Gönderen Konu: Protein tozu alıyorum da içerik saça zarar verirmi resimli  (Okunma sayısı 1000 defa)

Kellikbey

• Sr. Member
Bu markayı buldum suplementlerde 78 servis olmadı çok iyi 550 TL işte resimde koydum bu marka fiyatına göre iyimidir  bunların içerisinde saça zararli olan birşey varmı kreatin biliyorum zararlı bundada yok galiba üstadlar bı bakarsanız çok sevinirim

Kellikbey

• Sr. Member
Ynt: Protein tozu alıyorum da içerik saça zarar verirmi resimli
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2021, 21:04:05 »
+++++

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2021, 21:36:28 »
Tam tersi saçın yapısı proteinden ibaret, ekim yaptırdıktan sonra bile Doktorlar, protein ağırlıklı beslenin der.  Proteinin saç değil vücuduna bir çok faydası var. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. İnsan saç teli protein, su, yağ, renk verici maddeler(pigment) ve bazı minerallerden oluşan bir yapıdır. Her bir saç telimizin; % 80 ‘i saç proteinleri, % 10’u su, % 6’sı yağlar, % 3’ü pigmentler ve % 1’i minerallerden oluşmaktadır. Su saçın elastikiyetini sağlarken, yağ saçın nem bariyerini oluşturur, pigmentler saçın doğal rengini verirler, proteinler ise saçı besleyerek sağlıklı uzamayı destekler.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2021, 22:01:26 »
Tam tersi saçın yapısı proteinden ibaret, ekim yaptırdıktan sonra bile Doktorlar, protein ağırlıklı beslenin der.  Proteinin saç değil vücuduna bir çok faydası var. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. İnsan saç teli protein, su, yağ, renk verici maddeler(pigment) ve bazı minerallerden oluşan bir yapıdır. Her bir saç telimizin; % 80 ‘i saç proteinleri, % 10’u su, % 6’sı yağlar, % 3’ü pigmentler ve % 1’i minerallerden oluşmaktadır. Su saçın elastikiyetini sağlarken, yağ saçın nem bariyerini oluşturur, pigmentler saçın doğal rengini verirler, proteinler ise saçı besleyerek sağlıklı uzamayı destekler.
çok rahatladım şuan Allah razı olsun yorumunuz için bu arada burda bana salonda dedilerki ciğerini yağlandiriyor böbreklerini yorar dediler ben finastaneridde kullanicam zaten 24 yas. 5 litre su içerek bu açık kapanirmi korkuyorum aslında

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2021, 22:28:19 »
çok rahatladım şuan Allah razı olsun yorumunuz için bu arada burda bana salonda dedilerki ciğerini yağlandiriyor böbreklerini yorar dediler ben finastaneridde kullanicam zaten 24 yas. 5 litre su içerek bu açık kapanirmi korkuyorum aslında
Dökülme aşırı derecede fazla değilse, finansterid yerine xpecia kullan belli bir zaman, gözlemle yeterli ise devam et Xpecia'ya , yeteri kadar mutmayn olmuyorsan Finansteride başlarsın.  Protein Tozu, peynir altı öz suyundan yapılıyor, doğal bir içerik hayvansal gıda,  Sporda yaptığınız için kullanıyorsun zaten, şayet spor yapmasan protein tozu içmenin bir faydası ve gayesi olmaz.  Bol su içersin, 4 ay sonra bir test yaparsın kafana takılıyorsa, neticesini öğrenirsin. O yüzden kafana takmana gerek yok.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2021, 22:42:55 »
 amino asitler iyidir saça şu bu ama ben tarz şelerin doğal alınmasından yanayım  bazılarını yiyeceklerden alamazmışık biraz arastırma yaptım genede karsıyım düzenli beslenme düzenli stressiz yasantı daha faydalı olur bence.çokta pahalı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Takibetakip

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2021, 23:02:40 »
Ben sporcuyum/ yurt dışında besyo mezunuyum, sana tavsiyem protein tozu kullanma. özet olarak zararları:

- Sodyum oranı çok yüksek, insülin direnci ve böbrek ve kalp sağlığı açısından kötü
- Koruyucu maddeler yüzünden kanserojen

Eğer ben yeterli protein alamıyorum diyorsan illa kullancam diyorsan sadece günde 1 ölçek kullanmalısın. 1 den fazla kullanman dahilinde karaciğerini ve böbreklerini yormuş olacaksın.

Saça direk zarar vereceğini sanmıyorum ama dolaylı yoldan bakarsan zarar verir. Doğal protein alımını her zaman tercih ederim.

