Gönderen Konu: Xpecia ya da başka bir takviye kullanmalı mıyım?  (Okunma sayısı 1862 defa)

rockbu6

• Yeni üye
  • *
Xpecia ya da başka bir takviye kullanmalı mıyım?
« : 29 Şubat 2020, 20:49:51 »
Arkadaşlar selam, 23 yaşındayım, 18-19 yaşında agresif dökülmem oldu ve sonra çok çok yavaşladı bu. O dönem yoğun stres altındaydım bir de ailemde genelde genetik dökülme böyle erken oluyordu. Saçlarım uzunken hele seyrekti zaten sadece. Kısa kestirince zayıfladığını fark ettim hazır kısa kestirmişken de sıklaştırayım dedim. Tanıdığım bir doktor ve onun ekim uzmanı ile ekimi geçirdik. Şu anda 40 gün oluyor şok dökülme bitti sayılır.

Süreç hakkında bilgi verdiğime göre siz bilgili arkadaşlardan fikir alayım, finas vs. büyük konuşmayayım ama kullanmayı düşünmüyorum tekrar dökülürse kısa saç da kötü durmuyor zaten. Aktif spor yapıyorum(bir madde vs. kullanmıyorum ama) ve beslenmem de yoğun tempodan dolayı çok iyi olmuyor destekleyeyim diye supradyn all day aldım günlük onu kullanıyorum vitaminle destekleyeyim diye. Sizce bu nasıl bir fikir değerlerine baktığımda redaxona pharmatona göre daha mantıklı gelmişti?

2)Xpecia ile ilgili pozitif şeyler duydum. Sizce bunu kullanmalı mıyım? Kullanırsam bıraktıktan sonra saçlara negatif etkisi olur mu? Geçici bir çözüm istemiyorum.

Uzun vadede sizce en düzgün bakımı nasıl yapabilirim vücuduma maksimum zarar vermeden?

Donör bölgem kestirmeden önce böyle idi gerekirse 2.bir ekim de çıkar diye düşünüyorum:

Mert35

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Xpecia ya da başka bir takviye kullanmalı mıyım?
« Yanıtla #1 : 29 Şubat 2020, 20:51:09 »
Finans kullanmıyorsan hiçbirşey kullanma parana yazık. Xpecia, biotin solgar vs herşeyi kullandım kullanınca hepsi psikokojik olarak iyi hissettiriyor sana ama bir işe yaramıyor.

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Şubat 2020, 20:53:29 »
Finans kullanmıyorsan hiçbirşey kullanma parana yazık. Xpecia, biotin solgar vs herşeyi kullandım kullanınca hepsi psikokojik olarak iyi hissettiriyor sana ama bir işe yaramıyor.

Ben de tam olarak bu yüzden sordum dostum. Finasteride kullanmayı şu aşamada düşünmüyorum çünkü dediğim gibi kısa saçlı halim de kötü değil en azından ben yakıştırıyorum boşuna vücuduma genç yaşta yüklenmek istemiyorum cinsellik olarak vs. Finası tekrar dökülme olursa 2.ekimimden önce kullanırım belki ama epey ileride. Finas hariç bir destekleme önerisi olan olur belki diye fikir alayım dedim.

Dertli

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 29 Şubat 2020, 21:32:50 »
Bu açıdan hiçbir şey belli olmuyo açıklığınıda atarsan iyi olur

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Şubat 2020, 22:02:38 »
Zaten saç ekimi yaptığım için paylaşmamıştım. Paylaşayım, ektirmeden önceki durum şöyle idi:

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2020, 15:07:42 »
Arkadaşlar bir de bugün ekimin 37.günü ve son günlerde artmakla birlikte kepek oluyor biraz saçımda.

Sebamed normal günlük kullanıyorum.  Sizce ince telli ve biraz yağlı saçlar için günlük kullanımda hangi şampuanı kullanmalıyım? Priorin'i öven olmuş sizce uygun mudur ya da tavsiyesi olan var mıdır? Teşekkürler.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2020, 15:33:39 »
Arkadaşlar bir de bugün ekimin 37.günü ve son günlerde artmakla birlikte kepek oluyor biraz saçımda.

Sebamed normal günlük kullanıyorum.  Sizce ince telli ve biraz yağlı saçlar için günlük kullanımda hangi şampuanı kullanmalıyım? Priorin'i öven olmuş sizce uygun mudur ya da tavsiyesi olan var mıdır? Teşekkürler.

davines ürünlerini araştır yada vichy .priorin bayan şampuanı diye biliyorum.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2020, 15:42:02 »
Saç ekim yıkaması için sebamed veriyorlar genelde o kurutuyor, 10 gün saç yıkamasından sonra başka şampuana geçebilirsin.benim ilk ekimimde kabukları döktükten sonra sebamedi bırak kurutur demişlerdi.. bebe şampuanları genelde katkısız hafif oluyor ona geçebilirsin ..

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2021, 16:14:14 »
son durum
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

xbmx

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Mart 2022, 23:33:26 »
arkadaslar yeni konu acmak istemedim buradan size ayni konuyla ilgili sorun olucak.( forumda 20 sayfa okudum herkes mevcut saclari guclendirmesinden bahsetmis)hakan doganaya 650 greft donor duzelttirme yapmistim hatirlayan vardir

sac ekiminin 35 . gunundeyim cok hafif bir sok dokulme oldu ancak artadabilir..

xpecia tablet kullanmamin bu sok dokulmeyi durdurmaya , giden saclarin erken  ve daha az kayipla gelmesine ciddi bir faydasi olurmu..sadece solgar biotin ve saw palmetto kullansam yeterli olmazmi

yani asil soru sac ekiminin 35. gunden sonra basarisini nekadar etkileyebilir(haftada iki gun vucut gelistirme yapiyorum)

Facebook Twitter Instagram