Gönderen Konu: Protein tozu kullanımı nasıl olmalı?  (Okunma sayısı 676 defa)

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: Protein tozu kullanımı nasıl olmalı?
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2021, 15:07:57 »
Normal seviye böyle diyor ben anlamadım her sabah mi sadece antrenman sabahimi kullanmak lazım ?
Protein tozunu günlük protein ihtiyacını karşılayamadığın zaman kullan antrenman yaptığın günlerde de antrenman sonrası 1 ölçek iç antrenman öncesi eğer aç olursan da yarim ölçek içebilirsin ama antrenman öncesi karbonhidrat yüklersen ya da aç olmazsan kullanma sadece ant sonrasi kullan

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2021, 16:58:56 »
Arkadaşlar bi sorum olacak bu tarz ürünler protein tozu, aminoasitler , l-carnite vs kalp icin zararlı mıdır?

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2021, 18:40:47 »
Arkadaşlar bi sorum olacak bu tarz ürünler protein tozu, aminoasitler , l-carnite vs kalp icin zararlı mıdır?
proteinin fazlası aşırı zararlı, sadece kalp için değil tüm vücut bileşenleri için zararlı. en iyisi bitkisel protein, balık biraz da tavuk yemek. dışardan almaya gerek yok bence
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2021, 18:58:53 »
proteinin fazlası aşırı zararlı, sadece kalp için değil tüm vücut bileşenleri için zararlı. en iyisi bitkisel protein, balık biraz da tavuk yemek. dışardan almaya gerek yok bence

Hocam bizim bir aile dostumuzun oğlu 20li yaşlar da kalp krizi geçirerek Vefat etti malesef.. Ve hem aktif hem de yoğun olarak fitness yapıyordu, e tabi bu tarz protein vs ürünlerini de kullanıyordu. Ailesi çok karşı olmasına rağmen kullanıyordu. Bir dönem ben de kullandım, bu yüzden sormak istedim. Acaba zararı varmı kalbe veya tetiklemiş olabilir mi diye..

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2021, 19:00:32 »
Hocam bizim bir aile dostumuzun oğlu 20li yaşlar da kalp krizi geçirerek Vefat etti malesef.. Ve hem aktif hem de yoğun olarak fitness yapıyordu, e tabi bu tarz protein vs ürünlerini de kullanıyordu. Ailesi çok karşı olmasına rağmen kullanıyordu. Bir dönem ben de kullandım, bu yüzden sormak istedim. Acaba zararı varmı kalbe veya tetiklemiş olabilir mi diye..

muhtemelen pre-workout kullandı, kafeini falan fazla kaçırmış olabilir. protein tozunu kafandan aşağı döksen bile o ihtimal çok az
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2021, 19:04:54 »
muhtemelen pre-workout kullandı, kafeini falan fazla kaçırmış olabilir. protein tozunu kafandan aşağı döksen bile o ihtimal çok az

Hocam bunlar çok detaylı şeyler de kullanmış olabilirler çünkü arkadaşıyla spor salonu açmıştı en son. Yani spor salonu sahibi tipleri getir aklına , belki onlar kadar geniş olmasa da epey fenaydı. E böyle olanlar genelde her türlü şeyi kullanıyor. İğnesinden tut hapına tozuna kadar proteiniymiş, büyüme hormonuymuş, hatta (bazı bu sporu yapan çok daha amatör arkadaşlarım bile) steroid vs kullanıyor. Vefat eden bunlardan çok daha profesyoneldi, siz düşünün artık.
Hepsi birleşince böylesine bi tepki vermiş olabilir vücut.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2022, 13:18:00 »
Hocam bunlar çok detaylı şeyler de kullanmış olabilirler çünkü arkadaşıyla spor salonu açmıştı en son. Yani spor salonu sahibi tipleri getir aklına , belki onlar kadar geniş olmasa da epey fenaydı. E böyle olanlar genelde her türlü şeyi kullanıyor. İğnesinden tut hapına tozuna kadar proteiniymiş, büyüme hormonuymuş, hatta (bazı bu sporu yapan çok daha amatör arkadaşlarım bile) steroid vs kullanıyor. Vefat eden bunlardan çok daha profesyoneldi, siz düşünün artık.
Hepsi birleşince böylesine bi tepki vermiş olabilir vücut.
Protein tozu genellikle sütten yapılıyor zaten. Spor için en masum olan takviye. Kilo başıma 1.5-2 gramdan fazla protein almamalısın. Büyük ihtimalle bu arkadaş steroid, aşırı kafein ve pre workout’tan kalp krizi geçirmiş olabilir. Sırf bak protein tozu kullandı kalp krizi geçirdi demek çok yanlış bir cümle. Onun kullandığı ve senin bilmediğin çok şey vardır.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Yardımsever

