Gönderen Konu: Finasteridele yeni saç çıkışı yaşayanlar?  (Okunma sayısı 596 defa)

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Finasteridele yeni saç çıkışı yaşayanlar?
« : 03 Eylül 2022, 19:16:52 »
Finasteridele dökülen saçları yeniden çıkanlar bu geri çıkış öncesi kaşıntı yaşadınız mı? Minoxil saç çıkartırken kaşıntı yaşadığını söyleyen gördüm ama fin için gördüysem hatırlamıyorum.Kaşıntı saç çıkacağına işaret midir?

DARBELi HAYDAR

• Sr. Member
Ynt: Finasteridele yeni saç çıkışı yaşayanlar?
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2022, 19:26:54 »
kasinma bendede var son zamanlarda
Güncel Tedavi:
Dutasterid(günde1)
Xpecia ( günde 1 )

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2022, 19:31:25 »
kasinma bendede var son zamanlarda
Ben ilk haftalarda yaşamıştım bir gün vertexim aşırı kaşındı 20saniye falan, sonra ön çizgimde kaşıntı oluyordu ara ara ama saçımın olmadığı yerde diyebilirim.Sonrasında ordan bebek saçlar geldi gibi, iyice uzayınca emin olucam şuan gözüken bebek saçlar eskilerin  minyatürleşmesi de olabilir şüphesi taşıyorum ama pek de sanmıyorum onların hepsi yeni geldi bence.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2022, 19:33:05 »
Bide minyatürleşme nasıl işliyor örneğin 10cm saç teli birdenbire küçücük mü olur yoksa 8-7-5-2cm diye zamanla azalmıyor mu benim bildiğim 2.si doğru.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2022, 19:34:52 »
Androjenler saça besin girişini engelleyerek zaman içinde minyatürleşir. Birden şak diye olmaz.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2022, 19:37:04 »
Androjenler saça besin girişini engelleyerek zaman içinde minyatürleşir. Birden şak diye olmaz.
Bunu şey için sordum  bebek saçı görünce minyatürleşme midir yeni mi çıkmıştır diye ikilemde kalmaya çözüm olabilir

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2022, 20:09:51 »
Bende ilk başlarda iğneleme minox dut ile saç çıkışı olurken derim karardı öldü taze deri gelince saçlar kendini gösterdi sonra uzadı karardı ama kaşıntı hatırlamıyorum belki deri dökülüyordur o kaşındırıyordur
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2022, 20:24:55 »
Bende ilk başlarda iğneleme minox dut ile saç çıkışı olurken derim karardı öldü taze deri gelince saçlar kendini gösterdi sonra uzadı karardı ama kaşıntı hatırlamıyorum belki deri dökülüyordur o kaşındırıyordur
Deri kararması nasıl bişey anlamadım ama benim de derimde gölge gibi karartı oldu minik saçlar kök veriyor herhalde

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2022, 20:32:52 »
Deri kararması nasıl bişey anlamadım ama benim de derimde gölge gibi karartı oldu minik saçlar kök veriyor herhalde

Deri kararması dediğim ölüyor deri işte güneş yanığında nasıl rengi koyulaşır dökülürse onun gibi düşün. Yeni deri ile saçlar çıkmaya başlıyor. 
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2022, 02:40:42 »
Ben ilk haftalarda yaşamıştım bir gün vertexim aşırı kaşındı 20saniye falan, sonra ön çizgimde kaşıntı oluyordu ara ara ama saçımın olmadığı yerde diyebilirim.Sonrasında ordan bebek saçlar geldi gibi, iyice uzayınca emin olucam şuan gözüken bebek saçlar eskilerin  minyatürleşmesi de olabilir şüphesi taşıyorum ama pek de sanmıyorum onların hepsi yeni geldi bence.
Kaşıntı minoxta normal olabilir ama findeyken oluyorsa ya cilt problemi ya inflammation denen bir durum var o dur. benim tahminimce ya dht baskılanamadı ya da scalptaki androjen seviyesi yükseldi. Genel anlamda kaşıntı iyi değil benim kaşınıyordu 2 ay önce bu aralarda kaşınıyor ya saç dökülen yerler ya da dökülecek yerler kaşınır genelde. Araştırın bi. ama yeni saç çıkmasının kaşındırdığı hiç duyulmamış bir şey.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2022, 02:58:24 »
Kaşınma yeni saç çıkışı anlamına gelmeyebiliyor.Benim sol şakağım bıçak saplamak isteyebileceğim seviyelere kadar kaşınıyor ve bu kaşıntıyla birlikte dökülüyor.Fin kullanıyorum ve bu kaşıntıyı kesmiyor,her kaşıntım olduğunda saçımın döküldüğünü düşünüyorum
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2022, 03:57:05 »
Kaşınma yeni saç çıkışı anlamına gelmeyebiliyor.Benim sol şakağım bıçak saplamak isteyebileceğim seviyelere kadar kaşınıyor ve bu kaşıntıyla birlikte dökülüyor.Fin kullanıyorum ve bu kaşıntıyı kesmiyor,her kaşıntım olduğunda saçımın döküldüğünü düşünüyorum
Ya ben kendi finden önceki dökülme sürecimde hiç böyle kaşıntı falan yaşamadım (ama seboreik dermatitim vardı sivilce gibi şeyler çıkıp batıyordu özellikle vertexte) saçım açılıyorken herhangi bir his olmadan dökülüyordu o yüzden öyle düşünmeye başladım.Belki de şuan shedding dönemi yüzünden böyle oluyordur döktüğü için.Kaşıyınca da rahatlıyo geçiyo.Tırnaklarıma deri döküntüsü de geliyo deri probleminden de olabilir emin olamadım.Saç çıkışıyla alakası var mı diye sormak istedim, deri konusunda Ketoral baya rahatlatıyodu benim saç derimi.2 haftada 1e falan düşürmüştüm kullanımı zarar vermesin diye.Belki onu arttırırsam daha iyi gelir. sağolun fikirleriniz için
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2022, 05:55:14 Gönderen: jamesblond »

Facebook Twitter Instagram