Gönderen Konu: Ekim için Analiz ve Tavsiye lütfen.  (Okunma sayısı 1357 defa)

civic2242

• Yeni üye
  • *
Ekim için Analiz ve Tavsiye lütfen.
« : 13 Eylül 2019, 11:34:55 »
Merhaba,
Yaş 32, donör bölge saç kalınlığı 55-60 micron (digital kumpas), mevcut ekim düşünüyorum ama endişelerim var.
1- Ön bölgedeki var olan saçlarım çok ince ve açık renk. bunlara ekim sırasında zarar gelir mi? hangi yöntem kullanılmalı. evdeki bulgurdan olur muyum?

2-Saç tipim kuru ve seboreik dermatit ara ara oluyor strese bağlı sıkıntı olur mu? sürece.

3- son olarak istanbul'da medeks hair ve mc hair murat çolak düşünüyorum. Birde fiyatı yüksek vermez iseler serkan aygın.

1000lik biotin kullanmaya başladım ekimi 2 ay sonra planladım.

Sizce benim saç tipime en uygun yer neresi olur bunlar ya da bunların dışında.
Nelere dikkat etmeliyim.
Şimdiden teşekkürler.

CılgınTürk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekim için Analiz ve Tavsiye lütfen.
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2019, 19:05:40 »
hocam biotinden ziyade propecia kullansanız daha faydalı olur yan etkilerinden çekiniyorsanız en azından ekime kadar xpecia kullanın günde 2 hap atarsınız faydası mutlaka olur.

Açıklığınız çok tek seferde komple kapatmak ekimin fire oranını arttırır ve dönerde çok kuvvetli durmadığından tepeyi sonraya bırakıp önlere ve ortalara ekim yapılması sizin için daha mantıklı zaten serkan aygına gidersen tepeye ekmez

civic2242

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2019, 13:49:37 »
hocam biotinden ziyade propecia kullansanız daha faydalı olur yan etkilerinden çekiniyorsanız en azından ekime kadar xpecia kullanın günde 2 hap atarsınız faydası mutlaka olur.

Açıklığınız çok tek seferde komple kapatmak ekimin fire oranını arttırır ve dönerde çok kuvvetli durmadığından tepeyi sonraya bırakıp önlere ve ortalara ekim yapılması sizin için daha mantıklı zaten serkan aygına gidersen tepeye ekmez
Yorum için teşekkürler. tepeye ekilmese de olur ön taraf daha önemli benim için Ancak korkum var olan saçların da zarar görmesi bunun için ne yapılmalıdır.

CılgınTürk

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2019, 17:39:56 »
Yorum için teşekkürler. tepeye ekilmese de olur ön taraf daha önemli benim için Ancak korkum var olan saçların da zarar görmesi bunun için ne yapılmalıdır.
hocam ben kendim 2 ay önceden xpecia ya başlamıştım yanında solgar ın vitamin hapını da kullanıyordum(beslenme düzenim olmadı için mineral ve vitamin takviye amaçlı) ekimden sonra kendi saçlarım zayıfladı fakat 2 ay sonra tekrardan eski halini aldı ben size propecia öneririm yaşınız  da 30 geçmiş en azından 1 sene kullanıp bırakırsınız yok ben kullanmam derseniz o zaman hiç vakit kaybetmeden ezcaneden xpecia alın başlayın derim varolan saçlarınız için faydası olur mutlaka ordaki saçlarda kayıp olur ama zaten o bölgede toplasanız 200 300 saç var ekimle iyi bir sıklığı yakalarsınız

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2019, 20:34:27 »
Saç ekimine uygun ama tepe 1 ekimle kapanmaz  bence
Global Moderator

byflamingo

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2019, 21:35:38 »

Bunun için dhı yada iğneli teknik ile ekim yaptırmanı öneririm.benim şahsi gözlemlerime ve forumdakilerin deneyimlerinden çıkardığım sonuç iğneli ve dhı ekimde kişinin  kendi saçları daha az zarar görüyor.araştırmalarına bu yönde yaparsan bence daha iyi edersin.sivel ulusan iğneli teknik ile serkan aygında dhı ekim isteğe göre yapabiliyor kendinde forumdan ektirenlerin konularına bakabilirsin bahsettiğin yerlerle kalite olarak aşırı fark var bana göre.

