Gönderen Konu: Emphair Acıbadem Ataşehir, 3630 greft, Safir Slit+DHİ, 20 Şubat 2019  (Okunma sayısı 4831 defa)

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Teşekkürler. Ben operasyonu ekim bölgesi için traşsız istediğimden ötürü 8 bin TL ödedim. Traşlı olsaydı tahminimce 6 bin TL gibi bir rakam tutacaktı

çok ilginç neden 2 bin lira extra ödemiş olunuz garip değilmi.traşsız olunca ne gibi bir külfete girdi acaba ekim merkezi?

volkand

• Yeni üye
  • *
çok ilginç neden 2 bin lira extra ödemiş olunuz garip değilmi.traşsız olunca ne gibi bir külfete girdi acaba ekim merkezi?

Uzun saçların aralarına Choi ile girmek durumunda kaldılar. Hem onun maliyeti hem de biraz daha fazla emek ve zaman gerektiren bir durum diye sanırım.

Ama ben önermiyorum, sonrasındaki bakım açısından traşlı çok daha zahmetsiz görünüyor.

volkand

• Yeni üye
  • *
Merhaba Arkadaşlar.

15. gündeyim. Donör bölgesini ve yanları dün makine ile düzelttirdim. Sanırım bugün ŞOK'a girdim ;D

Ufaktan başladı ama hızlanarak devam etmesi olası. Zaten kanımca ekilenlerin %20'si kadarını kabuk dökerken Şok'a ulaşamadan dökmüş idim.

Şuan finasterid  + Biotin 5000 mg ile devam ediyorum. Yarın Avesin serum da kullanmaya başlayacağım.

Bu arada donör ve ekim bölgesinde beyaz beyaz pullanmalar oluşuyor (ve tabi ki kaşıntı). Onun için ekstra bir önlem almaya gerek var mıdır acaba?

Teşekkürler

Derinmai

• Jr. Member
  • **
Siz şanslı kellerden mişsiniz, arkalarda gram eksilme yok. Maşallah diyelim. Eğer ekilen saçlar bir kazaya uğramaz ise sanırım ve umarım orijinale yakın bir görüntü elde edeceksiniz. Daha sonra Ekim icap ederse arkada malzeme de kalmış bu da güzel. Yalnız soldan daha çok alım yapılmış gibi. Acaba duruş açınız ve ışıkla mı ilgili. Uyuşukluk, yanma, batma, hissizlik bende yeni yeni kayboldu ki ekimin ikinci ayı dün bitti. Benim donör kaşındığında elimi ıslatıp soğuk suyla ovalıyordum biraz nemlenince rahatlıyordum. Gece sırf bu yüzden yanıma su koyuyordum, uykudan uyandırıyordu o çılgın kaşıntı. Geçmiş olsun.

Murat_T

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Siz şanslı kellerden mişsiniz, arkalarda gram eksilme yok. Maşallah diyelim. Eğer ekilen saçlar bir kazaya uğramaz ise sanırım ve umarım orijinale yakın bir görüntü elde edeceksiniz. Daha sonra Ekim icap ederse arkada malzeme de kalmış bu da güzel. Yalnız soldan daha çok alım yapılmış gibi. Acaba duruş açınız ve ışıkla mı ilgili. Uyuşukluk, yanma, batma, hissizlik bende yeni yeni kayboldu ki ekimin ikinci ayı dün bitti. Benim donör kaşındığında elimi ıslatıp soğuk suyla ovalıyordum biraz nemlenince rahatlıyordum. Gece sırf bu yüzden yanıma su koyuyordum, uykudan uyandırıyordu o çılgın kaşıntı. Geçmiş olsun.

Doner bölge kötü değil ama söylediklerine katılmıyorum donerde eksilme barizen belli  :)
Üstelik henüz erken bir kaç hafta sonrasını görmeli net bir fikir edinebilmek için.

Derinmai

• Jr. Member
  • **
Pardon gram eksilme yok derken "tepe" kısmının dökülmediği kast etmiştim. Tepelerde eksilme yok diyerek düzeltelim.  :) donör belli de, ekim de daha çok yeni.

volkand

• Yeni üye
  • *
Donör den  ben de çok mutlu değilim açıkçası. Biraz fazla hirpalandi gibi.

Bu arada ŞOK bir başladı, pir başladı. Bu hızla ekilenlerden bir haftada eser kalmayacak gibi...

Trablons

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
biotini 1000 mg dolaylarına çek.

şok dökülme canını sıkıyorsa , yıkamadan önce kafana sebamed yumuşatıcı vucut losyonu koy bir saat beklet, sonra yıka ( her gün yap bunu )

prosgar güzel bir tercih, işin başındasın henüz , zamanla bakacağız sonuçlara.

Derinmai

• Jr. Member
  • **
Donör den  ben de çok mutlu değilim açıkçası. Biraz fazla hirpalandi gibi.

Bu arada ŞOK bir başladı, pir başladı. Bu hızla ekilenlerden bir haftada eser kalmayacak gibi...
"Hiç bi yere gidemezler, kökleri sende nasıl olsa" diyorum, diyorum da ben de "benim kafadakiler de ya çıkmazlarsa" diye hafiften tırsı içindeyim. Sabırla beklemeye devam.

volkand

• Yeni üye
  • *
"Hiç bi yere gidemezler, kökleri sende nasıl olsa" diyorum, diyorum da ben de "benim kafadakiler de ya çıkmazlarsa" diye hafiften tırsı içindeyim. Sabırla beklemeye devam.

sabır anahtar kelime gerçekten... yolun başındayız daha. 

Bu arada dünkü agresif dökülmenin ardından bugün neredeyse hiç dökülmedi. Tuhaf bir şok yaşıyorum sanırım :)

Yarın da  operasyona dahil olan PRP'yi yaptıracağım ama finas kullandığım için sonradan ekstra PRP yaptırma gibi bir düşüncem yok açıkcası

volkand

• Yeni üye
  • *
Bugün ilk defa dayanamayıp, kendi mevcut saçlarıma biraz jöle sürdüm (yapmamam gerektiğini biliyorum ama 8))

volkand

• Yeni üye
  • *
20.gün ve ŞOK dökülme son sürat devam ediyor. Sanırım 1 ay dolmadan ekilenlerin tümüne veda edeceğim...

Normal mi sizce süreç arkadaşlar?

Derinmai

• Jr. Member
  • **
20.gün ve ŞOK dökülme son sürat devam ediyor. Sanırım 1 ay dolmadan ekilenlerin tümüne veda edeceğim...

Normal mi sizce süreç arkadaşlar?
güncel durum nasıl? Dökülme tamamlandı mı?

volkand

• Yeni üye
  • *
Merhabalar tekrar.

80. güne ulaşmış durumdayım. 1. ay sonunda şok dökülme büyük ölçüde tamamlanmıştı. Şok dökülmeden kurutulan (özellikle ön çizgideki) saçlar uzuyor ve ben sürekli makasla kesiyorum. Ama henüz anlamlı bir çıkış başlamış değil.

Saçlar henüz çıkmıyor ama bolca sivilce çıkıyor maalesef ve sürekli onlarla mücadele halindeyim. O yüzden sevimsiz bir görüntü var kafamda  ve dışarıda hala şapka ile geziyorum.

Donör bölgem büyük ölçüde toparladı ve eski saçlarım da önemli ölçüde gücünü koruyor (ön bölgeye araya DHI ile sıklaştırma yapılmıştı, orada biraz sanki zayıflık var gibi hala).

Bu arada 4 aydır finasterid, ve 1,5 aydır tam düzenli olmamakla birlikte Biotin (Nature's Bounty -5000mg-) kullanıyorum. Düzenli kullanmayışımın nedeni sivilceye sebep oluyor olabilme kaygısı.

Mevcut durumla ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı büyük memnuniyet ile bekliyorum.

iyi günler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Suan kaçıncı aydasın dostum? Donör çok sağlam saç kaliten yüksek çok iyi bir sonuç alınması gerek bu ekimden açıklıkta az
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram