Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası spor ve protein tarzı tozlar.  (Okunma sayısı 1867 defa)

Texas1652

• Full Member
Merhaba arkadaşlar saç ekimi yaptırdıktan sonraki süreçte sanirim 1 ay spor yapamıyorsun. Bu konu hakkında detaylı bilgi bu durumu yaşayan kimse varmi ? Birde spor yaparken aldigin tozlar protein tarzi saç ekimi sonrası faydalimi zararlimidir ? Bilgisi olan aydınlatabilirmi.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi sonrası spor ve protein tarzı tozlar.
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2020, 18:39:24 »
Saç ekiminden 1 ay sonra hafif olmak kaydı ile yavaş yavaş spora başlarsın

Kullanılan supplement ürünler saçları genel olarak zayıflata biliyor.
Global Moderator

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2020, 18:51:26 »
Merhaba arkadaşlar saç ekimi yaptırdıktan sonraki süreçte sanirim 1 ay spor yapamıyorsun. Bu konu hakkında detaylı bilgi bu durumu yaşayan kimse varmi ? Birde spor yaparken aldigin tozlar protein tarzi saç ekimi sonrası faydalimi zararlimidir ? Bilgisi olan aydınlatabilirmi.

Protein tozu kullanabilirsin bence saçlara hiç bir zararı olmaz ama creatin vb tarzi şeyler dht yukselttigi için saçları zayiflatabilir onda bile gerçi saçlara bir etki olmadığını söyleyenler var ama dediğim gibi kullanacaksanız protein tozu kullanın saçlara olumsuz bir etkisi yok çünkü hatta fayda si var diye duymuştum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2020, 19:11:28 »
protein tozu da saç zayıflatıyor kardeşim denedim de
Global Moderator

Texas1652

• Full Member
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2020, 20:47:46 »
O zaman spor yapıp saçlar yerine gelene kadar toz kullanmicaz sonuç bu o halde .

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2020, 23:33:45 »
protein tozu da saç zayıflatıyor kardeşim denedim de

Kaç aydır kullanıyorum bir sıkıntım olmadı whey izole olani kullanıyorum ama bazı protein tozlarının icinde kreaitin var ondanda olabilir bilmiyorum her protein tozu aynı değil çünkü.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2020, 00:02:55 »
Bazı protein tozlarında kreatin var. Hardline matrix gibi. Kreatin dht ile ilişkili olduğu için sıkıntılı genetikte varsa. Ancak her preotein tozunda yok. İçeriğinde kreatin olmayan kaliteli markalardan sıkıntı gelmez aminoasitler var içeriğinde zaten o aminoasitlerden bazıları xpecia gibi haplarda var.. optimum whey , weider , muscletech, ultimate , esn gibi kaliteli markalardan sıkıntı çıkmaz ama yerli ürünlerde sıkıntı olabilir.. zaten yüzde 95 peynir altı suyundan üretiliyor tabi uygun dozu aşmadıktan sonra sıkıntı olmaz gidipte 3-4 ölçek almayın herşeyin fazlası zarar.. şöyle söyleyim etrafımda steroid kullanan tanıdıklarımda var yarışmaya hazırlanan bu iş tamamen genetik , eğer genetiğinde dht ye duyarlı saç kökü varsa adam kreatinden bile saçı dökülmeye başlıyor , genetiğinde yoksa adam 2-3 çeşit streoid ve testo basıyor ama sırma gibi saçı var  etkilenmiyor dht den saç kökleri çünkü genetiğinde yok.. protein tozundaki amaçta zaten sporda kasları zorladın çıktığın zaman kana hızlıca karışıp onu kasa göndermen 1-2 ölçeği geçmeyin , tavuk ette yeriz ama spor sonrası hemen kana karışmaz en az 4 saat sindirilmesi gerekiyor onu gün içinde öğünlerden alıyoruz. Spor sonrası çabuk kana karışıp hedefe gönderdiğimiz için protein tozu alıyoruz.. bu arada süt ile değil su ile karıştırıp kullanın, süt ve süt ürünleri deriyi kalınlaştırıyor...

Facebook Twitter Instagram