Gönderen Konu: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım  (Okunma sayısı 29389 defa)

applewhite

• Yeni üye
  • *
  • Günde 1 minoxil Günde 2 xpecia + cüce palmiye ekst
Ynt: Androvium Köpük (Minoxidil) kullanmaya başladım
« Yanıtla #75 : 28 Mart 2023, 21:27:00 »
Selamlar. Nereden temin ettiniz acaba ? Ben eczaneye sorduğumda köpük formunun Türkiye'de olmadığını losyon formunun olduğunu söylediler. Doktor Hair Forte alerji yaptığı için Androvium Köpük yazdı kesinlikle alerji yapmaz diye. Ama yok. Losyon formu da alerji yaptı.

reghull

• Full Member
« Yanıtla #76 : 29 Mart 2023, 18:40:20 »
Selamlar. Nereden temin ettiniz acaba ? Ben eczaneye sorduğumda köpük formunun Türkiye'de olmadığını losyon formunun olduğunu söylediler. Doktor Hair Forte alerji yaptığı için Androvium Köpük yazdı kesinlikle alerji yapmaz diye. Ama yok. Losyon formu da alerji yaptı.
yasaklanmiş mi oda roigine gibi
  • Ekim Tarihi: 03.05.2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4286
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi lipomosal finasterid jel,xpecia

applewhite

• Yeni üye
  • *
  • Günde 1 minoxil Günde 2 xpecia + cüce palmiye ekst
« Yanıtla #77 : 31 Mart 2023, 01:58:51 »
Yasaklanıp yasaklandığını bilmiyorum sadece eczacı şu an Türkiye'de yok dedi

reghull

• Full Member
« Yanıtla #78 : 31 Mart 2023, 17:09:18 »
Yasaklanıp yasaklandığını bilmiyorum sadece eczacı şu an Türkiye'de yok dedi
diğer eczanelere sorsaydın
  • Ekim Tarihi: 03.05.2023
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Serkan Aygın
  • Greft Miktarı 4286
  • Yaşınız 38
  • Medikal Tedavi lipomosal finasterid jel,xpecia

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #79 : 31 Mart 2023, 17:24:08 »
 minox tahriş kremi var adını unuttum nette yazar alerji yaptıysa onu kullanın yeterki serborik dermatit yapmasın.eczacıların bir dediği otekini tutmuyor.firmayo arayın sorun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #80 : 16 Ağustos 2023, 09:31:36 »
Doktor alopecia areata ve seboreik dermatit için bunu ve Loprox şampuan verdi. Dökülen yerlere gece sık dedi ama benim anlamadığım saçkıran teşhisi koyduysa niye bunu verdi içeriğinde sadece androgenetik alopesi hastaları içindir yazıyor. Bir de sakaldaki dökülmeye de sürebilirsin dedi ama ilacın sadece kafaya sürülmesi şeklinde yazıyor. Sizce ne yapabilirim bu işe yarar mı saçkıran da. Loprox'u kullansam bunu kullanmasam diyorum ama bayağı pahalı bir ürün. Alopecia areata olup kullanan ve memnun kalan var mı?  ;)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #81 : 16 Ağustos 2023, 20:26:01 »
 fda gecen saçkıranda bir etken maddeye onay verdi bunu arastır istersen drlar saç konusunda zayıflar bence.bende saçkıranda pek bilgili değilim.stres yapma saçkıranı azdırıo
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #82 : 16 Ağustos 2023, 20:38:56 »
fda gecen saçkıranda bir etken maddeye onay verdi bunu arastır istersen drlar saç konusunda zayıflar bence.bende saçkıranda pek bilgili değilim.stres yapma saçkıranı azdırıo

Öncellikle iyi günler kardeşim. Benim ki diş iltihabı ve demir eksikliğinden oldu saç, sakal ve kaşta genel dökülme ve bozuk para büyüklüğünde birkaç yerde var özellikle kafanın ön ortası ve yan ile ortanın kesişim bölgesinde, doktor direk bu şampuanı verdi de ilacın prospektüsünde androgenetik alopesi içindir yazıyor. Bana sakala da sürebilirsin dedi. Topical minoxidil içeriği olduğu için bazı hastalarda alopecia areata için de kullanılıyormuş ve 3-4 ayda kellik gidiyormuş yalnız benim ki alopecia universalis gibi sakalda da dökülme var. Ondan kuşkuluyum ama bilmiyorum yani doktor özel bir hastanede kadın doktor ve doçent ne kadar bilgisiz olabilir ki. 3-4 aya kes dedi zaten o da işe yaramazsa senin dediğini denerim.

Bir de dediğin gibi stres önemli ama sevgilimle bir ayrılıp bir barıştığım için düzen tutmadı maalesef kendisi yabancı ve Kolombiya'da yaşıyor gece zırt pırt mesaj atıyor. Ben de yorgunum malum laboratuvarda kimyager olarak çalışıyorum, arada tersleyince benden ayrılıyor ben tam unutuyorum birkaç gün sonra tekrar gece 3'te beni görüntülü arıyor. Ne yapacaksın işte bu hayatta her şey gelir insanın başına. :D

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #83 : 16 Ağustos 2023, 21:33:25 »
 bende sakalkıran çıktı uzman uzman gezdim ne dedilerse yaptım stresli bir donemde çıktı 3 5 yerde.kocakarı ilaçlarıda yaptım 1 seneye kadar geri gelmezse gelmez dedi uzman drlar.geri gelmedi sonra çok uzun zaman gecti yuzde 70 80 ni geri geldi.yeniden çıktı ilaç falan bir işe yaramamıştı.biri daha dedi uzun seneler sonra sters gecincedemi sakallar geri geldi dedi aynen ole oldu dedim.bence en buyuk etken stres.
 diyorlar kapris sadece bizim türk kızlarına mahsus.burdada yıllarca aynı sey tam unutursun tak diye karsına çıkarlar demekki karı her yerde aynı karı.surunmeceye dusen işler bitiyor genelde.çile veriosa sefa cefaya donusuyorsa o noktada bırak gitsin.meslektaşın  bir kimyagerler uğraştım 8 yıldır saniye saniye bırakmıo cağrınca kacıo .saplantılı.takıntılı.halen oyle belki 9 yıl olcak.halen takıntı yapmış baskasıda gircek olsa hayatıma girsede bırakmıo.diğerleride oyle.bırakmazlr 2 tur atarsın yanlız kuserler aylarca kin tutarlar.ne diyim  ALLAH yardımcın olsun.canını sıkıosa strese sokuosa bırak.sen onun için kılları dokersin onun umrunda olmaz biraz daha iyisini bulsalar o dakika terkediolar sağlığından ediyorsa mutluluk değil uzuntu veriosa bırak mutlu eden neyse ona bak hayat kısa strese sokanlara hayatımızda yer verirsek daha çok çile cektirirler.seven mutlu edendir.

Maksimumkalite

• Full Member
« Yanıtla #84 : 17 Ağustos 2023, 08:29:56 »
bende sakalkıran çıktı uzman uzman gezdim ne dedilerse yaptım stresli bir donemde çıktı 3 5 yerde.kocakarı ilaçlarıda yaptım 1 seneye kadar geri gelmezse gelmez dedi uzman drlar.geri gelmedi sonra çok uzun zaman gecti yuzde 70 80 ni geri geldi.yeniden çıktı ilaç falan bir işe yaramamıştı.biri daha dedi uzun seneler sonra sters gecincedemi sakallar geri geldi dedi aynen ole oldu dedim.bence en buyuk etken stres.
 diyorlar kapris sadece bizim türk kızlarına mahsus.burdada yıllarca aynı sey tam unutursun tak diye karsına çıkarlar demekki karı her yerde aynı karı.surunmeceye dusen işler bitiyor genelde.çile veriosa sefa cefaya donusuyorsa o noktada bırak gitsin.meslektaşın  bir kimyagerler uğraştım 8 yıldır saniye saniye bırakmıo cağrınca kacıo .saplantılı.takıntılı.halen oyle belki 9 yıl olcak.halen takıntı yapmış baskasıda gircek olsa hayatıma girsede bırakmıo.diğerleride oyle.bırakmazlr 2 tur atarsın yanlız kuserler aylarca kin tutarlar.ne diyim  ALLAH yardımcın olsun.canını sıkıosa strese sokuosa bırak.sen onun için kılları dokersin onun umrunda olmaz biraz daha iyisini bulsalar o dakika terkediolar sağlığından ediyorsa mutluluk değil uzuntu veriosa bırak mutlu eden neyse ona bak hayat kısa strese sokanlara hayatımızda yer verirsek daha çok çile cektirirler.seven mutlu edendir.

Biliyorum ama doktorun söylediğini buraya yazayım. Zaten diş iltihabı ve demir eksikliği kesilince dökülme nispeten saç ve sakal da durdu dedim, kaşta devam ediyor dedim. Doktor dökülen yerlerde küçük küçük çıkışlar var dedi. Bu yüzden sana kepek ve seboreik dermatit olan yerler için Loprox şampuan ve hafif hafif çıkış olan yerler için Androvium 5 Minoxidil Köpük yazıyorum dedi. Bu Androvium sendeki çıkışı biraz daha hızlandırır altta yatan neden giderildiği için bu köpük senin işini görür dedi. Genetik olanlar da sürekli kullanılıyor demişti ama sende çıkınca 3 ay falan sonra kesersin dedi zaten 1 kutu gece 5 fıs yapınca 2 ay gidiyormuş. Muhtemelen vücutta yoğun diş enfeksiyonu ve besin eksikliği giderildiği için çıkış başladı. Bu köpüğü daha hızlı çıkış için verdi anladığım kadarıyla saçın telogen fazından anagen fazına tekrar geçtiğini düşünüyorum. Bana hızlı çıkış için vermesi mantıklı geldi açıkcası işe yararsa 3 ay sonra buraya yazarım. En azından bu tarz alopecia hastaları için de umut olur.

Ayrıca çok teşekkür ederim ama sevgilim çok iyi biri yani kendisini bırakmak gibi bir niyetim yok ama o bırakmak isterse giderim. Sadece saat farkı beni çok yoruyor, bazen gecenin köründe konuşabiliyoruz. Ben akşam evde iken o genelde çalışıyor oluyor arada ve hiç müsait değil. Genelde sabahları 6-7 gibi arıyorum çünkü hem benim için hem onun için en uygun saat gibi genelde erken kalkıyorum ama unuttuğum zaman bana küsüyor. Emin ol, buradaki kızlar kadar kaprisli değil sadece aramızdaki mesafeden dolayı hem ben hem o yorulduğu için zor oluyor. Bu yüzden İspanyolca öğrenirsem mesleğimi orada devam ettirmek istiyorum zaten kendisi de beni orada beklediğini söylüyor. Belki o zaman daha rahat bir hayata geçerim gibi. Tekrardan teşekkür eder ve iyi günler dilerim. 

Facebook Twitter Instagram