Gönderen Konu: SAÇ EKİMİ sonrası 5. Gün şiddetli ağrı ve uykusuzluk  (Okunma sayısı 24038 defa)

tugi4433

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Arkadaslar saç ekimi operasyonundan sonra donör bölgede müthiş
Bi ağrı ve gözde şişme uykusuzluk çekmeye başladım varmı böyle sorunları
Olan arkadaslar ve ne yapabiliriz apranax içiyorum artık

mehmet2906

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: SAÇ EKİMİ sonrası 5. Gün şiddetli ağrı ve uykusuzluk
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2017, 10:11:31 »
Genel sorunlar zaten. Başını öne eğme, dik yatmaya özen göster. geçer sıkıntı yapma.

Baranoglu61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2017, 22:06:22 »
Ben de ekimin 4. Gunundeyim. Aynı sıkıntıları yaşıyorum. 4 saatte bir ağrı kesici alıyorum. Sislik kozmetik acidan Drahatsiz edici ama öner bölge ağrı anlamında  çok rahatsız ediyor.

Baranoglu61

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2017, 04:44:23 »
Ben de ekimin 6. günündeyim. İlk gün ekim sonrası kalçadan ağrı kesici iğne yaptılar hiç bir şey hissetmedim. 2. günden başlayarak aynen dediğiniz gibi donör bölgede şiddetli ağrı ve yanmalar hissediyorum. 3-4 saatte bir ağrı ledici alıyorum. bu gidişle ya midem delinecek ua da böbrekler iflas edecek.

Mehikoko

• Sr. Member
  • Bir zamanlar herkes "saçların dökülmüş" derdi...
« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2017, 14:09:11 »
Şişme sorunlarini gece 45 derecelik bir açıyla sirtustu uyuyarak gecirdim hic bir şişlik olmadı yüz bolgesinde. Sadece kafamin arkasi biraz dikdortgen gibi oldu sonra geçti :)  gün icerisinde kafa bandı takarak gezdim, 2-3 saatte bir actim 20 dak beklettim yine taktim. Boylelikle şişlik olmadı. Ağrı sorunlari bende cok az oldu. Bikere ağrı kesici aldım. Daha da agrimadi. Bunyeden bunyeye degisiyor heralde. Dişinizi sıkın 10 gune kadar, ondan sonra hərşey normale donecek
Duygu denen şey, sadece kaybeden tarafta bulunan kimyasal bir kusurdur.

Bakteri

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2018, 15:38:50 »
Aynı durumu bende yaşıyorum hemde 7. Günümdeyim. Sanki hiç bitmeyecek bir zulum gibi. Uyku haram oldu, ektirdiğime bile pişman olacak hale geldim. Kutu kutu ağri kesici içiyorum yine fayda etmiyor. Ne zaman geçecek bu çile?

gry09

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2018, 19:43:56 »
Aynı durumu bende yaşıyorum hemde 7. Günümdeyim. Sanki hiç bitmeyecek bir zulum gibi. Uyku haram oldu, ektirdiğime bile pişman olacak hale geldim. Kutu kutu ağri kesici içiyorum yine fayda etmiyor. Ne zaman geçecek bu çile?
benim ağrılarım 7. gün başladı ilk 6 gün ağrı olmadı. 13. gün tamamen geçti. hatta saç ektirdiğim gün dahil ilk 6 gün ağrı kesici alma gereği duymadım. çok takmayın 3-4 gün daha çekersiniz. günde 2 ağrı kesici alın rahatsız ediyorsa. ya da birini uyumadan 30dk önce alın rahat uyumak için.

Bakteri

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2018, 21:29:35 »
Hocam sizinkiyle aynı tür ağrılar mı bilmiyorum. Benim ağrılar 3. günden sonra ense yani donor bolgesinde başladı. Feci sancıların yanında bazen tıpkı iğne sokuyorlarmış gibi dokuya batmalar hissediyorum. Yapılan anestezilerin sinirlere geldiginden şüpheliyim. Öyleki normal agrı kesiciler etkisiz kalıyor üstelik günde sadece iki tane ağrı kesiciyle durmak mümkün değil. Bir kutu alveres bitirdim, şimdi apranaxa başliyorum. Böbreği kaybetmeden ağrilar geçer inş.

Bakteri

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2018, 21:30:23 »
benim ağrılarım 7. gün başladı ilk 6 gün ağrı olmadı. 13. gün tamamen geçti. hatta saç ektirdiğim gün dahil ilk 6 gün ağrı kesici alma gereği duymadım. çok takmayın 3-4 gün daha çekersiniz. günde 2 ağrı kesici alın rahatsız ediyorsa. ya da birini uyumadan 30dk önce alın rahat uyumak için.
Hocam sizinkiyle aynı tür ağrılar mı bilmiyorum. Benim ağrılar 3. günden sonra ense yani donor bolgesinde başladı. Feci sancıların yanında bazen tıpkı iğne sokuyorlarmış gibi dokuya batmalar hissediyorum. Yapılan anestezilerin sinirlere geldiginden şüpheliyim. Öyleki normal agrı kesiciler etkisiz kalıyor üstelik günde sadece iki tane ağrı kesiciyle durmak mümkün değil. Bir kutu alveres bitirdim, şimdi apranaxa başliyorum. Böbreği kaybetmeden ağrilar geçer inş.

emrebozok

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2018, 21:42:59 »
çok normal arkadaşlar sabredin 3-5 gün daha,geçecektir

nankör

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2019, 02:06:28 »
arkadaşlar 3 gün oldu saç ektireli ve bandaj çıkardıktan sonra ense bölgemde yani doner bölgesinde şiddetli ağrı var ve ayrıca dikensi batma şeklinde  bir şeyler hissediyorum .ağrı kesiciler bir yere kadar idare ediyor bu durum normalmi acaba krem şeklinde bildiğiniz bir ağrı kesici ve ağrıyı kesmek için bir yöntem varmı?

ahmetrts

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2019, 09:31:01 »
Arkadaşlar ilk on gün agrı uykusuzluk vs ilk 20 günde iğne batmış gibi ani sızılar hissedeceksiniz ilk 30 gün tavuk gibi yolunmuş hissi olucak dönor bölgenizde muhtemelende ilk 3 4 ay kafanıx uyuşukmuş gibi hissedecsiniz kaçarı yok açıkcası insan pişman olmuyo değil ilk 1 yılda ha çıktı ha çıkacak kaygısıyla geçecek

Facebook Twitter Instagram