Gönderen Konu: Ekilen saçlar dökülür mu  (Okunma sayısı 925 defa)

onur64

• Full Member
Ekilen saçlar dökülür mu
« : 21 Mayıs 2020, 22:12:47 »
Merhaba arkadaşlar bişi sormak istiyorum benim diyelim saçlarım tamamen döküldü dökülme durdu saç ektirdim diyelim ektirdigim saç dökülür mu sizce 7 8 sene muhabbeti var doğrumu gerçekten

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Ekilen saçlar dökülür mu
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2020, 22:29:22 »
Ekilen saçlar dökülmesi zor olan donörden alındığı için eğer ki farklı bir kan dolaşımı rahatsızlığın yoksa dökülmez. Ekim bölgesinin alt sağlığı önemli yani kökler ve hücre. Bu alanda sorun yaşamazsan sıkıntı olmaz.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

onur64

• Full Member
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2020, 22:57:30 »
Anladım bir kaç konu gördüm dökülüyor falan diye kendi saçlarımız varsa tabi dökülebilir ama dökülme durmuş bir alana yapılan saç ekimi kısa sürede dökülmemesi lazım 10 sene sonra illaki seyreklesebilir ama 8 sene gibi zamanda eski haline dönerse yakın bi sekiline o.zaman neden saç ektirelim ağrısı cabasi
Tecrübeli kişilerden yorumlarını bekliyorum.
İlerde bende ektirmeyi düşünüyorum şuna mevcut saçlarım dokuleseye kadar yada durusaya kadar beklicem şimdilik

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2020, 22:58:36 »
Forumda gördüğüm kadarıyla illaki dökülüyor

onur64

• Full Member
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2020, 23:02:14 »
İşte bende bundan korkuyorum dokulecekse tekrar niye o kadar emek veriyoruz bende ektirmeyi düşünüyorum korkuyorum bundan dolayı

gbdante

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2020, 23:05:45 »
Döküldüğü kanısındayım. Özellikle de yaş ve ilaç kullanımıyla alakalı.

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2020, 23:06:41 »
Dökülmesi için titiz ekim olmaması, nekroz oluşumu ( çıkmaz zaten),kişinin süreci doğru yönetememesi, kan dolaşımının zayıf olup saçları besleyememesi etkenleri varsa olabilir,ayrıc ekim sonrası kullanılan farklı ilaçlar ilk başlarda başarı getirse de ileride kullanılmaması da dökümü getirebilir.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

onur64

• Full Member
« Yanıtla #7 : 21 Mayıs 2020, 23:09:05 »
Hocam peki nasıl yapmamız gerekiyor ben finastirid vb ilaç kullanmayı düşünmüyorum yaşım 23 şuan 25 de ektirsem diyorum o saç beni hiç değilse 35 kadar götürmeli ki ikinci Ekim gekirse o zaman yaptırayım benim için önemli olan on bölge

onur64

• Full Member
« Yanıtla #8 : 21 Mayıs 2020, 23:11:25 »
Kaiserss hocam ben ilaç kullanmak istemiyorum devamlı Ekim sürecinde belki 3 5 ay kullanılabilir destek olsun diye ama onun dışında düşünüyorum ömür boyu ilaç kullanmam yan etkileri olmassa neyse ama uzun süre kullanimda zararı illaki olur diye düşünüyorum

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 21 Mayıs 2020, 23:17:47 »
Dostum bir hekime danışıp ne yapman gerektiğini net sorar net cevap alırsın, en doğru kararı almış olursun.  Farklı bir tedavi önerebilirler. Hayatta inan ki herşey saç veya ekim değil,öncelikle sağlıklı olmak amaç,bu yüzden sana verebileceğimiz öneriler burda kalır seni ileriye taşımaz.Ama Ekim olduğunda tüm arkadaşlar destek verirler.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

onur64

• Full Member
« Yanıtla #10 : 21 Mayıs 2020, 23:29:24 »
Teşekkür ederim tavsiyen icin peki siz yeni Ekim yapmışsıniz ilaç kullanıyormusunuz hala devam ettiginiz

KaiserSS

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 21 Mayıs 2020, 23:35:30 »
Teşekkür ederim tavsiyen icin peki siz yeni Ekim yapmışsıniz ilaç kullanıyormusunuz hala devam ettiginiz
7 ay Biotin, 5 ay saw palmetto kullandım, şı an 11 ay bitti herhangi bir ilaç vs kullanmıyorum.
One life,live it...

Takviye

İlave

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

gbdante

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 21 Mayıs 2020, 23:40:58 »
Hocam peki nasıl yapmamız gerekiyor ben finastirid vb ilaç kullanmayı düşünmüyorum yaşım 23 şuan 25 de ektirsem diyorum o saç beni hiç değilse 35 kadar götürmeli ki ikinci Ekim gekirse o zaman yaptırayım benim için önemli olan on bölge

Ben de 23’te ektirmiştim. Maalesef söylediğin yaşlara kadar götürmedi. 4-5 yıl idare etti. Agresif dökülmenin devam ettiği yaşlarda ekim için biraz daha düşünmek gerekiyor.

onur64

• Full Member
« Yanıtla #13 : 21 Mayıs 2020, 23:50:12 »
Anladım herşey için teşekkür ederim 🙂 umarım doğru zamanda doğru karar verebilirim

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 22 Mayıs 2020, 00:20:58 »
birazda bünye işi bu iş kimisinde dökülmüyor fakat dökülen kişilerde var. genelde ektirince 1-2 yıl güzel oluyor ama 6-7 sene sonra yine seyrek saçlı kalıyorsun, ben 29 da ektirdim 2012 yılında ve 2017 de yine forumlara bakmaya ekim yeri aramaya başladım seyrek saçlı kaldım baya gitti ekilenlerdende.

Facebook Twitter Instagram