Gönderen Konu: Genetik dökülme ve yaşam tarzı-beslenme ilişkisi ?  (Okunma sayısı 746 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Yaş 23 nw 3 olduk 16 yaşımdan beri gece geç uyurum arada sabahlarım ama 8 saat uyurum ve günde en az 1 öğün ev yemeği, B ve D vitaminleri ve bir tabak meyve yerim. 5 senedir sigara kullanıyorum ama az bir şey, 5-6 tane günde. Okuldan hala mezun olamadığım için de stresli zamanlar geçiriyorum. Benim anlamadığım, genetik saç dökülmesini bunlar etkiliyor mu ? Mantıken etkilememesi lazım çünkü dökülme genetik.

fgurel111

• Yeni üye
  • *
Ynt: Genetik dökülme ve yaşam tarzı-beslenme ilişkisi ?
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2020, 01:16:07 »
Kendi deneyimlerime göre sigaranın etkilediğini düşünüyorum. Yaklaşık 4 ay sigarayı bıraktım düzenli koşu ve yürüyüş yaptım. Dökulmem durma noktasina gelmisti. ( Ailede genetik dokulme yok bu arada )Tekrar sigaraya başlayınca dökülmem agresiflesti. Bu konuda bilimsel çalışma var mi bilmiyorum ama etkilediğini düşünüyorum.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2020, 09:04:19 »
Yaş 23 nw 3 olduk 16 yaşımdan beri gece geç uyurum arada sabahlarım ama 8 saat uyurum ve günde en az 1 öğün ev yemeği, B ve D vitaminleri ve bir tabak meyve yerim. 5 senedir sigara kullanıyorum ama az bir şey, 5-6 tane günde. Okuldan hala mezun olamadığım için de stresli zamanlar geçiriyorum. Benim anlamadığım, genetik saç dökülmesini bunlar etkiliyor mu ? Mantıken etkilememesi lazım çünkü dökülme genetik.
Söyle düşünün dht blocker kullanıyorsunuz dht seviyeniz düşüyor değil mi? Aynı şekilde fazla şeker kullandığınızda, sigara kullandığınızda, gece geç uyuduğunuzda DHT seviyesi artabiliyor. Vücut fizyolojik veya psikolojik strese girdiğinde ilk önce önemli organları korumak için besin depolar. Ve vücut için önemsiz olan kıllara (en hassas olanı saçlarımız) ayıracak yeterli besin bulamayabilir ya da ayırmak istemez. Stresli olduğunuz zamanlarda spor yapın en azından kanlanmanız düzelir. Umarım yardımcı olmuştur.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2020, 16:21:40 »
AGA saf genetik bir durum değildir eğer saf genetik olsaydı zaten tedavi diye bir şey mümkün olmazdı, genetik dememizin sebebi yatkınlık durumu. AGA’yı kafanızda “liner” ilerleyen bir durum olarak düşünmeyin, saçlı deride AGA’yı şiddetlendiren durumlar olabilir çevresel olarak. Şimdi diyebilirisiniz “O kadar obez olan sağlıksız yaşayan hatta evsiz insanlar var ve bunların arasında sırma saçlı bir çok kişi var” eğer genetik yatkınlığı yoksa bir kişinin en berbat yaşam tarzına sahip olsa da saçları dökülmez ama bir kişinin genetik yatkınlığı varsa ve yaşam tarzı en berbat yaşam tarzı ise saçlarını çok erken yaşta kaybetmesine sebep olabilir. Bunu çikolataya alerjisi olan bir insanla olmayan insan gibi düşünebilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir uzun oldu biraz.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Facebook Twitter Instagram