Gönderen Konu: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell  (Okunma sayısı 6554 defa)

Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell
« : 01 Ağustos 2022, 19:46:54 »
  Merhaba arkadaşlar saçlarımda genel bir dökülme vardı özellikle tepe ve vertex. Tepe ve vertexte açılma yok fakat saç çizgim iyice bozuldu. Şakaklar açıldı. NW3-3.5 civarıyım. Bundan dolayı 3 günde bir olarak avodart dutasterid kullanımına başladım. Ama 2 hafta içinde dökülmem iyice arttı elimi her atığımda saç geliyor. Bazıları ince, kısa saçlar. Bazıları ise daha uzun ve daha kalın hatta sağlıklı diyebileceğim saçlar. Bunun öncesinde dökülmem kesinlikle bu kadar değildi bundan eminim. Bunun dışında donör alanım ve kulak üstü saçlarımda da hafif dökülmeler ve zayıflamalar yaşamaya başladım. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Geçici midir? Bir forumda bu başlangıçtakı saç dökülmesinin normal olduğundan bahsedilmişti. Bu doğru mudur? En önemliside sizce tedaviye devam etmeli miyim?

Aynı zamanda testosteron yükseldiği için dökülme ve incelme yaşıyor olabilir miyim?

Bu konuda tecrübeli ve bilgili kişiler beni aydınlatırsa çok ama çok sevinirim.
Hepinizin tedavi sürecinde bol şans ve sonuç diliyorum.

Redditte buna benzer açtığım bir konu(ingilizce):
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/wdblf0/i_have_been_using_dutasteride_for_2_weeks_and_my/?utm_medium=android_app&utm_source=share

shgoon1235

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Avodart Dutasteride Saç Dökme Sorunu @Hintell
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2022, 21:53:50 »
En merak ettiğim soruları sormuşsun,takipteyim.Ben de sırf bu problemler yüzünden dutu bırakmayı düşünüyorum
  • Medikal Tedavi Ru58841 Setipiprant Dut&Fin ve bazı vitamin takviyeleri

« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2022, 21:59:01 »
Bu durum açığa kavuşana kadar devam. Sen ne zamandır kullanıyorsun? Dökülmene ne gibi bir etkisi oldu?
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2022, 22:14:31 »
  Merhaba arkadaşlar saçlarımda genel bir dökülme vardı özellikle tepe ve vertex. Tepe ve vertexte açılma yok fakat saç çizgim iyice bozuldu. Şakaklar açıldı. NW3-3.5 civarıyım. Bundan dolayı 3 günde bir olarak avodart dutasterid kullanımına başladım. Ama 2 hafta içinde dökülmem iyice arttı elimi her atığımda saç geliyor. Bazıları ince, kısa saçlar. Bazıları ise daha uzun ve daha kalın hatta sağlıklı diyebileceğim saçlar. Bunun öncesinde dökülmem kesinlikle bu kadar değildi bundan eminim. Bunun dışında donör alanım ve kulak üstü saçlarımda da hafif dökülmeler ve zayıflamalar yaşamaya başladım. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Geçici midir? Bir forumda bu başlangıçtakı saç dökülmesinin normal olduğundan bahsedilmişti. Bu doğru mudur? En önemliside sizce tedaviye devam etmeli miyim?

Aynı zamanda testosteron yükseldiği için dökülme ve incelme yaşıyor olabilir miyim?

Bu konuda tecrübeli ve bilgili kişiler beni aydınlatırsa çok ama çok sevinirim.
Hepinizin tedavi sürecinde bol şans ve sonuç diliyorum.
Dht baskılayıcılar saçın fazını değiştiriyormul o yüzden başlarda dökülüyor ben de dökülmeler yaşıyorum başladığımdan beri ama korkmamayı seçiyırum şuanlık çoğu kısacık minyatürleşmiş saçlar zaten birkaç aya belli olur kötüye mi gitmişler yoksa bu süreç sonucunda iyiye mi dönüyor bekliyorum bakalım.Minyatürleşme olayı da o kadar boktan ki yeni saç mı çıkıyo eskiler mi eriyor anlaması biraz zorluyo bazen

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2022, 22:18:31 »
Dht baskılayıcılar saçın fazını değiştiriyormul o yüzden başlarda dökülüyor ben de dökülmeler yaşıyorum başladığımdan beri ama korkmamayı seçiyırum şuanlık çoğu kısacık minyatürleşmiş saçlar zaten birkaç aya belli olur kötüye mi gitmişler yoksa bu süreç sonucunda iyiye mi dönüyor bekliyorum bakalım.Minyatürleşme olayı da o kadar boktan ki yeni saç mı çıkıyo eskiler mi eriyor anlaması biraz zorluyo bazen
Vertexim iyiye gitti bu arada önlerde de bebek saç sayısı çoğaldı ama var olanlar daha mı minyatürleşti anlayamıyorum saçlarım da çok uzadı 6 aydır kestirmiyorum ciddi uzun 10+cm vardır

