Gönderen Konu: Azelaik asit  (Okunma sayısı 2280 defa)

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları

KaiserSS

• Hero Member
Ynt: Azelaik asit
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2020, 19:28:19 »
Cilt hastalıklarında işi bilen eczacılar karışımla kullanıyor. Gül tarzı sedef, akne vs bu asitle tedavi ediliyor ,merhemi çokca mevcut. Tahılda bulunan bir asit türü.
Saçta ne gibi etkisi var duymadım. Kulaktan dolma bilgilerle bu tarz asit ve türevleri kullanmak belki de sıkıntı yaratabilir.
One life,live it...

Takviye
- 7 Ay Solgar Biotin 5000 mcg
- 6 Ay Solgar Saw Palmetto

İlave
11.Ay Prozinc Plus Losyon

Şampuan
- Sürekli Prozinc Plus

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=8721.0

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2020, 19:40:28 »
Biliyorum dostum minox ile kullanmak bu tozu yada merhem formunu dermattitin önüne geçemez çok fazla saç kuruluğu yapar bu ikiliyi kullanan bazı insanlarda bu nedenle saç dökülmesi bile olabiliyor ketoral kremle birlikte şakaklarda etkilidir hatrı sayılır saç çıkartabilir bunu minoxla kullanmak fantazi ve zarar o yüzden sordum amaç ne die

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2020, 11:17:10 »
Kulaktan dolma mı bilmem ama eczacıya danıştığımda kendiside bu karışımı yapıp AGA için öneriyor azelaik asitin DHT baskıladığına dair çalışmalar olduğunu okudum, benim amacım olanı tutmak 8 ay önce açtığım konu burda https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=9554.0
Önlerde gerileme çok mevcut yakında konuyu güncelleme adına fotoğraflarımıda atıcam önler için sadece minox ile olabilicek bir iş olmadığını anladım ve tedaviye eklemek istedim, ayrıca ketoral kremden bahsetmişsiniz önleri tutmak için çok etkili midir?
Akşamları 10 fıs minoxidil-(Başlangıç 26 Eylül 2019)

Sawpoo Şampuan
Konazol Şampuan (haftada 2 gün)

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2020, 21:15:14 »
Kulaktan dolma mı bilmem ama eczacıya danıştığımda kendiside bu karışımı yapıp AGA için öneriyor azelaik asitin DHT baskıladığına dair çalışmalar olduğunu okudum, benim amacım olanı tutmak 8 ay önce açtığım konu burda https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=9554.0
Önlerde gerileme çok mevcut yakında konuyu güncelleme adına fotoğraflarımıda atıcam önler için sadece minox ile olabilicek bir iş olmadığını anladım ve tedaviye eklemek istedim, ayrıca ketoral kremden bahsetmişsiniz önleri tutmak için çok etkili midir?
azelaik asit dht baskılama özelliği var ama çok düşük yani minox ile ikisini kullanıp kaş yapacam derken göz çıkarma faydasından çok zararını görme ihtimalin çok yüksek şuan şakaklarda en etkili yöntem saç çıkarıcı ketoral krem ve azel ikilisidir

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2020, 15:26:55 »
azelaik asit dht baskılama özelliği var ama çok düşük yani minox ile ikisini kullanıp kaş yapacam derken göz çıkarma faydasından çok zararını görme ihtimalin çok yüksek şuan şakaklarda en etkili yöntem saç çıkarıcı ketoral krem ve azel ikilisidir

Ketoral krem ve azelderm krem mi? Yani azelderm kremde sonuçta azelaik asit

Sawpoo Şampuan

ylcdr

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2020, 04:35:40 »
bende bu şekil bir ilaç gördüm gerçekten işe yarıyor mu azelaik asit ?

ahmetbird

• Full Member
« Yanıtla #8 : 26 Kasım 2020, 01:30:30 »
İşe yarıyor mu bilmiyorum eczacının bana demesi böyle bi karışım yapıp satmasıymış demekki bi payı var azelaik asitin keşke bu ürün türkiyede olsa direk alırdım

Sawpoo Şampuan

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 26 Kasım 2020, 10:25:47 »
Azeleik asit önermem denedigim bir tedavi.Minoxil zaten kurutuyor azeleik asitin DHT baskılayıcı özelliği var ama çok üst düzey değil.Minoxille kullanmak yerine ketoral kremle de kullanabilirsin
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Orhan Eagle

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Nisan 2021, 17:26:33 »
İşe yarıyor mu bilmiyorum eczacının bana demesi böyle bi karışım yapıp satmasıymış demekki bi payı var azelaik asitin keşke bu ürün türkiyede olsa direk alırdım
ahmet hocam saf minox. azelaik asit çinko sülfat ve b6 karışımlı majistral hazırlatmak istiyorum,siz kullanmışsınız hatta (azelaik asit kombinasyonu konusunda siz varsınız siz tecrübelisiniz) sanırım etkisi faydası nasıl?azelaik asit b6 ve çinko+minox.kombinasyonu DHT'yi %90 tip1 ve tip2 olarak blokluyor bu çok güzel birşey ve bunu finasterid olmadan yapması yani çok masum bir şekilde yapması mükemmel :) lakin bugün malatya eren eczanesini aradım ilgilenmediler bile sanki hayırlarına yapacaklar ücreti neyse ona göre yapacaklar!!!sizin hazırlattığınız eczaneyi öğrenmek isterim?sizden bu konu için bilgi almak istiyorum özelden de yazabilirsiniz buradan da yazabilirsiniz çok sevinirim.
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi Majistral minoxidil,ketoral,perfextil,dermoroller

Facebook Twitter Instagram