Gönderen Konu: Avodart Dutasteride İle İlgili Önemli Kritik Bilgilendirme  (Okunma sayısı 3918 defa)

Emrah Yüzeysel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Herkese Selamlar.Bende saç dökülmesi proplemi yaşayan bir insan olarak Dutasteride ile ilgili bir kaç sorum olacak.Bilgili arakdaşlardan yardımcı olmasını istiyorum.Şimdiden Teşekkürler.

1-)Dutasteride saç dökülmesi için yabancı kaynaklar en iyi sonuçlar için günde 0.5 mg kullanılmasını öneriyorlar.Yabancı kaynaklardaki araştırmalarda - çalışmalarda sağlıkcıların en iyi sonuç için her gün 0,5 mg kullanılmasını söylüyorken neden bu forumda haftada 2 veya 3 öneriliyor?

2-)Avodart - Dutasteride Güney Kore ve Japonyada saç dökülmesi için onaylanmış bir ürün diye yazılıyor soylenıyor Eğer öyle ise neden insanlar illa fda onayını bekliyor.Güney Kore ve japonyaki değerlendirme - denetleme kurulları güvenilir değil mi ?Neden bizler bu ürüne onaylanmış gözüyle bakıp değerlendirmiyoruz.Yani fda tarafından onaylı değil diyerek Güney Kore ve Japonyadaki onay veren kurumlar sahtekar mı - güvenilir değil mi ? Çok ilginç.

3-)Örnek olarak 2-3 sene Avodart Dutasteride kullanıp olabildiğinde bu ilaçtan yararlanıp saç çıkışı fln açısından diyorum.Ondan sonra Finansteride geçilse Avodart Dutasteride çıkarmış oldugu saçları korumaz mı.Doğal oalrak mantık olarak koruması gerekmez mi ?

4-)Dünayda uzun süre en az 5-10 sene Avodart Dutasteride kullanıp çok iyi sonuçlar alan kişiler ile ilgili yan etki veya uzun dönem yan etkileri gibi veya etkisi azalıp azalmadıgı gibi konularda bilgisi olan var mı ?Varsa nelerdir.

Alfaromeo

• Full Member
Ynt: Avodart Dutasteride İle İlgili Önemli Kritik Bilgilendirme
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2022, 15:41:52 »
Avodart , Finasterid ve dht blockerler saç çıkarmaz, var olan çok zayıf vellüs, minyatürleşmiş saçlara güç kazandıra bilir, var olan tüm saçlarıda güçlendirir, gözle görülen çok minicik zayıf kıllarıda vellüs tüyü yapar, onlarda çok kalınlaşmaz, yeniden kökden saçı hiç bir zaman çıkartamaz. Saçlı deride saç yoksa onu yalnızca minoxil gibi şeyler çılarta bilir.

Hasan_3

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2022, 20:54:02 »
Anladim.Peki dutasteride ile ilgili sordugum sorularla ilgili ne dusunuyorsun kardes ?.

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2022, 21:16:29 »
Anladim.Peki dutasteride ile ilgili sordugum sorularla ilgili ne dusunuyorsun kardes ?.

Soruyu Emrah kardeş sormuş, bende yanıtladım, siz soru sorun ben yanıtlarım

Emrah Yüzeysel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2022, 22:38:58 »
Bu sordugum sorular lütfen bu sitenin moderatörü Hintell cevap verebilir mi ?Çok sevinirim.
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2022, 23:20:45 Gönderen: Emrah Yüzeysel »

Kewell

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2022, 11:54:51 »
Birkere saglikcilar alin 0,5mg kullanin demiyorlar. Saglik kontrolunde receteyle alinmasini söyliyorlar. Almanyada finasterid bile fda onayli oldugu halde doktora gitmeden burda satin alamiyorum/kullanamiyorum.
Güney korenin yaptigi arastirmaya sadece koreliler üstünde denenmesi bir ayri rezillik.onlar republic kore deyken küzey koreliler deneme tahtasi secilmis yani. Birde korelilerle avrupalilarin genleri ayni degildir. fda sadece YAN ETKiLER icin daha fazla sene bekletiyor kesin sonuclar icin

