Gönderen Konu: Sebaroik dermatit saç ekimi  (Okunma sayısı 1312 defa)

sıradançinkokarbonpil

• Yeni üye
  • *
Sebaroik dermatit saç ekimi
« : 03 Aralık 2019, 01:23:19 »
Merhaba arkadaşlar. 1senedir misafirolarak bu sitenin takipçisiyim ama üyelik açmak yeni nasip oldu. 27 yaşındayım, Saç ekimim yapılalı 1 ay oldu, ön bölgeye 3600 greft saç ekimi oldu, 6 günde kabuk dökümü oldu şuan da çok az da olsa Ekim bölgem yıkadıkça az biraz dökülmeler yaşıyorum. Şok dökülmeye tam anlamıyla daha geçmedim sizce bu sorun yaratır mı, çoğu kişinin 20-25 günde şok dökülmesioluyor. Ayrıca Seboreik dermatit in de etkisi olduğunu varsayarak donör bölgemde kaşınmalar çokfazla, kepek çok dökülüyor.. Ketoral adlı şampuanı 2-3 sene öncesinde tedavi amaçlı kullanmıştım şuan kullanırsam ekime zararı olur mu. Ayrıca saçlarımı yıkadıktan sonra beyaz beyaz Ekim yapılan bölgede saç aralarında kabarma gibi şeyler var normal midir( kabuk dökmedeki gibi değil). Ayrıca Ekim yaptırdığım klinik zade vital adında 2500 mcg biotin kapsül verdi, 30lu kapsül bittiğinde 1000 mcg lık olan herhangi bir biotine geçmeyi düşünüyorum, şuan kullandığım biotin iyi midir ya da farklı marka önerisiolan arkadaşlardan tavsiye alabilirim... Ayrıca forumda okuduğum kadarıyla Ekim sonrası  4-5 adet takviye vitamin VS. kullanan arkadaşları okuyorum, bu kadar vitamin karaciğere ve kalbe zararı olmuyor mu? (yargılamak amacı ile değildir sorum, bilgi amaçlı) teşekkür ederim iyi günler diliyorum

Supermen

• Full Member
Ynt: Sebaroik dermatit saç ekimi
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2019, 05:46:14 »
Ayni problemim var..ekim yeri  kabuk dökmeden sonra haftada 2 kere ketoral sampuan önerdi.

Supermen

• Full Member
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2019, 05:47:32 »
16 kasimda ekim yaptirdim..olay bende de ayni senin yazdigin gibi ama sian kasinti yok, belkide ketoral yardim ediyordur

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2019, 08:02:07 »
Hyirli olsun konu acarsaniz fotoğraflarınızla tecrubeli arkadaslarda yardimci olur. Dermatitili birisi olarak ekim yaptirdim ketoral degilde vichy dersos kullandim. Ketoral kullananlarda da sorun olmadi kullanabilirisiniz.

sıradançinkokarbonpil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2019, 15:10:56 »
Teşekkür ederim çok sağolun yorumlarınız için,  akşam ekimimle ilgili konu da açacağım nasip olursa... Bu arada ketoral i Ekim bölgesinede sürmekte Bi sıkıntı olmaz herhalde

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2019, 15:49:29 »
Olmaz kullanabilirsin kardes.

Supermen

• Full Member
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2019, 20:09:11 »
Hocam sivilcelenme var mi sizde de?
Ekin öncesinde 8-10 senedir sivilcelerle bogusuYordum.ekim alani ve donör temiz ama tepe bölgede herser sivilce dokunmal bile mümkün degil..ne yapacagiz

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2019, 20:17:00 »
Genelde akışına  birakiliyor, sivilcelenme pek olmadi bir ara  biotin ve cinko aldim sanirim o yapmisti biraktim çinko  sivilceleri  besliyor sanırm. Harici sadece sivilceler icin antibiyotik var onu kullandim 2 kere.  Simdide biotin 5000,  xpecia sabah aliyorum  bazen cikiyor Kendiliginden  geçiyor.

Supermen

• Full Member
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2019, 21:09:23 »
Antibiyotik derken? Sac ekiminden sonra 7 gün kullandigim antibiyotik tablet var cipro sanirim ismi..faydasi olur mu dersin yoksa sivilcelere ayri bir tablet mi lazim..
Ennaz 15 kere doktora gözükmüsümdür artik biktim bu kafadani bu sivilcelerden..sadwce tepe bölgede var sac bile  uzamiyor orda da

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2019, 21:26:57 »
Bunu onerdi sizdeki  gecmeyen bir inatci sivilceler  ise yararmi bilmiyorum. Ekimcinize sorebilirsiniz belki onerisi olur.

sıradançinkokarbonpil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2019, 23:38:56 »
Konuyu açtım arkadaşlar Ekim sonuçlarında bakabilirsiniz https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=10688.0

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2019, 02:34:04 »
Hayirli olsun.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2019, 07:37:13 Gönderen: yazıcıoqlu »

Facebook Twitter Instagram