Gönderen Konu: 2 haftalık oral spironolakton deneyimi  (Okunma sayısı 4245 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
2 haftalık oral spironolakton deneyimi
« : 12 Şubat 2021, 23:21:27 »
3 aya yakın haftada 2 dutasterid, 3.5 ay 2 günde 1 minoxil kullanmama rağmen ön bölge inceldi. Bunun birçok sebebi olabilirdi, dutasterid shedding de olabilirdi, DHT'yi her gün bloklamadığımdan saçlı deride istediğim kadar DHT bloklanmamış da olabilirdi, reseptörler diğer androjenlere daha duyarlı olabilirdi.
Bu durumda yapılacak 3 mantıklı şey vardı
1) Dutasteridde kalmak. Çünkü shedding ise sonuçlarını zaten alacağız
2) Dutasteridi ve minoxidili her güne çıkarmak. Çünkü DHT günlük salgılanıyor
3) Diğer androjenleri ya bir şekilde düşürmek ya da reseptöre bağlanmasını neredeyse tamamen engellemek. Bunu ne yapacaktı ? Oral spiro. Eğer yan etki görürsem bırakırım zaten hemen dedim.
14 hap bitti, yan etki görmedim. Ağırlık kaldırırken sanki biraz daha zorlanıyormuşum gibi geliyor, ama aynı zamanda diyetteyim günde 700 kalori filan anca alıyorum büyük ihtimalle onunla alakalı
Ön çizginin 2 hafta öncesinden ve sonrasından fotoları.

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: 2 haftalık oral spironolakton deneyimi
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2021, 23:32:09 »
diyet yapmamanı öneririm. diyet saç  dökülmesi için çok kötü çok. en fazla 400 500 kalori açığı oluştur. hele hızlı yapılan diyetler çok kötü te yapabiliyor kendimden ve çoğu kişiden biliyorum. ki senin gibi biri te yaşarsa olacakları düşünemiyorum.bir de dht günlük salgılanıyor olayını anlamıyorum gerçekten bunla ilgili bir kaynak var mı. fin için tamam her gün kullanman gerekiyor. ama dut kullanırken vücutta ciddi anlamda birikiyor bence, bilmiyorum belkide senin dediğin doğrudur. dut ile en iyi sonuçların 9 12 aydan sonra çıkacağını düşünüyorum.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2021, 23:50:45 »
Sen olayı çok yanlış anlamışsın ki
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2021, 09:40:32 »
 en basta ilacında işe yaramadığı dokulmeye olur zaten ilaçları yarım yamalak kullanıyordun ondan inceldi.bir tedavide sabir kal 90 gun olsun sonucları oyle değerlendir.hem tedavini yanlış yaptın hem sabretmedin.diyet saç dokebilir.az az zayıfla.ağırlık calısmakta testeron salgılıyor.yahu saç için ne varsa yanlış yapıon.spiro lokal kullan.5 tane dut atsan bile incelemen devam edebilir yüzde 82 baskılar 5 dut saçlı deride.hani ilaçları kullanıom niye hiçbişi işe yaramıo deme.dhtyi yuzde yuz baskılayamayız.içerdende yüzde 40 baskılama disında sağlığımıza zararlı.bende spirotu lokal kullanıom yıllarca memnunum.kalınlaştırdı.lokal kullan yapımı çok kolay kokusu sorun diolar nane yağı atıon bitio koku sorunu.resimler aynı ışıkta değil.minoxu 2 yap gunde.lokal spiro kullan fin iç gunluk.dermollerle kullan minox ve spiroyu.
 sahsi bir gozlemim var minoxla spiro arasında 2 saat falan olcak derler 1 saat 20 dk sonra 1 bucuk saat sonra suruom .ama 1 saat 10 dakika sonra minoxun tam kuruma suresi oluyor bende birsaat 15 dk falan gozle kurumuş gozukuyor yarım saat sonrada içerde elle nemlilik anlıom işte tam kurumadan spiroy surersem kaayı kasındırıo bu tehlikeli serborik yapabilir.ama saçlrda gurleşme goruom 1 saat 20 dakika vermeden surersem spiroyu.kasındırıo ama gurleşio dısardada diyorlar saçın gurleşmiş diye aynada anlaşılan dokulme.acaba minoxa aldactone yani spiromu atıp kullanmalı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2021, 11:50:59 »
https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/24-yo-1-year-on-finasteride-lost-a-lot-of-hair.108836/