civic2242

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2019, 08:32:31 »
Saç ekimine uygun ama tepe 1 ekimle kapanmaz  bence
Tepe için bende aynı şeyi düşünüyorum. tepeye hiç mi ekim yaptırmayım ya da şansımı deneyeyim mi tepe için?

civic2242

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2019, 08:34:04 »
Bunun için dhı yada iğneli teknik ile ekim yaptırmanı öneririm.benim şahsi gözlemlerime ve forumdakilerin deneyimlerinden çıkardığım sonuç iğneli ve dhı ekimde kişinin  kendi saçları daha az zarar görüyor.araştırmalarına bu yönde yaparsan bence daha iyi edersin.sivel ulusan iğneli teknik ile serkan aygında dhı ekim isteğe göre yapabiliyor kendinde forumdan ektirenlerin konularına bakabilirsin bahsettiğin yerlerle kalite olarak aşırı fark var bana göre.
Evet ama sorduğum hepsi fue diyor dhı daha iyi olur diyen hiç olmadı ya da işlerine gelmiyor. Bilmiyorum.

civic2242

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2019, 08:34:29 »
hocam ben kendim 2 ay önceden xpecia ya başlamıştım yanında solgar ın vitamin hapını da kullanıyordum(beslenme düzenim olmadı için mineral ve vitamin takviye amaçlı) ekimden sonra kendi saçlarım zayıfladı fakat 2 ay sonra tekrardan eski halini aldı ben size propecia öneririm yaşınız  da 30 geçmiş en azından 1 sene kullanıp bırakırsınız yok ben kullanmam derseniz o zaman hiç vakit kaybetmeden ezcaneden xpecia alın başlayın derim varolan saçlarınız için faydası olur mutlaka ordaki saçlarda kayıp olur ama zaten o bölgede toplasanız 200 300 saç var ekimle iyi bir sıklığı yakalarsınız
Teşekkür ederim araştıracağım.

Cassowary

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2019, 10:43:06 »
Açıklamada belirttiğiniz ve çok haklı sorular hakkında yorum yapacak bilgide değilim forumda tecrübeli abilerimiz gereken açıklamayı yaparlar görürlerse. Beni korkutan bu tarz dökülmelerde misal sizin için bu saçın komple silme nw6 olma ihtimali olup olmadığıdır .Bence bu ihtimali de değerlendiriniz. Nw6-7 ekime uygun olmayan kişiler 40 yaşınızda 50 yaşınızda silme nw6 olma ihtimali var gibi görüyor musunuz .Biraz yazıyı uzun tuttum herhalde kusura bakmayın , insan ömrü çok uzadı doğal güzel bir görüntü artık her yaşta lazım , Allah’ın takdiri tabii ama 60 70 ve daha ilerisi yaşlar artık çok rahat devirilebiliyor . Ömrünüzün diğer yarısı için plan yaparken sorularınızın arasına bence bu soruyu da ekleyin . Herkesin isteği olsun dileğimle.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2019, 10:56:16 »
Tepe için bende aynı şeyi düşünüyorum. tepeye hiç mi ekim yaptırmayım ya da şansımı deneyeyim mi tepe için?

Ben sizin yerinizde olsam 2 ye böler önce ön daha sonra tepe şeklinde ekim yaptırırım.
Global Moderator

civic2242

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2019, 13:04:04 »
Ben sizin yerinizde olsam 2 ye böler önce ön daha sonra tepe şeklinde ekim yaptırırım.
Bilmediğim için soruyorum tepeye ilk etapta ekilmesinin eksisi nedir. çıkmıyor mu? ya da bölge bölge ayırıp ekince daha mı iyi çıkıyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2019, 13:05:29 »
Bilmediğim için soruyorum tepeye ilk etapta ekilmesinin eksisi nedir. çıkmıyor mu? ya da bölge bölge ayırıp ekince daha mı iyi çıkıyor.

Tepe zor bölge oraya yeterli sıklık sağlanması zor oluyor 1 kerede tüm kafaya ekim olursa.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram