Gönderen Konu: Minoxil Forte'nin Artık Satılmıyor Olması  (Okunma sayısı 4966 defa)

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
Minoxil Forte'nin Artık Satılmıyor Olması
« : 11 Mart 2019, 16:23:05 »
Merhaba arkadaşlar, 1 aydır Minoxil kullanıyorum, daha önce Hepsiburada'dan satın almıştım ancak ikinci ay almak istediğimde orada bulamadım ve başka bir internet sitesinden satın aldım.

Şimdi ise 3. ay için satın alayım dedim ve internette hiçbir yerde satılmadığını farkettim. Bunun nedeni nedir sizce? İlacın toplatılıyor olma ihtimali var mı? Fikirlerinizi bu konu altında paylaşırsanız sevinirim.

yigit10

• Ziyaretçi
Ynt: Minoxil Forte'nin Artık Satılmıyor Olması
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2019, 16:25:12 »
Evet bakanlık harekete geçti bu konu hakkında sanırım haberin yok minoxil sayesinde kel kalan insanların şikayeti üzerine ilacın satışı yasaklandı.

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2019, 16:28:14 »
Yok artık, kaynak verme şansınız var mı?

Saygılar

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2019, 16:32:01 »
Okadar anlattık sanırım okudular burayı satışı durdular:)

Ya da zam var propecia 2 ay piyasada yoktu 185 olmuş şimdi
Global Moderator

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2019, 16:37:22 »
Şu an çok kararsız kaldım, hocam benim çok saçım var, 2-3 yıl daha ekim seviyesine gelmez muhtemelen, 2 yıldır dökülüyor. Sizce ne yapmam gerekiyor? 3 doktor gezdim hepsi de saçın dökülmüyor diyip yolladı, 1 aydır xpecia ve minoxil kullanıyordum ancak şu toplatılma mevzusu kafamı karıştırdı. Minoxil'e alternatif bir öneriniz var mı?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2019, 16:41:15 »
Finasterid kardeşim gerisi boş
Global Moderator

ibrahimcam

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2019, 16:53:11 »
Hocam ben boş olarak nitelendiremiycem minoxili çünkü saçımda açılma olan tek bi kısım vardı ki dışardan farkedilmesi imkansız saçımı kaldırarak farkedebiliyordum sadece, şu an o kısımda küçük küçük saçlar çıkmaya başladı. Biliyorum bıraktığın an dökülecek diyeceksiniz ancak bu benim için etkisini kanıtlar nitelikte. Minoxilin faydasıyla ilgili bir kuşkum yok çünkü gerçekten faydalı ancak tercih etme nedenim yan etkisinin cinselliğe dair olmadığıydı ama bu toplatılma mevzusu çok kafamı karıştırdı. Finasterid'i biraz daha araştıracağım olmadı onun tedavisine başlayacağım

