Gönderen Konu: Avodart Dutasteride kullanımı -19. yaş şiddetli saç dökülmesi-  (Okunma sayısı 1524 defa)

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle bu başlık altında nasıl ilerleyeceğimi sizlere anlatayım. İlk başta Avodart başlamaya değer bir ilaç mı onu ölçeceğim. Özellikle bu yaşlarda. Sonra da tedavide artı gördüğümde fotoğraflı bir şekilde sürecimi paylaşacağım Biliyorum 19 yaşındayım ve bu ilaca başlamak için çok gencim. Ama şu son 2 yılda tüm şakaklarımı kaybettim ve saç çizgim berbat bir duruma geldi. Aynı zamanda saçım uzun olduğu için tam emin değilim ama vertex bölgemde açılmaya başladı(bunu tam gözlemleyemesem de saç yoğunluğu ve dökülmelerden anlayabiliyorum.) Bunun dışında her türlü vitamin desteği vs. denedim şampuan felan ama nafile. 3 4 doktorla konuştum özele gittim ama hala istediğim sonuçları alamadım.
   Neyse gelelim ilk adıma(avodart almaya değer mi). 3 günde 1 olmak üzere 2. dozumu almış bulunmaktayım. Ama bir terslik yaşıyorum gibime geldi. İlacı aldığım ilk dozdan beri incelen ve cansız olan saçlarım yerine daha uzun ve çok olmasa da kalın saçlarım dökülüyor hem de çok kolayca. Belki saçlarım uzadığı içindir bilmiyorum(daha uzun ve kalın dökülme anlamında). Hala avodarta şans vermek istiyorum. Bunun dışında yan etkilere gelecek olursam ilk dozu aldığım gün biraz garipti. İlacı aldıktan sadece 20 dk sonra bilgisayarın karşısında başım dönmeye başladı. Ama tam tersi karşılık verip yaptığım işe kendimi verip aklımı toparlamaya yüksek özen gösterdim ve 1 2 saat içinde normalleşti. Sonrasında ise özellikle ertesi gün testislerimde çok hafif bir sızı hissettim aynı zamanda penisimin içinde çok az miktarda sıvı hissettim ama çıkan bir şey yoktu. Sonra bu yan etkiler daha normalleşti ama daha garip olan şey artık vücudum daha rahat gibiydi. Yani nasıl açıklasam bilemiyorum. Bu arada evet sabah akşam ereksiyonları çok azaldı. Normal şekilde ereksiyon olma durumumda çok sorun yok ama daha zorlaştı tabi ama öyle aman aman değil. Libido ise evet azalma var ve ben istemediğim sürece pek etkisi yok. Yani sanki daha çok ben kontrol ediyorum. 2. dozu aldıktan sonra herhangi bir baş dönmesi vs. olmadı nasılsam öyleyim. Yan etkiler 2. dozda kendini belli etmeyebilir biliyorum. şimdi size bir kaç sorum var.

Avodart ilk başta saçlarımı daha çok dökebilir mi?

Avodartın yarattığı hormon değişikliği durumu saçları kötü yönde etkileyebilir ve bu da dökülmeye sebep olabilir, bu durum geçici midir?

Yine avodartın sebep olduğu testosteron yükselmesi saçları etkilemez mi?/ testosteron ve DHT den hangisi daha büyük pay sahibi ya da kişiden kişiye değişebilir mi?

emekli kel

• Hero Member
 5 arla testeron birleşip dhtyi oluşturuyor.finasterid bu bileşenlerin yerine gecip dhtyi azaltıyor .sanırım avadortta oledir.kişi dokulme agreaifleşince ilaca koşuyor.en basta ilacında işe yaramadığı agresif dokulme var.fin yuzde 38 avadort 55 baskılar.dht gunluk baskılanmalı.ilaçlarda yuzde 100 çare değil.kimi fin ve avadort için basta dokulme yapar der bence yapmaz zaten kullanmasan daha çok dokulcekti.bunları kullancağına bu yasta hormona bulaşma dht kovuculu mezoterapi falan yaptır kafa derisinden kov.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
Öncelikle nickinizi beğendim söylemek istedim : )

Yaşadıklarınıza gelirsek plasebo etkisi olduğunu düşünüyorum. Saçlarınızın fotoğrafını atarsanız daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Yine de Ben 19 yaşında bu ürünleri kullanmamanız taraftarıyım.
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Üstünden 2 hafta geçti saç kaybı ve incelmem arttı. Özellikde donör bölgemde kayıplarda çok ta olmasa artmalar var artık çekince gelecek kıvama geldi.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Güncelleme: Dökülme ve incelme hala artarak devam ediyor artık elimla saçıma her dokunduğumda saç kaybediyorum. Yaklaşık 1.5 ay oldu
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

phantom

• Hero Member
dostum öncelikle sen bir dht testi yapsan diyorum biraz geç kalmışsın ilaca başlamadan önce yaptırman gerekirdi ama şimdiden sonra yapsanda olur sorun dht kaynaklımı en azından biraz fikrin olur normalde avodart yüzde 90 oranında dht yi düşürür ama belki senin dökülme sebeplerin farklıdır bunun için kan testlerine vitamin vs baktırsan iyi olur.

Facebook Twitter Instagram