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Aralık 2021, 23:06:10 »
Ben sporcuyum/ yurt dışında besyo mezunuyum, sana tavsiyem protein tozu kullanma. özet olarak zararları:

- Sodyum oranı çok yüksek, insülin direnci ve böbrek ve kalp sağlığı açısından kötü
- Koruyucu maddeler yüzünden kanserojen

Eğer ben yeterli protein alamıyorum diyorsan illa kullancam diyorsan sadece günde 1 ölçek kullanmalısın. 1 den fazla kullanman dahilinde karaciğerini ve böbreklerini yormuş olacaksın.

Saça direk zarar vereceğini sanmıyorum ama dolaylı yoldan bakarsan zarar verir. Doğal protein alımını her zaman tercih ederim.

Hocam gainerler icin de bu soyledikleriniz gecerli mi
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Takibetakip

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2021, 23:14:54 »
Malesef sporcu gıdalarının hepsı ıcın gecerlı. Belki aralarından en masumu kreatin diyebiliriz oda prof sporcular için belli donemlerde kullanılan doping yerine geçmeyen doğal bir ürün. Pro atlet değilseniz hiç birini kullanmanızı önermem.

bu takviye besinlerinin en büyük amacı aslında yatalak kalan ve katı beslenemeyen insanlar için olması. ılk cıkıs amacları buydu zaten. Ama artık yemek yemeye üşenen ve proteinin kana daha hızlı karısmasını sagladıgı ıcın pratik diye kullanılıyor. Pro atletler bunları kullanmaktan ziyade pazarlıyor. Onlar bunları kullansa bile hayatını riske atmasının nedeni müsabakayı kazanmak oluyor. Ama sporu sağlık için yapan ve asıl amacı sağlık ve fit görünüm olan insanlar için bu sadece kendi hayatıyla oynamak oluyor.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 14 Aralık 2021, 00:46:56 »
Malesef sporcu gıdalarının hepsı ıcın gecerlı. Belki aralarından en masumu kreatin diyebiliriz oda prof sporcular için belli donemlerde kullanılan doping yerine geçmeyen doğal bir ürün. Pro atlet değilseniz hiç birini kullanmanızı önermem.

bu takviye besinlerinin en büyük amacı aslında yatalak kalan ve katı beslenemeyen insanlar için olması. ılk cıkıs amacları buydu zaten. Ama artık yemek yemeye üşenen ve proteinin kana daha hızlı karısmasını sagladıgı ıcın pratik diye kullanılıyor. Pro atletler bunları kullanmaktan ziyade pazarlıyor. Onlar bunları kullansa bile hayatını riske atmasının nedeni müsabakayı kazanmak oluyor. Ama sporu sağlık için yapan ve asıl amacı sağlık ve fit görünüm olan insanlar için bu sadece kendi hayatıyla oynamak oluyor.
bende Yozgat'ta besyo okuyorum burda öğrenciyim siz ne güzel yurt dışında sevindim cidden bu arada antrenmana 1 gün gidip 1 gün gitmiyorum gittiğim günler sabah yarım ölçek akşam 1.5 ölçek düşünüyordum mantiklimidir zaten birdefaya mahsus düşünüyorum

Takibetakip

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Aralık 2021, 01:33:37 »
Çok yanlış bir hareket. Doz aşımı sakın yapma. Antrenman öncesi ve sonrası 1 +1 bile bir seferde 1.5 almaktan daha iyidir. Benim tavsiyem protein tozundan uzak durmaktır.

Kas kütlesi artırımı için bir kas grubunu haftada en az 2 kere uyarmak gerekiyor. 3 yaparsan toparlanmak için profesyonel çalışman gerekli.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Aralık 2021, 09:48:59 »
 95 96 yılından beri vucut calısırım bu tarz şelerden uzak durun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 14 Aralık 2021, 11:06:34 »
Çok yanlış bir hareket. Doz aşımı sakın yapma. Antrenman öncesi ve sonrası 1 +1 bile bir seferde 1.5 almaktan daha iyidir. Benim tavsiyem protein tozundan uzak durmaktır.

Kas kütlesi artırımı için bir kas grubunu haftada en az 2 kere uyarmak gerekiyor. 3 yaparsan toparlanmak için profesyonel çalışman gerekli.
öyle yapayım ozaman bilginiz için gerçekten teşekkür ederim antrenmandan önce aldığım sabah olucak degilmi ? Birlikte alırsam 2 saat ara var antrenman bitimi ve başlangıcı o yüzden zararlı olur diye tırstım
95 96 yılından beri vucut calısırım bu tarz şelerden uzak durun
gelişim olmuyor abi cidden birdefa sipariş ettim birdaha asla

Facebook Twitter Instagram