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2022, 15:51:06 »
Supplement yüzünden ölme ihtimali çok düşük muhtemelen steriod kullandığı için olmuştur

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2022, 17:17:46 »
Protein tozu genellikle sütten yapılıyor zaten. Spor için en masum olan takviye. Kilo başıma 1.5-2 gramdan fazla protein almamalısın. Büyük ihtimalle bu arkadaş steroid, aşırı kafein ve pre workout’tan kalp krizi geçirmiş olabilir. Sırf bak protein tozu kullandı kalp krizi geçirdi demek çok yanlış bir cümle. Onun kullandığı ve senin bilmediğin çok şey vardır.

Bende böylr düşünüyorum zaten.
İşte gel de bunu anlat ama. Bunu ben de geçmişte kullandığım icin daha da şiddetli şekilde protein tozuna vs karşı çıkıyor mesela artık ailem. Protein tozu sütten değil de peynir altı suyundan yapılıyor diye biliyorum elbette kimsayal bişe ama vücut geliştirmede kullanılan belki de en masum şey olabilir.
Benim sormak istediğim tetikleyici bi madde varmı içerisinde , çeşitli karışımlar olabildiği için belki tetikleme durumu olmuş olabilir diye düşündüm.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2022, 03:56:45 »
İşte gel de bunu anlat ama. Bunu ben de geçmişte kullandığım icin daha da şiddetli şekilde protein tozuna vs karşı çıkıyor mesela artık ailem. Protein tozu sütten değil de peynir altı suyundan yapılıyor diye biliyorum elbette kimsayal bişe ama vücut geliştirmede kullanılan belki de en masum şey olabilir.
Benim sormak istediğim tetikleyici bi madde varmı içerisinde , çeşitli karışımlar olabildiği için belki tetikleme durumu olmuş olabilir diye düşündüm.
Kaliteli her ürünün arkasında içinde ne olduğu yazar.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Nevermore

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 13 Ocak 2022, 22:05:32 »

Öncelikle bahsettiginiz kişinin sebebi eğer bilinen bir hastalığı yoksa 99.9% bu;

https://www.researchgate.net/publication/335546506_Anabolic-androgenic_steroids_and_cardiovascular_risk

Kalbinde atrophy durumu olan birisi thermogenic fat burner ve aşırı dozda kafein alırsa sporda kalp krizi geçirebilir. Bunlari kullanmadan 180kg olan birisi sporun ilk günü dana gibi koşmaya çalışırsa yine kalp krizi geçirebilir.

Bunun dışında 20 yaşında sağlıklı bir insanın supplementlerden göreceği en büyük zarar, yetersiz su alımına bağlı böbreklerde agri, gastric problemler, sivilcelenme gibi şeylerdir. Sahte ürün kullanmadıysaniz, yıllar önce içtiğiniz bir kutu protein tozu size bugünlerde bir sey tetikletmez:)
  • Ekim Tarihi: 23/09/2021
  • Ekim Merkezi ismi Prof Dr Derya Özçelik
  • Greft Miktarı 3700
  • Yaşınız 27

subutai

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2022, 23:37:22 »
kahve içmek bile içmeyene göre 2 kat kalp krizi riski artırıyor düşünün artık olayı. ve tabi enerji içecekleri de
  • Ekim Tarihi: 19.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi zen
  • Greft Miktarı 2500
  • Yaşınız 29
  • Medikal Tedavi antibiyotik, ağrı kesici, merhem

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 14 Ocak 2022, 02:28:31 »
kahve içmek bile içmeyene göre 2 kat kalp krizi riski artırıyor düşünün artık olayı. ve tabi enerji içecekleri de
Normal bir bardak kahvede 40 mg kafeşn varken bu kişiler 200-400 mg kafein alıyor. Daha fazlasını alan da var. Bazıları enerji içeceği ile de karıştırıyor.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 21
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram