Gönderen Konu: Avodart kullanım şekli  (Okunma sayısı 2695 defa)

Murat Aksak

• Yeni üye
  • *
Avodart kullanım şekli
« : 14 Ekim 2020, 13:48:09 »
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin
Aranıza yeni katıldım .bendede son 2 aydır çok ciddi derecede saç dökülmesi var.  Buna istinaden bende avodart kullanmaya başladım . kullanma dozu olarak haftada kaç tane alıyım ve ek olarak hangi şampuan koruyucuları alıyım .değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
Ynt: Avodart kullanım şekli
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2020, 14:53:05 »
Merhaba, ben 3 günde bir alıyorum şu anlık iyi gidiyor dozunu sizin ayarlamanız gerekiyor şahsen 3 günde bir ile başlayıp gösterdiği etkiye göre azaltıp arttırabilirsiniz.

Şampuanlar saç dökülmesi için çok fazla bir şey yapmazlar ama saçı daha yoğun ve kalın göstermek için piyasa da bulunan L’Oreal, kerastase, Vichy, OGX vb. kaliteli firmaların yoğunlaştırıcı setlerini/şampuanlarını kullanabilirsiniz.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2020, 14:54:48 »
Merhaba, ben 3 günde bir alıyorum şu anlık iyi gidiyor dozunu sizin ayarlamanız gerekiyor şahsen 3 günde bir ile başlayıp gösterdiği etkiye göre azaltıp arttırabilirsiniz.

Şampuanlar saç dökülmesi için çok fazla bir şey yapmazlar ama saçı daha yoğun ve kalın göstermek için piyasa da bulunan L’Oreal, kerastase, Vichy, OGX vb. kaliteli firmaların yoğunlaştırıcı setlerini/şampuanlarını kullanabilirsiniz.

Fiyatlar hakkında bilginiz var mı bu setler hakkında ?
Gerçekten yoğun gösteriyor mu ?
Benim saçlar özellikle yaglanınca aşırı seyrek duruyor da.

Androjen Pataklayan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2020, 15:05:57 »
Fiyatlar hakkında bilginiz var mı bu setler hakkında ?
Gerçekten yoğun gösteriyor mu ?
Benim saçlar özellikle yaglanınca aşırı seyrek duruyor da.
Fiyatları göreceli ben Vichy Dercos Densi solution şampuanı ve losyonunu kullanıyorum içeriğinde stemoksidin+resveratrol var toplam 300 Lira ediyor.

Gerçekten yoğun gösteriyor mu benim kini gösteriyor ama kişiden kişiye değişir tabi ki. Bu ürünlerden beklenti sadece illüzyon olmalıdır mesela benim saçlarımı parlatıyor canlandırıyor ve diğer bir kaç madde sayesinde bir illüzyon gerçekleştirerek daha yoğun gösteriyor. Saçın mikronu ile oynama gibi bir durum yok.
Ketoral %2 Ketokonazol şampuan hafta da 3 gün

Avodart dutasterid 3 günde bir

Vichy Dercos Neogenic şampuan (Stemoxydine içeriyor) içine çam terebentin esansı

Bıraktıklarım:

Ketoral Krem

Vichy Dercos densi-solution set

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2020, 12:46:08 »
Direkt dutasla başlamak yerine finle başlayabilirsin. Eger illa dutas diyorsan arkadaşın da dediği gibi 3 gunde bir almak mantıklı. Konazol şampuan ve ignelemeyi haftada 1-2 mutlaka ekle tedavine. Ek olarak sac dokulmesine katkısı cok az ama hacimlendirme ve sac derisini rahatlatmakta alpecin caffeine c1 sampuanin gayet iyi olduğunu söyleyebilirim

x3587

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2020, 13:08:14 »
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin
Aranıza yeni katıldım .bendede son 2 aydır çok ciddi derecede saç dökülmesi var.  Buna istinaden bende avodart kullanmaya başladım . kullanma dozu olarak haftada kaç tane alıyım ve ek olarak hangi şampuan koruyucuları alıyım .değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Avodartı 2 aydan fazladır günde 1 tane kullanıyorum bende mi sorun var anlamadım tepe bölgemde dökülme daha da şiddetlendi her el attığımda avodarttan öncekinin 3-4 katı saç geliyor. ön taraflarda dökülme yok denecek kadar az sizde durum nasıl ?

Gregor59

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2020, 14:51:55 »
2 yıllık dökülmeye mi böyle oldu

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2020, 16:01:04 »
2 yıllık dökülmeye mi böyle oldu
2 senedir farkındadır.Geçmişi rahat 5 senelik var.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2020, 16:24:41 »
2 senedir farkındadır.Geçmişi rahat 5 senelik var.
Iki senede nw 7 olan biliyorum
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2020, 17:12:12 »
Avodartı 2 aydan fazladır günde 1 tane kullanıyorum bende mi sorun var anlamadım tepe bölgemde dökülme daha da şiddetlendi her el attığımda avodarttan öncekinin 3-4 katı saç geliyor. ön taraflarda dökülme yok denecek kadar az sizde durum nasıl ?

Biraz daha gözleme devam et bence. Zayıflamış teller gidiyordur belki. Zamanla daha sağlam gelecektir sanırım.

İkincisi de dht duyarlı değil de farklı amdrojen kaynaklıdır belki dökülmen. Malum avodart testoyu epeyce artırıyor. Belki testo kaynaklıdır. Belki miracle losyon deneyebilirsin.

x3587

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 18 Ekim 2020, 03:25:53 »
normal testesteron saç dökülmesine sebep olmaz diye biliyorum ama napmam lazım dht yi engellesin diye 2.5 aydır bu ilacı kullanıyorum tek bendemi ters etki yarattı bu ilaç  :-\

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 18 Ekim 2020, 04:05:20 »
normal testesteron saç dökülmesine sebep olmaz diye biliyorum ama napmam lazım dht yi engellesin diye 2.5 aydır bu ilacı kullanıyorum tek bendemi ters etki yarattı bu ilaç  :-\
Testo saç döker.O yüzden avodart çözüm değil tek garanti çözüm tüm androjenlerin baskılanması oda malum
Dut testotu %22 arttırır bir nevi steroid etkisi yapar

x3587

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Ekim 2020, 04:16:05 »
normal testesteron mu döküyo saçı anlamadım gitti delircem avodart  mı döküyo yani benim kafayı

x3587

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2020, 04:17:35 »
androjeni nasıl baskılarız lütfen anlayan yazsın rica ediyorum

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 18 Ekim 2020, 15:17:50 »
androjeni nasıl baskılarız lütfen anlayan yazsın rica ediyorum
Androjeni baskılama erkekliği kaybedersin.
Evet testo saç döker yapılan araştırmalar neticesinde dht kadar olmasada saça zarar verdiği tespit edilmiş.
Dhtyi 0layarak sorunu çözseydik bir ton dutasteride non-responder olmazdı

Facebook Twitter Instagram