Şu konuyu inceleyebilirsin.Üye hem fin hem dut kullanıyor buna rağmen saçı açılıyor.
Sanırım topikal Aaya başlıyot buda benimki gibi minox responder.
Bende 21 aydayım ve ön adeta yok oldu malesef duta başlayacağım

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2021, 12:00:25 »
Bu arada ciddi söylüyorum probleminin çözümünü bu forumda bulamazsın.Forumu küçümsemek istemiyorum ama bu forum daha yeni yeni finasteride önyargılarını kırdı.2018de fine başlayacağım dediğimde üyeler taşlamıştı beni şuan mı ?
Şuan nw3Aya gidiyorum hemde fine rağmen.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2021, 17:18:50 »
3 aya yakın haftada 2 dutasterid, 3.5 ay 2 günde 1 minoxil kullanmama rağmen ön bölge inceldi. Bunun birçok sebebi olabilirdi, dutasterid shedding de olabilirdi, DHT'yi her gün bloklamadığımdan saçlı deride istediğim kadar DHT bloklanmamış da olabilirdi, reseptörler diğer androjenlere daha duyarlı olabilirdi.
Bu durumda yapılacak 3 mantıklı şey vardı
1) Dutasteridde kalmak. Çünkü shedding ise sonuçlarını zaten alacağız
2) Dutasteridi ve minoxidili her güne çıkarmak. Çünkü DHT günlük salgılanıyor
3) Diğer androjenleri ya bir şekilde düşürmek ya da reseptöre bağlanmasını neredeyse tamamen engellemek. Bunu ne yapacaktı ? Oral spiro. Eğer yan etki görürsem bırakırım zaten hemen dedim.
14 hap bitti, yan etki görmedim. Ağırlık kaldırırken sanki biraz daha zorlanıyormuşum gibi geliyor, ama aynı zamanda diyetteyim günde 700 kalori filan anca alıyorum büyük ihtimalle onunla alakalı
Ön çizginin 2 hafta öncesinden ve sonrasından fotoları.

Yan etki görmemen imkansız zaten. Sen sadece olaya androjen bakımından bakıyosun. Belki de vitamin demir eksikliğin var bunlar da ciddi derece de etkiliyo. Saç derin sağlıklı mı kaşıntı, yanma, kızarıklık, ısınma bunlar inflamasyondur. Çok stresli misin stres de aşırı dökebilir saçları. Şekerli şeyleri çok yiyip içiyosan içme saçların dhtye daha duyarlı olur. Sen olaya hep tek pencereden bakıyosun. Hormonlarını git kontrol ettir belki onlardan kaynaklı dökülmen var. İlerde spiroyu bırakmak zorunda kalıcaksın ve saçlar şoka gircek bir anda bıraktığın için.
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2021, 17:19:43 »
https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/24-yo-1-year-on-finasteride-lost-a-lot-of-hair.108836/

Şu konuyu inceleyebilirsin.Üye hem fin hem dut kullanıyor buna rağmen saçı açılıyor.
Sanırım topikal Aaya başlıyot buda benimki gibi minox responder.
Bende 21 aydayım ve ön adeta yok oldu malesef duta başlayacağım

Minoxil başlayıp bırakmış finasterid yarar sağlasa bile minoxili kullanıp bırakması büyük hata. Ayrıca saçları kazıtmış bu saçı dökülen insan için büyük hata çünkü minyatür saçlar eskisi gibi güçlü çıkmıyor kazıtınca hatta direkt minyatürler gidiyo. Saçında inflamasyon da varmış dermatoloğu söylemiş. Bu saça finin bir iş yapmaması aşırı normal
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2021, 19:15:42 »
Minoxil başlayıp bırakmış finasterid yarar sağlasa bile minoxili kullanıp bırakması büyük hata. Ayrıca saçları kazıtmış bu saçı dökülen insan için büyük hata çünkü minyatür saçlar eskisi gibi güçlü çıkmıyor kazıtınca hatta direkt minyatürler gidiyo. Saçında inflamasyon da varmış dermatoloğu söylemiş. Bu saça finin bir iş yapmaması aşırı normal

