Gönderen Konu: Yağlı saç sorunu yaşayanlar buyrun!  (Okunma sayısı 1530 defa)

Spencer

• Hero Member
Yağlı saç sorunu yaşayanlar buyrun!
« : 24 Ocak 2020, 04:39:08 »
Saclarım yağlı konazol kullanmadığım günler hangi sampuanla yikarsam yıkayayım 2. Gün yağlanıyor. İçerik olarak iyi ve kepeği engelleyen revigen buna dahil. Özellikle süslü sözlükte okuduğum yorumlardan sonra "Otacı Naturway Sarımsaklı Şampuan" aldım ve kullanmaya başladım. 5 veya 6. Yıkamada saçlarım 2.gün sonunda bile yaglanmamaya başladı bu konuda gerçekten çok başarılı ancak içerisinde piracton olamine veya zink pirition iceren kepek önleyici madde olmadığı için bende kepeklenme yaptı. Seboreik dermatit var bunun yanı sıra 2.5 yıldır minoksidil kullanıyorum kepekle karşılaşmadım ama otacının içeriğinde kepek önleyici madde olmadığı için kepek sorunu oluştu. Pahalı şampuanlardan vazgeçtim restorex ve ipek gibi arındırıcı ve içinde kepek engelleyici madde olan sampuanları deneyeceğim ancak yaglanma sorunu yasayan arkadaşlar otacı Naturway Sarımsaklı Şampuan alıp kullanabilir yaglanmaya gerçekten çok iyi geliyor...

Ayrıca dikkatimi çeken bir husus var. Bana katılır mısınız bilmiyorum ama içerik kısmında ne kadar çok etken madde olursa saçlar o kadar çabuk yağlanıyor ama içeriği kısıtlı az etken madde olan sampuanlar yağlanmaya iyi geliyor bunu gözününde tutarak sampuan tercihi yapacağım bundan sonra

unverm

• Hero Member
Ynt: Yağlı saç sorunu yaşayanlar buyrun!
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2020, 07:19:47 »
Saçların yağlanmasını şampuan engelleyebilir ama altta sac kökleri ve deri yine yağlıdır, saçı dökülen yagli sac derisi olan bir kişinin sac derisinin 2 gün yağlanmadan durma şansı yok. Saçın dibine parmağınızı degdirdiginizde mutlaka yağlı olacaktır. O şampuanlar görüntü olarak saçın yağlı görünmemesini sağlıyor.

Spencer

• Hero Member
Ynt: Yağlı saç sorunu yaşayanlar buyrun!
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2020, 02:16:59 »
Bahsettiğin şekilde deniyorum zaten :) Bu şampuandan önce saç derime parmağımla dokunduğumda aşırı yağlı olurdu parmağım sanki zeytinyağına batırmışım gibi ama bu sampuandan sonra 48 saat sonra kafa derime dokunduğumda yağ çok az sekilde geliyordu. Yağlanmayı izotretinoin iceren kapsuller dışında engellemek imkansız ama doğru arındırıcı sampuanla yağlanma 3. Güne kadar uzar zaten saçın kuru da olsa yağlı da olsa 3 günde bir yıkanır yıkanması gerekir :)
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram