyleri yazmakta ozgursunuz yeterki kimse kimsenin kalbini kırmadan yorum yapsın bu önemli ...Eğer diğer yerler şık orta kısım zayıf olursa onu da o zaman düşünürüz prp vesaire yapilsin..ekilen yerler bir normal hâl alsın hep birlikte yorumlariz.Yine resimler atacağım arada 3.gün ilk yıkama kabuk atma kısmında atarım 10.gununde sonrasında 1.3.6. ay şeklinde atarım herkese tşkler

Facebook Twitter Instagram