Gönderen Konu: Saw palmetto sprey  (Okunma sayısı 2624 defa)

Muhib

• Full Member
Saw palmetto sprey
« : 15 Ocak 2020, 23:48:42 »
Arkadaşlar merhaba..

Saç Ekim’inden sonra ekim merkezi bu spreyi önermişti.. akşamları 5fıs.. sabah yıka demişlerdi..spreyin kutusunda sabah akşam 5er fıs diyor..( şampuanda aynı dermoclean saw palmetto özlü şampuan..)

5ay bunu dedikleri gibi sadece akşam kullandım.. özellikle kullanım sonrasında 30-35 dk kafamda baskı diyemesemde bi ağırlaşma hissi hissettim.. ama vertexte çok bi hareketlenme göremedim.. DHT’yi baskılama oranı 12 saatlik olarak planlanmış olabilir diyerek  ..spreyin kutusundaki Öneriyi denemeye karar verdim..
Ancak 2 gün kullanabildim.. çok ciddi baş ağrısı yaptı.. sürekli başım ağrıyordu bu iki gün boyunca.. bir aralıkta testislerde ağrı oldu.. tekrar akşamda 5fısa döndüm..

Daha önce saw palmetto sprey kullanan oldu mu? Varsa nasıl kullandınız? Fayda gördünüz mü? Böylesi baş ağrısı yapmasının sebebi ne olabilir? yardımcı olabilirseniz sevinirim..

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Ynt: Saw palmetto sprey
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2020, 02:28:34 »
Merhaba,

Ben Hair Forte sprey kullandım denemek amaçlı, kullandığım süre zarfında dediğiniz baş ağrıları bende de olmuştu. Yalnız ben içeriğinde saw palmetto olduğunu göremedim. Ön kısımda saw palmetto ve %3 procapil olduğu yazıyor ancak içindekiler kısmında göremedim. Ben mi göremedim acaba? İşin şişenin arkasında yazan siteye de baktım yine bu ürünü göremedim. Eğer gerçekten içeriği saw palmetto ve procapil içeriyorsa diğer spreylerden daha iddialı bir içeriğe sahip diyebiliriz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2020, 09:45:35 »
Serenoa serruleta fruit extract dediği şey cüce palmiye bitkisi dolayısıyla saw palmetto diğer adı.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2020, 13:36:06 »
Serenoa serruleta fruit extract dediği şey cüce palmiye bitkisi dolayısıyla saw palmetto diğer adı.

Doğru gece okuduğum için konuyu gözümden kaçmış :).
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Muhib

• Full Member
« Yanıtla #4 : 16 Ocak 2020, 15:21:13 »
Ne yalan söyliyim ekim merkezi verdi diye araştırmadan kullandım.. tesiri olmuyor diye minoxa geçecektim bu bitince.. ama içeriğini görünce biraz daha kullanmaya karar verdim.. bu baş ağrısının sebebi saw palmetto mu  yoksa procapil mi sebep oluyor olmuş olabilir? Devam etmeli mi yoksa dozajı düşürmek mi gerekir?

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2020, 15:53:55 »
Procapilden dolayıdır ama minoxildir kullansanız aynı problemi yaşarsınız. Damarlar genişletiyorsunuz, kan akışı hızlanıyor haliyle baş ağrısı yapabiliyor. Dediğim gibi vaadettiği içeriğe sahipse procapil içeren bir çok spreyden daha iyidir. Sanırım fazla bilinmiyor bu sprey eğer fark edilse procapil kullanıcıları bu spreyi tercih edebilir :).

Muhib

• Full Member
« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2020, 15:49:08 »
Ben hep vertexe sıkıp oradan masajla kafaya yayıyordum.. o zaman hep aynı yere sıkmayıp kafanın her bölgesine ayrı ayrı sıkıp yavaş yavaş yaymalıyım.. belki ağrı azalır.. birde acayip rüyalar görüyorum..

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #7 : 20 Ocak 2020, 00:52:59 »
Bu elindeki saw palmetto sprey değil procapil içerikli bir sprey Belki içinde saw palmettoda vardır .Deriden emilimi arttırmak için alkol kullanıyorlar buda cilde beraberinde sıvı taşınmasına neden oluyor .
Ne kadar ciddi bir marka bilmiyorum ama içerikleri şüpheli olabiliyor bazı spreylerin Dikkatli olmakta fayda var.

Muhib

• Full Member
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2020, 23:55:19 »
Bu elindeki saw palmetto sprey değil procapil içerikli bir sprey Belki içinde saw palmettoda vardır .Deriden emilimi arttırmak için alkol kullanıyorlar buda cilde beraberinde sıvı taşınmasına neden oluyor .
Ne kadar ciddi bir marka bilmiyorum ama içerikleri şüpheli olabiliyor bazı spreylerin Dikkatli olmakta fayda var.

Ekim merkezi verdi.. ben minox kullanmak istediğimi söyledim.. onlar bunu verdi.. ve dedilerki minox uzun vadede dokunun yapısını bozuyor.. o yüzden önermiyoruz.. öyle olunca buna devam ettim açıkçası..

Facebook Twitter Instagram