Yinede mantıklı değil. Dut ve fine rağmen saçları dökülmüş.Direk genetikle ilgili kafatasındaki kıl kökleri dayanaklı değil demekki androjenlere.
Yinede topikal Aa ile çözüm bulabilmiş buda birşeydir.
Mesela benim ön bölgem yok oldu duta geçiyorum 21 ayın sonunda

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2021, 19:21:32 »
Yinede mantıklı değil. Dut ve fine rağmen saçları dökülmüş.Direk genetikle ilgili kafatasındaki kıl kökleri dayanaklı değil demekki androjenlere.
Yinede topikal Aa ile çözüm bulabilmiş buda birşeydir.
Mesela benim ön bölgem yok oldu duta geçiyorum 21 ayın sonunda

tedavilerimizde eksik var kendi adıma uygulamak istediğim şeyler
pge2 arttırmak, bunun için latonoprost topikal lazım ama yüzde 0,1 bu da trde yok
pgd2 düşürmek benim için yeterli oluyor
onun dışında wnt yolağını direkt etkileyen bir şey kullanamıyorum sm çıkarsa bir nebze yardımcı olur artık

bir çok yolu düşünmek lazım sadece antia değil. fibrozu tersine çevirmeden hiç bir şey elde edemeyiz mesela bu da çok önmli

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2021, 19:31:34 »
tedavilerimizde eksik var kendi adıma uygulamak istediğim şeyler
pge2 arttırmak, bunun için latonoprost topikal lazım ama yüzde 0,1 bu da trde yok
pgd2 düşürmek benim için yeterli oluyor
onun dışında wnt yolağını direkt etkileyen bir şey kullanamıyorum sm çıkarsa bir nebze yardımcı olur artık

bir çok yolu düşünmek lazım sadece antia değil. fibrozu tersine çevirmeden hiç bir şey elde edemeyiz mesela bu da çok önmli
Fibrozu nasıl anlıcZ hocam kafayı 0 a mı vuralım. Fibroz hangi aşamada ortaya çıkıyo saçlar seyrelince fibroz var diyebilir miyiz yoksa komple gidince mi saçlar fboriz oluşuyo?

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Şubat 2021, 19:33:27 »
bu arada neden oral spiro yerine eplerenon denemiyorsun. eplerenon hem antiandrojenik değildir ve yanetki vermez hem de saç için daha iyidir ?

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 13 Şubat 2021, 19:33:58 »
Fibrozu nasıl anlıcZ hocam kafayı 0 a mı vuralım. Fibroz hangi aşamada ortaya çıkıyo saçlar seyrelince fibroz var diyebilir miyiz yoksa komple gidince mi saçlar fboriz oluşuyo?

saçın dökülüyorsa fibroz vardır merak etme

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2021, 19:36:18 »
saçın dökülüyorsa fibroz vardır merak etme
Bilemiyorum hocam. Saçları bayağı seyrek bi arkadaş vardı komple kazıttı üstlerde fibroz yoktu yanlar falan eşitti görünüşte parlama deride renk farkı yoktu mesela o arkadaşın . Fibroz sanki son aşamada gerçekleşiyo gibi

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 13 Şubat 2021, 19:45:27 »
Bilemiyorum hocam. Saçları bayağı seyrek bi arkadaş vardı komple kazıttı üstlerde fibroz yoktu yanlar falan eşitti görünüşte parlama deride renk farkı yoktu mesela o arkadaşın . Fibroz sanki son aşamada gerçekleşiyo gibi

saç dökülmesinde en büyük etken kesinlikle fibroz, yeni saçların çıkmasının önündeki engel de bu

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram