Gönderen Konu: Egzama  (Okunma sayısı 1999 defa)

Expan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Egzama
« : 18 Temmuz 2018, 12:38:40 »
Arkadaslar egzamaya ne iyi gelir nasil önünü alabilirim bi bilgisi olan varmi ne yapmaliyim ne tür ilac yada sampuan kullanmaliyim sacim cok kepekleniyor ve olan saclarda dökülüyor önüne gecemedim bi türlü yardimci olursaniz sevinirim tskler.

dr.ford

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Egzama
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2018, 12:44:53 »
Vichy dercos yeşil renkli olan şampuan var. Onun üstüne tanımıyorum. İlk kullanımda benim sorunumu hemen kesti. Onu araştırabilirsin. Marketlerde satılmıyor sanırım. Eczane veya İnternetten alabilirsin. Geçmiş olsun

Expan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2018, 17:32:17 »
Avrupadada bulunuyormu o sampuan?

dr.ford

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 18 Temmuz 2018, 18:10:17 »
Hiçbir bilgim yok hocam. Ama büyük ihtimalle bulunuyordur. Çünkü yabancı menşeili bi marka Avrupada da vardır. Benim aldığım şampuanın üzerine Türkçe kullanma kılavuzu sonradan yapıştırılmıştı yani bu gösteriyor ki Türkiye ye de yurt dışından gelmiş. O yüzden Avrupa da vardır araştırın bakalım.

PagaroN

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Temmuz 2018, 22:52:02 »
Merhaba
Minox benzeri bir ürün kullanıyorsanız egzemayı tetiklemede kepek yoğunuğunu artmasının önüne geçemezsiniz. Tavsiyem benzer bir ürün kullanıyorsanız bırakınız.
Şampuan için daha önce bir konu açılmıştı ilgili linki inceleyiniz.

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=1442.msg32741#msg32741

İyi forumlar...

Expan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2018, 23:47:29 »
Hocam minox kullanmisligimda oldu ama egzama bende minox kullanmadan cok önce cikti ne tür sampuan kullanmam lazim hem kepegi hem egzamayi sakinlestirecek durduracak türden.

Expan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2018, 00:23:02 »
Bide ozon tedavisi diye birsey varmis ilk defa duydum bilgisi olan varmi tam olarak işe yariyormu nedir ne degildir hic bi bilgim yok

Nhympex

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2018, 12:11:20 »
Yardımcı olmak isterdim ama çok bilgim yok sanırım iyi bşr şanpuanda kullanmak gerek çok geçmiş olsun

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2018, 20:37:00 »
benim önerilerim
önce doktor kontolüne gitmelisin vitaminin eksikliği varmi yok mu araştirmalisin biyotin ve d vitamini eksikliği bu hastalığı tetikler sebebleri bunlar değildir ama tetikler
ama saçların yağli mi kurumu onu öğrenmelisin eğer yağli ise yağlı saçlarını düzelticek sampuan kullanmalısın kuru ise ona göre şampuan kullanmalısın kuru ise yağ içerikli tedaviler kullanarak saç derisini nemlendirmelisin
2.KETORAL içeren şampuan türü yani  medical şampuanları hafta da bir yikamaya başlamalısın ama bu şampuanı sadece atak döneminde kullanmalısın yoksa saç döker egzema için kullanılan tüm şampuanlar saç dökör egzama atağindan sonra ise yağlı saçlar için sampuan kullanman yeterli
3  eğer yağli saçın varsa saçlarina yağ felan sürüyorsan kesinlikle birakmalısın
4 saçlarının kısa kestirmelisin

yazım yanlışlerı için kusura bakma acele ile yaziyorum iyi günler

Expan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2018, 01:56:57 »
Eywallah Kardesim sagol verdigin bilgiler icin eylülde ekim icin randevu aldim Ama Cok kararsizim bilemiyorum

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2018, 19:34:14 »
Eywallah Kardesim sagol verdigin bilgiler icin eylülde ekim icin randevu aldim Ama Cok kararsizim bilemiyorum
Arkadaşim bende saç ekimi düşünüyorum ama egzama ve döküntüm geçmedikçe yapmicağim sanada tavsiyem odur .
egzamayi bu yöntemlerle baya bir çözdüm bence sende egzama sorunun çözmeden ekime bulaşma egzama kolay kolay çözülen bir şey değil bir kaç ay sürekli devam etmen gerekiyor tedavilere karar senin araştirmaya devam et ve vitamin eksikliğini kontrol ettir cünkü vücüt dirençi düştüğü için bu hastalık cıkıyor egzama bir nevi mantar hastaliğidir.

Expan

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 21 Temmuz 2018, 17:49:15 »
Biotin ve d vitamini takviyesi aliyorum bakalim ilerlemeye göre son son kararimi verecem sampuan olarak ne önerirsin kuru saclar icin ?

SAKARYALI54

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 22 Temmuz 2018, 10:09:02 »
Biotin ve d vitamini takviyesi aliyorum bakalim ilerlemeye göre son son kararimi verecem sampuan olarak ne önerirsin kuru saclar icin ?
eksikliğin var ise al bunları saç dökülmen var ise hem kepeğe hemde saç dökülmesi engelleyecek şampuan bak derim ben prozinc mor tavsiye ederim bana iyi geldi ama bıraktım cünkü dökülmem var dökülmeyi önleyici şampuan kullaniyorum ketoral yada konazol kesinlkle birini al derim  tercih et egzama siddetlendiğinde hemen kullan hiç bekletmeden hemen kesmesi lazım ama haftada bir den fazla kullanma derim.

maslan

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Temmuz 2018, 03:20:46 »
Konazol cok iyi geliyor %2 ketakonazol barindiryor . Dr onersis

Facebook Twitter Instagram