Emrah Yüzeysel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2022, 13:33:24 »
Birkere saglikcilar alin 0,5mg kullanin demiyorlar. Saglik kontrolunde receteyle alinmasini söyliyorlar. Almanyada finasterid bile fda onayli oldugu halde doktora gitmeden burda satin alamiyorum/kullanamiyorum.
Güney korenin yaptigi arastirmaya sadece koreliler üstünde denenmesi bir ayri rezillik.onlar republic kore deyken küzey koreliler deneme tahtasi secilmis yani. Birde korelilerle avrupalilarin genleri ayni degildir. fda sadece YAN ETKiLER icin daha fazla sene bekletiyor kesin sonuclar icin
Kardeşim cevabın ıcın tesekkurler.Ben dutasteridin yabancı forumlarda ve Saç tedavileri ile ugrasan saglıkcı olsun doktor olsun gunluk 0.5 mg oneriyorlar en ıyı sonuc ıcın.Yanı recete fln olayı degıl ben onerılen dozdan bahsediyorum.Ama bu forumda bu konuyla bılgılı kısıler surekli herkes haftada 2 veya 3 kez onerıyorlar buna dikkat cekmeye calsıtım.Ayrıca senın cevabına gore guney kore ve japonyada onaylanan dutasterid guvenili değildir anlamı cıkıyor.Neden guvenılır olmasın neden illa fda onayı beklenıyor.Ayrıca asyalılar ıle genetıgımız farklı olması ve sadece asyalılar uzerınde denenmıs olması avrupalı ınsanlar uzerınde farklı etkı mi yaratır onu anlamış yani geçerli olmaz mı ? Teşekkürler

Emrah Yüzeysel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2022, 13:33:54 »
Hintell bey sizde sorulara yardımcı olursanız sevinirim.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2022, 13:47:04 »
FDA ilaç konusunda dünyada en çok onay gören kurumdur. ikinci olarak finastreid bile ? işaretleriyle doluyken bir hormonu yüzde 90 baskılmak bana göre çok riskli bir durumdur. Ve bildiğim kadarıyla dutastreid 1 mg içi sıvı ile kaplı bir hap yani yarıya bölerek 0,5 mg kullanma şansı yok diye biliyorum
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Kewell

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 17 Eylül 2022, 13:59:21 »
Ben son kez cevaplayimda benim okududugum dutasterid 6 ay arastirilma yapilmis sadece korede. Finasterid ise 5 yillik bir gözetlemeden gecmis. Dutasterid ilk 6 ayda iyi cikis olmus tamam.ama sonrasi cevap yok cikislar azalirmi yada sonra dökülürmü diye arastirma yok.
Birde dozu icin finasteridte 5 mg Prostata gözlendi sacin cikisi ve saclar icin 1 mg olarak izin aldi. Dutasterid te ayni 0,5 mg ayni oranda cogu saglikcilarin gözunde fazla yani dutasterid 0,1 mg almak yeter. Böyle fda izin almasi lazim.burda arkadaslar ondan haftada 2 defa yeter diyor.  Özür dilerim. Son defaya araniza/sözünuzu kestim.  Tesekkürler

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2022, 15:24:46 »
Herkese Selamlar.Bende saç dökülmesi proplemi yaşayan bir insan olarak Dutasteride ile ilgili bir kaç sorum olacak.Bilgili arakdaşlardan yardımcı olmasını istiyorum.Şimdiden Teşekkürler.

1-)Dutasteride saç dökülmesi için yabancı kaynaklar en iyi sonuçlar için günde 0.5 mg kullanılmasını öneriyorlar.Yabancı kaynaklardaki araştırmalarda - çalışmalarda sağlıkcıların en iyi sonuç için her gün 0,5 mg kullanılmasını söylüyorken neden bu forumda haftada 2 veya 3 öneriliyor?

2-)Avodart - Dutasteride Güney Kore ve Japonyada saç dökülmesi için onaylanmış bir ürün diye yazılıyor soylenıyor Eğer öyle ise neden insanlar illa fda onayını bekliyor.Güney Kore ve japonyaki değerlendirme - denetleme kurulları güvenilir değil mi ?Neden bizler bu ürüne onaylanmış gözüyle bakıp değerlendirmiyoruz.Yani fda tarafından onaylı değil diyerek Güney Kore ve Japonyadaki onay veren kurumlar sahtekar mı - güvenilir değil mi ? Çok ilginç.

3-)Örnek olarak 2-3 sene Avodart Dutasteride kullanıp olabildiğinde bu ilaçtan yararlanıp saç çıkışı fln açısından diyorum.Ondan sonra Finansteride geçilse Avodart Dutasteride çıkarmış oldugu saçları korumaz mı.Doğal oalrak mantık olarak koruması gerekmez mi ?

4-)Dünayda uzun süre en az 5-10 sene Avodart Dutasteride kullanıp çok iyi sonuçlar alan kişiler ile ilgili yan etki veya uzun dönem yan etkileri gibi veya etkisi azalıp azalmadıgı gibi konularda bilgisi olan var mı ?Varsa nelerdir.

