Gönderen Konu: saç ekımı oncesı dermatit problemi yardım ve öneri please--  (Okunma sayısı 998 defa)

mehmetsvnc

• Yeni üye
  • *
Merhabalar arkadaslar bir kaç gun önce saç ekımını gerceklestırmek için randevum vardı ve hastaneye gıttım.İşlemi gerceklestırmek ıcın saç ekımı yapılacak bolgeyı tartısırken doktor senın kafa derinde bazı kızarıklıklar var ne oldugu hakkında bır fıkrın var mı dedi. Bende hayır dedım sadece arada kepek oluyo dedım. Sonrasında ekımı  ertelemek ıstedı ve benı bir cildiye doktoruna yonlendırdi. Bende aynı gun doktora gıttım ve sac derimde dermatit oldugunu soyledı ve iğne yaptı aynı gun ıgne saglam bır ıgne 3 gune derın duzelır ve 1 hafta sonra sac ekımı yaptırabılırsın bısey olmaz dedı.
ve 2 adet sampugan ve birtanede kafa derım ıcım sıvı bır losyon verdi. 2 gundur kullanıyorum kafa derım duzelıyor yavastan

Merak ettıgım konu bu olay sızce sorun yaratırmı sac ekımı sırasında ve ya sacların büyüyüp güçlenme surecınce ??

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç ekımı oncesı dermatit problemi yardım ve öneri please--
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2019, 22:38:19 »
Gecmis olsun. Iyi ki yapmamis dermatiti  artırabiliyor  ekim. Pasif konumdayken yatırabilirsin sorun olmaz.

mehmetsvnc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2019, 00:31:08 »
Gecmis olsun. Iyi ki yapmamis dermatiti  artırabiliyor  ekim. Pasif konumdayken yatırabilirsin sorun olmaz.

Pasif pozisyona gecmesi bekliycem umarim uzun surmuyordur cunku cok yogun degil bendeki bugune kadar fark etmemistim bile

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2019, 03:11:14 »
Geçmiş olsun, 1 hafta sonra tekrar doktora ve ekim merkezi ile görüştükten sonra son kararını ver bence

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2019, 09:09:56 »
Pasif pozisyona gecmesi bekliycem umarim uzun surmuyordur cunku cok yogun degil bendeki bugune kadar fark etmemistim bile

Kontrol.altina aliyorsun kardes cok dert etme. Bu konuda  sampuanlar var ekim oncesi ise kortizonlu  krem vermiştir  o baskilar diye düşünüyorum. Ekim sonrasida sampuanlarla  kontrol altina aliyorsun. Stres yapma  bende senin gibiydim ekim oncesi cildiyeciye gittim  orda öğrendim simdide ektirdim.

mehmetsvnc

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2019, 17:51:16 »
Kontrol.altina aliyorsun kardes cok dert etme. Bu konuda  sampuanlar var ekim oncesi ise kortizonlu  krem vermiştir  o baskilar diye düşünüyorum. Ekim sonrasida sampuanlarla  kontrol altina aliyorsun. Stres yapma  bende senin gibiydim ekim oncesi cildiyeciye gittim  orda öğrendim simdide ektirdim.

Nasil geciyo surecin bir sikinti yasiyomusun

yazıcıoqlu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2019, 21:39:16 »
Nasil geciyo surecin bir sikinti yasiyomusun

Riski var elbette atak yapmamasi icin sampuan kullaniyorum. Suan icin bir problemim  yok. Bendeki egzema kabuklanma vs olmuyordu  zaten beni rahatsiz eden bir durumda yoktu. Sac ektirecegim cildiyeciye gideyim.dedim oyle öğrendim. Pasif konumdayken yaptirabilirsin yaptiranda cok var cok fazla kafaya takma.

Rizzrak

• Sr. Member
  • Sibel ulusan saç ekimi
Bende de seboreik dermatid denilen yağlı egzama problemi var, kesin bir çözümü yokmuş bunun, sadece azdığı zaman krem sampuanla baskılıyormuşsun, bende dermatolog 2-3yıl önce ketorel isimli şampuanı önermişti, kızarıklık kaşıntı hissi olunca kullanıyorum, baya rahatlatıyor. ekimden 2 gün öncede dermatolojiye muayene olmaya gittim, şuan görünür seboreik dermatidin yok, az biraz kepek var dedi(ketoral kullanıyordum haftada 2-3gün ekim öncesi çıkmasın diye) farklı bir şampuan ve kremde önerdi, saç ekimi yaptırmam sorun olurmu v.s. diye sordum, hiç bir problem olmaz bu şekilde atakta değilken yaptır ama dedi.
  • Ekim Merkezi ismi Medicalhair

Facebook Twitter Instagram