Gönderen Konu: Sakaldan Saç Ekilirse Saçlar Kıvırcık mı Çıkar?  (Okunma sayısı 4175 defa)

Leonidas

• Hero Member
arkadaşlar merhaba. saç ektircem insallah yakında. bu süreç de 2 ekim planladıgım için sakaldan takviye gerekecek.
sakaldan alınan teller saça ekilince nasıl çıkıyor sizce kıvır kıvır mı?
benim sakallar çok kıvırcık çıkıyor, bu yüzden merak ettim. biraz uzayınca yüzümü şişman gösteriyo yani sakallarım.
o derece kıvırcık.
bunu saça ekince düzleşir mi yoksa kıvırcık bir şekilde mi kalır?
ve sizce sakal hangi bölgeye ekilmeli vertex mi yoksa ön ya da orta  hatlara mı??

uuu

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sakaldan Saç Ekilirse Saçlar Kıvırcık mı Çıkar?
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2020, 16:25:57 »
Sakal vertekste kullanılır ve aralara serpiştirilir, sakalın yapısı nasıl ise ekildiği yerde de o şekilde çıkmaya devam eder, sakalın tutma olasılığı saça göre daha yüksektir

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2020, 16:29:01 »
arkadaşlar merhaba. saç ektircem insallah yakında. bu süreç de 2 ekim planladıgım için sakaldan takviye gerekecek.
sakaldan alınan teller saça ekilince nasıl çıkıyor sizce kıvır kıvır mı?
benim sakallar çok kıvırcık çıkıyor, bu yüzden merak ettim. biraz uzayınca yüzümü şişman gösteriyo yani sakallarım.
o derece kıvırcık.
bunu saça ekince düzleşir mi yoksa kıvırcık bir şekilde mi kalır?
ve sizce sakal hangi bölgeye ekilmeli vertex mi yoksa ön ya da orta  hatlara mı??

Sakalları da paylaşayım fikir oluşsun :) Bu arada sizce sakallardan kac greft çıkar arkadaşlar ? çene altından alım yaptırcam sadece.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Nisan 2020, 16:29:44 »
Bu arada sizce bu sakallardan kaç greft cıkar arkadaşlar ? sadece çene altından aldırmayı dusunuyorum üstlere dokundurmadan.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2020, 16:31:54 »
Sakal vertekste kullanılır ve aralara serpiştirilir, sakalın yapısı nasıl ise ekildiği yerde de o şekilde çıkmaya devam eder, sakalın tutma olasılığı saça göre daha yüksektir

hadi ya tutma oranı daha mı yüksekmiş hocam. bunu ilkkez duydum cok güzel bi bilgi oldu benim icin tesekkurler :)
hocam sakallar öyle kalmasaydı iyiydi. gerçi suanki uzunlugunda böyle elimle ayırıyorum, çok kıvırcık değil. sanırım uzunluktan kaynaklı.
o zaman vertex de kullanılması cok mantıklı olur bildiginiz üzere vertex en zor tutan bölge. sakal da en iyi tutan dediginize göre bence daha iyi olur.

pakito

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 30 Nisan 2020, 16:42:56 »
1200-1500 rahat alırlar, daha fazlasıda çıkar ama genelde bu civarlarda alıyorlar sakaldan.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Nisan 2020, 16:51:05 »
1200-1500 rahat alırlar, daha fazlasıda çıkar ama genelde bu civarlarda alıyorlar sakaldan.

değerli cevabın icin cok tesekkur ederim pakito hocam.
bence de en az bi 1500 - 2000 cıkar gibi duruyor.
ama dedigim gibi çene altından aldırcam sadece yanaklara dokunmalarını istemıyorum.
2 ekim planladım ben açıklıgım için. önden geriye dogru ilk önce şakaklara ve ön bölgeme ekim yaptırıcam (biraz da vertex)
2. ekim de tamamen vertexe olcak.
bakalım her iki ekim de 4000 greft olsa 8 bin greft eder, 2 bini sakaldan karşılarsam bence donor alanıca yok yormamıs olurum diye dusunuyorum.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2020, 16:55:52 »
değerli cevabın icin cok tesekkur ederim pakito hocam.
bence de en az bi 1500 - 2000 cıkar gibi duruyor.
ama dedigim gibi çene altından aldırcam sadece yanaklara dokunmalarını istemıyorum.
2 ekim planladım ben açıklıgım için. önden geriye dogru ilk önce şakaklara ve ön bölgeme ekim yaptırıcam (biraz da vertex)
2. ekim de tamamen vertexe olcak.
bakalım her iki ekim de 4000 greft olsa 8 bin greft eder, 2 bini sakaldan karşılarsam bence donor alanıca yok yormamıs olurum diye dusunuyorum.

Bu arada kafa bu halde arkadaşlar.
Şakaklara da girilmesi gerek.

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2020, 17:41:14 »
Ekim için uygunsunuz çok açıklığınız yok donör kuvvetlenmesi için ekimden önce finasteride 6 ay yada 1 sene kullanmanızı öneririm

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2020, 18:11:25 »
Ekim için uygunsunuz çok açıklığınız yok donör kuvvetlenmesi için ekimden önce finasteride 6 ay yada 1 sene kullanmanızı öneririm

cok acıklıgım yokmu :) genelde hep tam tersini sölerler hocam cok sevındım suan allah da senı sevındırsın be :))
valla burası aile ortamı gibi nasılda moralım yerıne geldi he :)
ınsallah hocam dedıgınız gibi olur. ama ben finas tarzı seylerı kullanmaya hıc sıcak bakmıyorum kötü örnekleri var. ilk baslar da sorun cıkarmasa da uzun süreç de devamında sorun yasayan ınsanlar olmus. yas henuz 25 . sorun yasamaktan cok korkuyorum. ben böle korktukca sorun cıkmasa bile pskolojik olarak sorun yasarım.

lincoln

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2020, 18:32:35 »

açıklık az değil :) mevcut saçla kamufle olmuş; 3 numara vurduğunu hayal et;

hem saç çizgisi geride; hem de vertex boş...

tabi bunu moral bozmak için söylemiyorum.

iyi bir planlama ve sakal desteğiyle iyi bir sonuç alabilirsiniz bence.

çünkü saç kalınlığınız iyi görünüyor.

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2020, 18:46:04 »
nerde ektirmeyi düşünüyorsun karar verdiğin bir yer varmı?

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2020, 18:55:24 »
ilk bir sene doğal olmuyor ekilen saç olsun sakal olsun farketmiyor ama 1 senenin sonunda yumuşama ve daha doğal bir görünüm oluyor çevremde benim ektirenlerden gördüğüm kadarıyla böyle hatta forumda paylaşımlam resimlerdede bu net olarak seçiliyor.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2020, 18:57:31 »
gerekmedik çe sakala karşıyım ben donerınız güçlüyse sakal en son çare
Global Moderator

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 30 Nisan 2020, 19:01:09 »
Ne ekersen onu biçersin (bu en iyi ihtimal)

Facebook Twitter Instagram