Gönderen Konu: Ketoral krem  (Okunma sayısı 7183 defa)

Spencer

• Hero Member
Ketoral krem
« : 16 Nisan 2019, 22:37:17 »
Arkadaşlar bazı forumlarda ketoral kremi kafa derisine sürüyorlar. Dht'nin yıkıcı etkilerinin azalttığı iddia ediliyor. Minoksidil uyguladiktan sonra mi yoksa minoksidil uygulamasından önce mi kafama sürmeliyim? Minoksidilin etkisi azaltma gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Minoksidili gunde bir kez uyguluyorum aksamları 8 fis

sacekimibilgisi

• Jr. Member
  • **
Ynt: Ketoral krem
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2019, 23:52:43 »
Androgenetik alopesi için gizemli bir tedavi hakkında mırıltılar duymuş olabilirsiniz. Medya yakın zamanda ortaya çıkmakta olan bir ketokonazol saç dökülmesi ürün yelpazesinin potansiyel faydalarını vurgulayan bir olgu  üzerinde durdu. Ketoconazole şampuanı ile saç dökülmesinin geçmişte kaldığını iddia eden birçok marka var.

Standart spiel gibi şirketler için ketokonazol ürünlerinin harika saç uzamasını uyarıcı etkisini iddia etmeleri ilginçtir. Gerçek şu ki, bu sentetik antifungal ilacı topikal bir saç dökülmesi tedavisi olarak destekleyen araştırma, sadece birkaç tartışmalı klinik denemeye dayanıyor. Ancak tartışmanın bu tarafında herhangi bir madde var mı?

Ketokonazol, içerden sağlıklı saçları teşvik etmek yerine, kafa derisindeki mikrofloranın kontrolüne odaklanır. Bu aslında bazı çalışmaların saç dökülmesini yavaşlattığını iddia ettiği bir antifungal tedavidir. Şu anda araştırma kesin olmayan  temellere dayanmaktadır, ancak gelecekte daha kapsamlı sonuçlar beklenebilir.

Şahsen, ben  saç dökülmesini durdurduğunu iddia eden bir mucize ilaç olduğu konusunda biraz şüpheciyim. fakat sayısız araştırma, sağlıklı saçlarla saç köklerini besleyen ve saç büyümesi için iyi bir ortam yaratan iyi beslenme uygulamaları arasında güçlü bir bağlantıya işaret ediyor.

Normal bir diyetin Viviscal Extra Strength veya Viviscal Man gibi klinik olarak araştırılmış bir saç uzatma takviyesi ile takviye edilmesi, vücuda  saç büyümesini teşvik eden önemli vitaminler , mineraller ve diğer besin maddeleri sağlamanın basit bir yoludur. Sağlanan besinler sayesinde saç büyüme döngüsü uzayabilir .

Her ne kadar bazen mantar enfeksiyonları için oral yolla verilse de, çoğu ketokonazol saç uzaması ürünü genellikle şampuan olarak topikal formdadır. Nizoral şampuan vs saç kalınlaşma ve nazik şampuan gibi ürünleri saç büyümesi için karşılaştırmak mümkündür.

Ketokonazol şampuan tezgahın üzerinde sınırlı bir konsantrasyonda bulunur. Bazı ülkelerde, yüksek konsantrasyonda ketokonazol olan ürünler, yalnızca doktor tarafından bir antifungal tedavi olarak reçete edildiğinde kullanılabilir. Bu bazı enfeksiyonlar için tedaviyi son çare yapan karaciğer hasarı ile olası bağlantıdan kaynaklanmaktadır. Böyle bir tedaviden emin değilseniz, olası riskleri vurgulayacak olan doktorunuzla veya dermatologla konuşun.

Alternatif olarak, yumuşak bir şampuan ve nemlendirici saç kremi kullanmak, saçınıza ihtiyaç duyduğu TLC'yi vermenin basit bir yolu olabilir. Viviscal Nazik Şampuan ve Viviscal Nemlendirici Saç Kremi gibi ürünler saçın sağlıklı görünmesi, saç derisinin büyümesi için ideal bir ortam oluştururlar.

