Gönderen Konu: 6.-7. Ayda Şiddetli Dökülme !  (Okunma sayısı 1633 defa)

paradox21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
6.-7. Ayda Şiddetli Dökülme !
« : 03 Mayıs 2020, 12:00:17 »
Merhaba Arkadaşlar,

7.ay önce yapılan ekimi sonrası saçlarım 1.5 aydır çok şiddetli bir biçimde dökülüyor. Dökülen saçların çoğu da yeni ekilen saçlar.
Ekimden 1 ay önce başladığım Proscara, 8 aydır aralıksız devam ediyorum. Proscar+Biotin kullanıyorum. Bu benim ikinci revizyon ekimim :( Tam sonuç almaya, saçlar toparlamaya başlamış diye düşünürken birde bu dökülme çıktı. Ekim merkezine (Bnish Hair Wellness) kontrole gittiğimde onlar da IGF önermişlerdi. 2 Ay içerinde 4 IGF yaptırdım.1 yılda da toplam 11 IGF yaptırmış oldum. Avesin şampuan kullanıyordum bıraktım, Sebamed aldım. 4 ay önce kan tahlili vermiştim. D vitaminim biraz düşük çıktı onun harici diğer değerlerim normal çıktı. Bu aralarda malum nedenlerden tahlil vermek istemem. 5 aydır dökülmeyen saçlara ne oldu da 2 ayda dökülmeye başladı ? Elimi her attığımda saçlar geliyor. Her sabah yastığımda saçlar görüyorum. Duşta inanılmaz farkediyorum. Elimi saçıma götürmeye korkuyorum  :'(
Hiç stresli bir dönemde geçirmiyorum. Dökülme sonrası stres oluyor :(
Bu dökülme geçiçi midir ?  Dökülen saçlar geri gelir mi ? Finansa rağmen olması normal mi ?

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=10039.0

paradox21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 6.-7. Ayda Şiddetli Dökülme !
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2020, 17:25:07 »
Dün merkeze gittim. Ekilen saçların neden döküldüğüne dair onlar da doğru düzgün bir cevap veremediler.  :'(
 Dermoreller önerdiler 1,0mm lik. Onun siparişini verdim onu deneyeceğim

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2020, 17:47:43 »
Dermoreller  sana  öneren kim dostum   yeni saç mi  çıkacak  veya saç  dökülmesi  duracakmis?   Neden  sac dökülmesi  olduğu  bilmiyorsalar öneri  vermeyecekler sen   kullandığın  ilaçlara devam et        dostum 

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2020, 17:51:26 »
Masaj yap banyo  saçına     saç derin  yağlı sanırım  bu şampuan  al kullan

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2020, 17:52:02 »
.

paradox21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2020, 00:38:02 »
Dermoreller  sana  öneren kim dostum   yeni saç mi  çıkacak  veya saç  dökülmesi  duracakmis?   Neden  sac dökülmesi  olduğu  bilmiyorsalar öneri  vermeyecekler sen   kullandığın  ilaçlara devam et        dostum
Dermorellerin deriyi uyayarak kan akışını arttıracağı ve dökülme önlebileceği gib şeyler söylendi.

quote author=Don Vito Corleone link=topic=13701.msg276315#msg276315 date=1588776686]
Masaj yap banyo  saçına     saç derin  yağlı sanırım  bu şampuan  al kullan
[/quote]

Sebamed Hair Loss aldım. Bunuda alabilirim

Don Vito Corleone

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 07 Mayıs 2020, 00:44:53 »
 Kafanda  3 daka beklet sonra  durulayın     kullanma kılavuzu  oku  ona göre  kullan   benim  arkadaşim çok memnun kalmış    kepek yağlı deri pul pul  saç derisi  1 ay içinde bitmiş

paradox21

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2020, 01:27:47 »
Kafanda  3 daka beklet sonra  durulayın     kullanma kılavuzu  oku  ona göre  kullan   benim  arkadaşim çok memnun kalmış    kepek yağlı deri pul pul  saç derisi  1 ay içinde bitmiş
Saçı hergün mü yıkamak mı mantıklı?
Yoksa iki günde bir yıkamak mı?

ENO7

• Full Member
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2020, 16:04:57 »
Saçı hergün mü yıkamak mı mantıklı?
Yoksa iki günde bir yıkamak mı?
saçı hergün yıkama konunda birşey diyemem ama her duş aldıgında saç masajı uygula  bazı arkadaşlarımız  saçlar neden  donörde dökülmez konusunu dht baglamışlar
bence hiçbir alakası yok donör bölgesi sürekli hareket halinde sürekli masaj görür tek masak görmeyen bölge kafamızın tepesidir bu yüzden orda saç dökülür
dht küçümseyemeyiz bu bir gerçek ama önlemimizi almak bizim elimizde

Facebook Twitter Instagram