Dudasterid günlük kullanılmaz çünkü yarılanma ömrü uzun sana tavsiyem başklarının fikrine göre karar vereceğine araştırarak doğrusuna kendin karar ver ,forumda dıdasterid ile ilgili dolu dolu bilgilerin olduğu konular var onlara mutlaka bak.
Ayrıca fda tüm dünyada ilaç onayları konusunda tek otorite bakma sen japonya ve koreye ordaki kurumları hiç birimiz bilmiyoryuz hatta yalan haber bile olabilir belkide öyle bir onay yoktur.
Bir diğer konu dudasteridde onayı doğrumudur değilmidir kesin yorum yapmak istemiyorum ama doktorlar bile artık saç dökülmesi için reçete ediyorlar böylede garip bir durum var.
Global Moderator

Emrah Yüzeysel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2022, 23:04:41 »
Dudasterid günlük kullanılmaz çünkü yarılanma ömrü uzun sana tavsiyem başklarının fikrine göre karar vereceğine araştırarak doğrusuna kendin karar ver ,forumda dıdasterid ile ilgili dolu dolu bilgilerin olduğu konular var onlara mutlaka bak.
Ayrıca fda tüm dünyada ilaç onayları konusunda tek otorite bakma sen japonya ve koreye ordaki kurumları hiç birimiz bilmiyoryuz hatta yalan haber bile olabilir belkide öyle bir onay yoktur.
Bir diğer konu dudasteridde onayı doğrumudur değilmidir kesin yorum yapmak istemiyorum ama doktorlar bile artık saç dökülmesi için reçete ediyorlar böylede garip bir durum var.
Hintell Bey sen bizlerden saç tedavileri ve ektirme konularında benden veya bizden çok daha bilgilisin bunda hiç şüphe yok.Ama Dutasteride ile ilgili kullanım sıklıgı acısından yanlış bilgi veriyorsun.Lütfen beni yanlış anlama.Butun yabancı kaynaklarda gunluk 0.5 mg onerılıyor ve özellikle İnglizce Wikipedia Dutasteride ile ilgili Güney Korede ve Japonyada saç dökülmesi için günlük 0.5 mg onaylanmıştır diyor.Yani bu konuda yanlış bilgin oldugunu düşünüyorum.Yani bütün yabancı kaynaklarda - yabancı forumlarda kullananlar ve İngilizce Wikipedia gunluk 0.5 mg öneriyorken sizin gibi tecrübeli kişiler bu forumda nasıl haftada 2 yeterlidir diye öneriliyor.

Birde bişey daha sormuştum Dutasteride ile alabileceğimiz bütün faydayı aldıktan sonra saç çıkış açısından dıyorum finansteide geçilse Finansterid Dutasteridin çıkarmış oldugu saçları korumaz mı ?Teşekkürler

Alfaromeo

• Full Member
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2022, 23:11:32 »
Hintell Bey sen bizlerden saç tedavileri ve ektirme konularında benden veya bizden çok daha bilgilisin bunda hiç şüphe yok.Ama Dutasteride ile ilgili kullanım sıklıgı acısından yanlış bilgi veriyorsun.Lütfen beni yanlış anlama.Butun yabancı kaynaklarda gunluk 0.5 mg onerılıyor ve özellikle İnglizce Wikipedia Dutasteride ile ilgili Güney Korede ve Japonyada saç dökülmesi için günlük 0.5 mg onaylanmıştır diyor.Yani bu konuda yanlış bilgin oldugunu düşünüyorum.Yani bütün yabancı kaynaklarda - yabancı forumlarda kullananlar ve İngilizce Wikipedia gunluk 0.5 mg öneriyorken sizin gibi tecrübeli kişiler bu forumda nasıl haftada 2 yeterlidir diye öneriliyor.

Birde bişey daha sormuştum Dutasteride ile alabileceğimiz bütün faydayı aldıktan sonra saç çıkış açısından dıyorum finansteide geçilse Finansterid Dutasteridin çıkarmış oldugu saçları korumaz mı ?Teşekkürler

Senin nw seviyyen 4, 5 ve yukarısı ise günlük 3 5 kapsül kullan.

Nw 3 isen, ilk 14 gün her gün daha sonra 3 günde bir devam et, eğet kullanacaksan, 2 hafatlık günlük 0.5 mg kullanım, dht ni neredeyse yüzde 90 bloke ediyorz ve ardından ha her gün kullan ha 3 günde bir kullan, yine aynı kalıyor uzun yarı ömrü nedeniyle. O üzden sen ilk önce ilacın yarı ömrünü ilgilen, sonra hintell hocanın haklı olduğunu göreceksin.

Facebook Twitter Instagram