Gönderen Konu: Avodart Dutasteride 0.5 mg 3 haftalık kullanım  (Okunma sayısı 1784 defa)

BayXXX

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Avodart Dutasteride 0.5 mg 3 haftalık kullanım
« : 18 Ekim 2022, 16:03:33 »
Selam arkadaşlar. Saç konusunda şanssız biri olarak uzun değerlendirmelerim sonucu avodart dutasteride 0.5 mg kullanmaya karar verdim. 39 yaşındayım ve 2 yıl önce tepe bölgesine sıkılaştırma için ekim işlemi yaptırdım. Ekilen saçlar oldukça iyi tuttu fakat etraflarındaki zayıf saçlar neredeyse tamamen döküldü. 3 aydır agresif bir dökülme yaşıyorum şakak tepe farketmeksizin saçlarım inanılmaz seyreldi. İç hastalık ve cildiye doktorlarına gözüküp testleri yaptırdım. Kan değerlerim normal çıktı fakat saçlarımda genetik saç dökülmesi olduğunu teyit ettirdim. 2 yıl önce Minoxil kullanmıştım  8 ay kadar. Sonuç iyiydi fakat bırakınca çıkanların  fazlasıyla dökülmesi insanı psikolojik olarak yıkıyor. Sonuç olarak 1 ekim 2022 itibari ile avodart dutasteride 0.5 mg( her gün 1 adet)  ve dermaroller 1.5 mm (3 günde bir)  kullanmaya başladım. Kullanmaya başladığımdan beri saçlarımdaki dökülme yavaş yavaş arttı. Şuan günlük 100 150 arası bir dökülme yaşıyorum. Minoxil kullanırken de ilk ay böyle dökmüştü. Yan etki olarak menide hafif sulanma ve libido artışı var. Sanırım testesteronu artırdığı için bu artış oldu. Yan etkileri şuan için sorun değil ama son çare kullanılması gereken bir ilaç olarak görüyorum. Gelişmeleri paylaşacağım.

BayXXX

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Avodart Dutasteride 0.5 mg 3 haftalık kullanım
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2022, 02:53:43 »
Selam arkadaşlar 1 aylık kullanım sonucunda finasterid'e (Proscar 1/5) geçtim ve öyle devam ediyorum. Dökülme halen devam ediyor ama yoğun dökülme olmasına rağmen saçlarım ilginç şekilde kötüye gitmedi. En başta doktorun reçete ettiği finhair 1mg ile başlamam gerekirken gaza gelip dut ile başladım. Dut iyi gelmedi sanki , saçımı inceltip aşırı dökme yaptı. Fin ile devam edeceğim. Olumlu olumsuz gelişmeleri paylaşacağım.

Facebook Twitter Instagram