Gönderen Konu: Ekilen saçlar ileride dökülür mü  (Okunma sayısı 2321 defa)

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ekilen saçlar ileride dökülür mü
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2020, 19:23:14 »
hepsi olmasada dökülme oluyor..

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2020, 00:38:50 »
Evet başlıkta da belirttiğim gibi ekilen saçların ileride döküldüğü söyleniyor bu doğru mu

Yaşına ve saç kalitene göre mutlaka azalma olur . Bakma sen saç ekimcilerin ömür boyu garanti verdiğine .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2020, 02:21:51 »
genelde 8 ile 10 sene ömürü var  zamanla seyrelir
Global Moderator

davud123

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2020, 12:37:36 »
Ensedeki saçlar dhtye önlerdekine göre daha az duyarlı okadat

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2020, 15:14:43 »
Ensedeki saçlar dhtye önlerdekine göre daha az duyarlı okadat

ensedeki saçlar öne ekılınce dht duyarlılık eşitlenir ense bölgesınde dht çok etkili olmadığı için duyarsız denilir
insan ömrü daha uzun olsa ensede de saç kalmaz kısaca.

o yüzden büyüme evresinde finasterid tavsiye edilir ekimden sonra cildin ekilen yoğun saçı büyütmesi için iyi bir kan akışı iyi bir  beslenme gereksinimini karşılaması için.
Global Moderator

keremyl

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 18 Nisan 2020, 22:17:49 »
Yeterince bilimsel yayın mevcut aslında tıbbi mutabakat var bu konuda fakat tedavi çok eski olmadığı için umutsuz hasta algısı normal eski ve istisnai vakalarda sebebiyet verebiliyor.. sonuçta gelişen bir tedavi

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Nisan 2020, 22:21:15 »
saç ekim işi ticari bir iş olduğu için ekilen saç ömür boyu dökülmez, dökülmemeye kodlu alan, işte ağrısız acısız çok kolay gibi hastaya güven veren bu işi yaptırsında parasını alalım mantığı ticari mantıkla konuşur çoğu doktor veya saç ekimciler..   2012 de ektirdim ve 2017 de seyrek saçlı kaldım yine foruma gelip saç ekimci aramaya başladım.

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2020, 22:36:11 »
En iyi yerde saç ekim yapsaniz  ekilen  Saçlar dökülüyor arkadaşlar ..    bir arkadaşım  var  koray erdoğan  saç ekim  yaptı     6 sene oldu   saçları  seyreldi  yavaş yavaş  gidiyor    hangi dr sorarsan  ekilen Saçlar dökülmez diyecektir  . .... bazen düşünüyorum  5 10 sene içinmi  okadar  eziyet  çekecem    bide saç  ektin çıkmiya bilirde büyük  sıkıntı  sitres   bir araba parası verecem   kila  tūye  😀 sonra 5 10 sene   by by  diyecem  o saçlara  biraz mantıksız  gibi geliyor  bana

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #9 : 19 Nisan 2020, 01:33:50 »
En iyi yerde saç ekim yapsaniz  ekilen  Saçlar dökülüyor arkadaşlar ..    bir arkadaşım  var  koray erdoğan  saç ekim  yaptı     6 sene oldu   saçları  seyreldi  yavaş yavaş  gidiyor    hangi dr sorarsan  ekilen Saçlar dökülmez diyecektir  . .... bazen düşünüyorum  5 10 sene içinmi  okadar  eziyet  çekecem    bide saç  ektin çıkmiya bilirde büyük  sıkıntı  sitres   bir araba parası verecem   kila  tūye  😀 sonra 5 10 sene   by by  diyecem  o saçlara  biraz mantıksız  gibi geliyor  bana

Instagram'dan İlhan Serdaroğlu'nu takip ediyorum. 2010 yılında ekim yaptığı kişileri paylaşıyor. Ekimleri aynı şekilde duruyor. İsterseniz bakabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2020, 01:43:13 Gönderen: yilmaaz »

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #10 : 19 Nisan 2020, 01:44:49 »
Bir de fut ekilen saçların ömrü fue ekilenlerden daha uzun gibi 20 yıl önce fut ile Ekim yapanlari saçları hala duruyor.

