Gönderen Konu: Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gitmeliyim?  (Okunma sayısı 1091 defa)

Alpha

• Hero Member
Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gitmeliyim?
« : 05 Mayıs 2020, 16:56:01 »
Arkadaşlar son zamanlarda saç dökülmem arttı ve bende artık bir doktora gözükmek istiyorum.Gideceğim doktor dermatolog olmalı bunu biliyorum fakat özellikle saç sorunları ile ilgilenen bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz doktor varmıdır.Birde misal ben finasterid kullanıyorum bu durumda dermatoloğamı yoksa üroloğamı danışmam gerekiyor yani kısaca genel olarak saç dökülmesi için hangi doktora gtimeliyim.

Trevor

• Hero Member
Ynt: Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora Gitmeliyim?
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2020, 17:09:00 »
Önünde 3 seçenek bulunmakta ya bir dermatoloğa gideceksin yada güzellik uzmanına.bir diğer bir seçenek daha trichologist alanında uzmanlık yapan bir doktora gitmek türkçesi nasıldır adı nedir bilmiyorum ama ülkemizde bu branş varmı ondanda emin değilim varsa gideceğin en iyi doktor bu alanda ki olmalıdır.

heycorcverseneborc

• Full Member
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2020, 12:56:05 »
finasteride için üroloğa git. fikir al. çekincen varsa belli aralıklarla sperm testi yaptırabilirsin.

tudors

• Full Member
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2020, 21:10:43 »
ben gittim doktora kendisi dermatologtu ,kan tahlillerinden sonra bir kaç vitamin vs önerdi .doktora gidince çok acaip bir şey önerilmiyor yalnız saç dökülmen genetikmi değilmi ve eksik vitamin varmı yokmu anlamında faydalı oluyor ama mucizevi bir önerileri olmuyor malesef.prp ve botoks öneren bir güzellik merkezinede gitmiştim önceleri ama yaptırmak pek kafama yatmadı doğrusu.

Burakcan

• Full Member
« Yanıtla #4 : 12 Mayıs 2020, 22:08:07 »
üroloji veya dermatoloji(finasterid kullanımı düşünülüyorsa) kliniğinde çalışan herhangi bir doktora gitmek gerekir fakat aslında saçla ilgili özellikle hizmet veren dermatologlarda var ,çoğunluğu prp ,mezoterapi veya botoks gibi uygulamalar yapıyor .kan ve hormon tahlili yaptıracaksanız gidilmesi iyi olabilir fakat öneri almak içinse çoğu zaman işe yaramaz.

Cartel21

• Ön hat takıntılı 🙂
  • Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Mayıs 2020, 22:34:35 »
üroloji veya dermatoloji(finasterid kullanımı düşünülüyorsa) kliniğinde çalışan herhangi bir doktora gitmek gerekir fakat aslında saçla ilgili özellikle hizmet veren dermatologlarda var ,çoğunluğu prp ,mezoterapi veya botoks gibi uygulamalar yapıyor .kan ve hormon tahlili yaptıracaksanız gidilmesi iyi olabilir fakat öneri almak içinse çoğu zaman işe yaramaz.

Finasteride dışında gerisi fasa fiso hikaye hocam prp mezoterapi yalan finasterid tek çözüm
yüzü gösteren ön hat çizgisidir, ön hat gittiyse direkt kelsin 😁

tekegemen

• Jr. Member
  • **
  • hermest saç ekimi
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2020, 19:39:36 »
dermatolog baya yardımcı olur ha birde ilaç kullanacaksan finasterid vs. ürolog arkadaşların dediği gibi yardımcı olabilir.
  • Ekim Merkezi ismi hermest saç ekimi merkezi

Ozgurclkgl

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2020, 17:36:23 »
Trikologa gitmeni tavsiye ederin

Facebook Twitter Instagram