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2022, 22:19:51 »
biraz daha zaman geçince net anlıcam ben de tecrübemi yazarım

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2022, 22:26:33 »
fazla mesaj attım ama şunu da ekliyim minyatürleşmiş saç kendini atıp yerine daha güçlüsü gelcek shedding dönemi yani, öyle olmasını umuyorum senin de öyledir

« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2022, 22:28:42 »
Anladım venimde döküome baya arttı ama devam. Bu konu altında tecrübelerimizi paylaşarak bu soruların cevaplarını bulalım. Yabancı kaynaklarda olmak uzere taradım ama cevapları bulamadım. Burada soru işaretlerini silelim takipteyim sizleri ben de
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2022, 22:29:25 »
bakalım jamesblond umarım öyledir benim arada kalın ve uzun saçlarda dökulüyor ama bakalım.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Ahmet Kaya

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Ağustos 2022, 22:56:53 »
Dutasterid ve Finasterid kullanmaya başladığımda benimde dökülme artmıştı. Youtoube'da baktığım kadarıyla bunu baya kişi yaşıyor. Yine Dutasterid kullanımı sonucu Testosteron artması dökülmeye neden olur mu diye youtoube kanalına @haircafe sormuştum. Hayır demişti. Ne kadar güvenilir daha bilemem. İnşallah dökülmelerimiz durur ve saçlarımız uzun süre bizimle olur . :)
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2022, 23:03:05 Gönderen: Ahmet Kaya »

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2022, 00:23:10 »
bakalım jamesblond umarım öyledir benim arada kalın ve uzun saçlarda dökulüyor ama bakalım.
saçlar sürekli yenileniyor sonuçta kalın tellerin de dökülmesi normal, kelleşme yaşamayanlar için bile ömrü biten tel dökülüyo yenisi üretiliyor önemli olan o dökülen telin yerine çıkanın minyatürleşmeden çıkması, öyle olursa sorun kalmaz.O yüzden dht blokladığımız sürece olumlu düşünmek lazım her dökülen tel kellik yaratacak diye bir şey yok

« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2022, 11:47:29 »
Evet arkadaşlar biraz daha zaman geçti ve şuan dökülmeler artmış bulunmakta. Aynı zamanda saçlarım daha da inceldi. Ön çizgim kesinlikle olması gerekenden daha hızlı kötüleşti. Kaşlarımda temas ettiğimde kolayca dökülüyor. Açıkcası dutasteride şuanlık sadece mahvediyor
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2022, 12:05:45 Gönderen: şakaklarımakarmıyağdıbeniterkettilerbilmem »
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 11 Ağustos 2022, 11:53:51 »
Evet arkada;lar biraz daha zaman geçti ve şuan dökülmeler artmış bulunnmakta. Aynı zamanda saçlarım daha da inceldi. Ön çizgim kesinlikle olması gerekenden daha hızlı kötüleşti. Kaşlarımda temas ettiğimde kulayca dökülüyor. Açıkcası dutasteride şuanlık sadece mahve ediyor
9 gün geçmiş nasıl anladın ki hemen acele etme shedding dönemini bekle biraz

« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2022, 11:56:51 »
bekliyorum bekliyorumda saç giderek kötüleşiyor her anlamda. İnce zayıf ve daha gerilemiş durumda. Akne ve yüzümdeki yağ miktarıda artmış durumda. Aynı zamanda biraz kaşıntı basıyor geceleri saç derimi.
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 11 Ağustos 2022, 12:01:33 »
bekliyorum bekliyorumda saç giderek kötüleşiyor her anlamda. İnce zayıf ve daha gerilemiş durumda. Akne ve yüzümdeki yağ miktarıda artmış durumda. Aynı zamanda biraz kaşıntı basıyor geceleri saç derimi.
Saçının fazını hızlıca değiştiriyor,normalde uzayamayan saç 3 ay sonra veya 5ay sonra dökülcekse onları hızlıca döküyo  dökülenler bir süre sonra yeniden daha  güçlü çıkacaklar ve bu sefer minyatirüze olmadan uzamaya başlayacak o teller.Böyle düşünüyorum.Ama zaman vermelisin belki 3 ay sürer gözle görülür olması. Bir iki haftada hemen bekleme bence

Facebook Twitter Instagram