Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası egzama  (Okunma sayısı 1554 defa)

unverm

• Hero Member
Ynt: Saç ekimi sonrası egzama
« Yanıtla #1 : 18 Şubat 2020, 17:42:13 »
Egzema değildir o, sac derisi zarar gördüğü için ölü deriler dökülüyordur. Düzelir zamanla.

tolga06

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2020, 17:43:52 »
Daha önce egzama geçmişin var mı? Cildiye doktoruna görünmen lazım. Ben saçlı deride egzamayı dönem dönem 6-7 yıl yaşamıştım. Doktorlar kortizon içeren sprey ilaçlar vermişti. Onları kesinlikle tavsiye etmem. Kafana sıkarsan daha çok yakıyor ve kaşındırıyor. Hele saç ekiminden sonra daha hassas cilde sahipken daha dikkatli olmalısın. Saç köklerin zarar görmemeli şu sıralar. Atarax hap oneririm. Seni sakinleştirip kaşıntı hissini azaltıyor. Bunun dışında iyi bir şampuan bulman lazım. Ben eubos kullanıyorum. Rahatlatıyor. Belki daha iyi şampuanlar vardır.

Josek

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2020, 17:44:37 »
Ekimden önce egzamam vardı şampuan ve losyonla  temizledim. Haliyle biraz korktum umarım dediğiniz gibidir.

Josek

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2020, 17:46:05 »
Herhangi bir kaşıntı yapmıyor. Ama yinede bir dermatolog ile görüşücem

Warmengel

• Full Member
« Yanıtla #5 : 19 Şubat 2020, 08:32:25 »
Dostum bu egzamadan bende çektim sana yardimci olmak isterim yüzdeki egzama icin dalin bebek sampuani ve kaliteli bir okyanus tuzu (bir kasede sicak su ile homojen karistir yuzunu yika onunla ve durulama biraz yanacaktir ama dedigim gibi ciddi fayda sagliyor, )sacli derideki egzama icin ise head and shoulders in clinical strenght adli bir sampuani var o cok iyi ama ekim yaptirdiysan bence kullanma. Ben suan cosmed markasinin kepege karsi etkili urununu kullaniyorum.

Josek

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Şubat 2020, 18:56:00 »
Bugün doktorla görüştüm.Egzama kendi var olan saçlarımda çıktığı için rahat olmamı söyledi. Oraya losyon tavsiye etti. Saç Ekilen yerler için ise geçici şampuan önerdi. Birkaç gün kullanıcam. Umarım hızlıca geçer.

Facebook Twitter Instagram