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Nisan 2020, 16:12:02 »
Bir de fut ekilen saçların ömrü fue ekilenlerden daha uzun gibi 20 yıl önce fut ile Ekim yapanlari saçları hala duruyor.

Asıl püf nokta alım yapılan greftin nerden alındığı. Tam iki kulak arasındaki Greftler çok uzun ömürlü olanlar Fut da alım şerit şeklinde alındıgı greftlern tamamı  %100 güvenli alandan alınmış olur. Fue de alım dagınık bir sekilde her bölgeden alındıgı için ömür ve özellik  konusunda farklılık gösteren greftler toplanır.
Farkettiyseniz FUT ta kıllar gayet kalın ve tek tip.. fue de ise inceli kalınlı (alındıgı bölgeye göre) toplanır.

Ömür konusuda bu sebeple kişiye alım yapılan alana göre değişiklik gösterir. 24 yaşında 6000 geeftlik bir operasyon geçirmiş kişinin 40 yaşında aynı saçlara sahip olması beklenemez.
Açıklığı az ve toplanan greftlerin tamamı lokal olarak tam güvenli olan bölgeden 3000 geeft alınmış bir kişinin Ekimi 10 yıl sonrada aynı şekilde kalma şansına sahip...
Diğer bir konuda yaş... 45 yaşında operasyona girmiş birinin ensesinde kalan saçlar zaten artık dokulmeyecek nitelikteki saclardır.. ekim bolgesindeki DHTbaskısı da 25 yasındakine göre daha az olacağına göre ömür konusunda ve ekşmin başarısı konusunda sıkıntı yaşamayacağı kesin.

60 yaşında ekim yaptırmış birisini tanıyorum. ekilen her geeftin eksiksiz firesiz çıkış yakaladıgına  şahit oldum. Üstelik ekim yapan yerde şaşkındı (genel başarının çok üstünde bir çıkış yakalamıştı) .. benim açımdan sonuç hiç şaşırtıcı degildi ekimi yapan kişiye uzun uzun durumun sebeplerini açıkladım.. sayemde aydınlandı...

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Nisan 2020, 18:04:55 »
fotoğraflar yanıltıcı, ön profilden ve yandan en güzel gür görünen açıdan.. şuan bende aynı şekilde resimi koysam aynı bu adamınki gibi çıkar ama tepeden bir resim koyulsa saçın seyrekmi saç derisi görünüyormu vertex tarafı ne alemde belli olur..  başarı sadece önden bakınca iyi durmasıysa benimde önden bakınca iyi duruyor ama tepeden bakınca kel duruyor.

ayrıca herkeste dökülecek gidecek diye bir durum yok herkesin bünyesi saç açıklığı farklı,  büyük ihtimal bu ekimler ön çizgi odaklı ve saç teli kalitesi iyi örnekler.. 

emin43

• Sr. Member
« Yanıtla #13 : 20 Nisan 2020, 11:18:51 »
Instagram'dan İlhan Serdaroğlu'nu takip ediyorum. 2010 yılında ekim yaptığı kişileri paylaşıyor. Ekimleri aynı şekilde duruyor. İsterseniz bakabilirsiniz.
Adam gelip instagram sayfasında kötü durumları tabi ki paylaşmaz! Bunlar reklam bu fotoğraflara inanmak hiç mantıklı değil

yilmaaz

• Full Member
« Yanıtla #14 : 20 Nisan 2020, 11:47:01 »
Adam gelip instagram sayfasında kötü durumları tabi ki paylaşmaz! Bunlar reklam bu fotoğraflara inanmak hiç mantıklı değil
İlhan beyi paylaşma sebebim burada örnekleri olması ve benim arkadaşımda orada ektirdi. Yoksa rastgele bir Ekim merkezinin fotoğraflarini kaynak olarak kullanmazdim. Dediğiniz de olabilir.

Facebook Twitter Instagram