Genel olarak, doktorunuz saçınız için bir antifungal tedavi veriyorsa, ketokonazol saç dökülmesi tedavisi gerekli olabilir. Bununla birlikte, amacınız sağlıklı saç büyümesini önlemek ve güzel, hacimli ve parlak saçlara sahip olmaksa, ilaçsız alternatifler vardır. Diyetinize, sağlıklı bir saç büyümesini teşvik etmek için , daha yumuşak bir şampuan ve nemlendirici saç kremi ile eşleştirilen önemli besinler kazandırmak , daha az riskle mükemmel sonuçlar sağlayabilir.

AdnanN

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2020, 23:21:57 »
seboreik dermatit için ketoral krem kullansam nasıl olur arkadaşlar konozal şampaun kullanıyordum ama saçlarımı mahvetti bir yerde gördüm ketoral krem kullanmak daha mantıklıymış deniliyordu.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2020, 23:27:46 »
seboreik dermatit için ketoral krem kullansam nasıl olur arkadaşlar konozal şampaun kullanıyordum ama saçlarımı mahvetti bir yerde gördüm ketoral krem kullanmak daha mantıklıymış deniliyordu.

aynen kardeşim ketoral krem sürmen kafa derine çok daha iyi gelecektir.konazol ve ketoral gibi şampuanlar tamamen saç düşmanı şampuanlar .saçınızı inceltmekle kalmaz saç derisinde aşırı  kuruluk sonrasında ani yağlanma yapar.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2020, 19:54:35 »
 Ketoral krem Döküntülü ve kaşıntılı yaraların iyileşmesini sağlar. pek öyle saç gelişimi için kullanılıcak bir krem değil
egzama  dermatid gibi durumlar kullanırlar aynı zamanda Genital bölgelerde, memelerin altında, koltuk altı bölgesinde meydana gelen kabuklanma gibi sorunları önler, bu sorunların söz konusu olması halinde giderilmesine yardımcı olur.Pullanma belirtilerinin tedavi edilmesini sağlar eğzama gibi İltihaplı yararları iyileştirir. Ayak ve ellerde ortaya çıkan mantarları geçirir. Mantar enfeksiyonun sebep olduğu yanma ve kaşıntı hissini geçirir filan falan
Global Moderator

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2020, 22:09:43 »
aynen kardeşim ketoral krem sürmen kafa derine çok daha iyi gelecektir.konazol ve ketoral gibi şampuanlar tamamen saç düşmanı şampuanlar .saçınızı inceltmekle kalmaz saç derisinde aşırı  kuruluk sonrasında ani yağlanma yapar.

Ben bir süredir kullanıyorum, saçlarım mat ve kupkuru oldu, incelmeler de var. Sebebi Konazol ve Ketoral miymiş hocam? Bırakayım mı sence?

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2020, 16:56:30 »
Ben bir süredir kullanıyorum, saçlarım mat ve kupkuru oldu, incelmeler de var. Sebebi Konazol ve Ketoral miymiş hocam? Bırakayım mı sence?

kesinlikle sebebi bu şampuanlar çünkü içindeki ketokonazolden fayda göreceğiz derken resmen bulaşık deterjanı gibi içeriği olan ucuz şampuana saçlarımızı  maruz bırakıyoruz.
ketokonazolden fayda görmek için ketoral gibi krem formlarını kullanmak daha mantıklı.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2020, 03:09:56 »
Arkadaşlar ketokonazol iceren bir şampuani haftada bir gün mutlaka kullanın. Kafanizda köpüğü 5 6 dk bekletin durulayın. Hiçbir sampuan kafa derisini bu kadar arındırıp temizleyemez. İnflamasyon iyi geldigi kesin
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Mutsuz Hasta

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2020, 13:44:05 »
kesinlikle sebebi bu şampuanlar çünkü içindeki ketokonazolden fayda göreceğiz derken resmen bulaşık deterjanı gibi içeriği olan ucuz şampuana saçlarımızı  maruz bırakıyoruz.
ketokonazolden fayda görmek için ketoral gibi krem formlarını kullanmak daha mantıklı.

Bıraktım hocam.

Facebook Twitter Instagram