Akgoismail

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2019, 01:25:39 »
Arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır bu siteyi takip ediyorum, çok faydasını gördüm. Bilgilendim. Bende sizlere Minoxil ile ilgili yaşadığım tecrübemi paylaşmak için sırf üye oldum. 2017 yılı ocak ayında minoxile başladım. Tepe bölgem ve ön bölgemden 1 yıl içinde resmen saç fışkırdı. Elimle çekiyordum yolamıyordum. Ancak 2018 yılı ocak ayında 1 yıl sonra yani, akşam işten eve geldim yemeğimi yiyip çayımı içtim. Televizyon izlerken bir fenalık, bir çarpıntı geldi ölüyodum az daha. Patlayacak gibiydim. Balkona çıktım hava almaya yere yığılcaktım. Duş alayım dedim belki geçer diye ama nafile. 33 yaşındayım en sağlıklı yaşımdayım, Arabaya atladığım gibi ankara onkoloji acilinde aldım soluğu arabayı nasıl sürdüm bilmiyorum neyseki gece yarısı yollar boştu. Kalp grafisi yaptı doktor bişeyin yok dedi. "Hocam nasıl olur ölüyom ben" diyorum inanmıyor psikolojiktir diyor yarın randevu al dahiliye doktoruna git diyor. Halbuki psikolojim filanda bozuk değil taş gibiyim elhamdülillah. Neyse, 2 saat sonra eve geldim. Herşeyi düşünüyom niye oldu bu diye, Kalp krizi geçiriyom sandım, Sonra bu spreyden şüphelendim kutunun içindeki kağıtta yan etkilerini okuyayım dedim bir baktım, meğerse çarpıntı yaparsa bırakın diyormuş hiç dikkat etmemişim. Bıraktım hemen, lanet olsun dedim hiç açılmamış 1 şişemide lavobaya bir güzel döktüm. Bıraktım, Olan saçlarda tekrar 2 ayda döküldü. Aradan 15 ay geçti inanın kalp ritmim ve sağlığım yeni yeni düzeldi. Belki bir kaç kişiye faydam olursa ne mutlu bana. Bu yazdıklarımı yabana atmayın lütfen. Minoxil başlığı altında bir kaç yerde daha paylaşmak istiyorum sakıncası yoksa bu yazdıklarımı. Sırf benim başıma gelenleri sizde yaşarsanız bilginiz olsun lütfen.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 21 Nisan 2019, 08:09:57 »
Arkadaşlar, yaklaşık 2 aydır bu siteyi takip ediyorum, çok faydasını gördüm. Bilgilendim. Bende sizlere Minoxil ile ilgili yaşadığım tecrübemi paylaşmak için sırf üye oldum. 2017 yılı ocak ayında minoxile başladım. Tepe bölgem ve ön bölgemden 1 yıl içinde resmen saç fışkırdı. Elimle çekiyordum yolamıyordum. Ancak 2018 yılı ocak ayında 1 yıl sonra yani, akşam işten eve geldim yemeğimi yiyip çayımı içtim. Televizyon izlerken bir fenalık, bir çarpıntı geldi ölüyodum az daha. Patlayacak gibiydim. Balkona çıktım hava almaya yere yığılcaktım. Duş alayım dedim belki geçer diye ama nafile. 33 yaşındayım en sağlıklı yaşımdayım, Arabaya atladığım gibi ankara onkoloji acilinde aldım soluğu arabayı nasıl sürdüm bilmiyorum neyseki gece yarısı yollar boştu. Kalp grafisi yaptı doktor bişeyin yok dedi. "Hocam nasıl olur ölüyom ben" diyorum inanmıyor psikolojiktir diyor yarın randevu al dahiliye doktoruna git diyor. Halbuki psikolojim filanda bozuk değil taş gibiyim elhamdülillah. Neyse, 2 saat sonra eve geldim. Herşeyi düşünüyom niye oldu bu diye, Kalp krizi geçiriyom sandım, Sonra bu spreyden şüphelendim kutunun içindeki kağıtta yan etkilerini okuyayım dedim bir baktım, meğerse çarpıntı yaparsa bırakın diyormuş hiç dikkat etmemişim. Bıraktım hemen, lanet olsun dedim hiç açılmamış 1 şişemide lavobaya bir güzel döktüm. Bıraktım, Olan saçlarda tekrar 2 ayda döküldü. Aradan 15 ay geçti inanın kalp ritmim ve sağlığım yeni yeni düzeldi. Belki bir kaç kişiye faydam olursa ne mutlu bana. Bu yazdıklarımı yabana atmayın lütfen. Minoxil başlığı altında bir kaç yerde daha paylaşmak istiyorum sakıncası yoksa bu yazdıklarımı. Sırf benim başıma gelenleri sizde yaşarsanız bilginiz olsun lütfen.
Tipik türk insanı.........
Obsesif ve korkuyor......

Yaşım 19 minoxidili tam 7 ay kullandım ilk 1 hafta çarpıntı yaptı sonra kesildi ve 1 aydırda kullanmıyorum bir şey olduğu yok 😊 Sen dozu fazla kaçırmışsın alıştıra alıştıra sürmen lazımdı o şekilde sakallarımı çıkardım

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2019, 22:10:07 »
Tipik türk insanı.........
Obsesif ve korkuyor......

Yaşım 19 minoxidili tam 7 ay kullandım ilk 1 hafta çarpıntı yaptı sonra kesildi ve 1 aydırda kullanmıyorum bir şey olduğu yok 😊 Sen dozu fazla kaçırmışsın alıştıra alıştıra sürmen lazımdı o şekilde sakallarımı çıkardım

He canım he korkuyoruz 5 yıl önce hem turkiyede hemde yurt dışında ordaki eczaneden alarak baya bir kullandım. Ilacın bu etkisi bariz bendede oldu ve göğüste ağrı vs vs sonra ilaçtan şüphelendim bıraktım anlamam geç oldu ama şikayetlerim düzeldi. Ayrıca bu ilacın etken maddesi tansiyon ilacı olarak ortaya çıkmış al bide burdan düşün. Kullan kardeş sen ama yukarda arkadaşıñ dediği şikayetleri görünce bırakma evham yapiyosunudr kullanmaya devam et sen

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2019, 22:12:03 »
Hangi ilacın etken matdesi tansiyon ilacı? Minoxil öyle finasterid değil
Global Moderator

vidi

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları