Gönderen Konu: Folik Asit mi? Folik Asit+İyot mu?  (Okunma sayısı 639 defa)

HAGI.

• Yeni üye
  • *
Folik Asit mi? Folik Asit+İyot mu?
« : 13 Şubat 2021, 19:50:07 »
Folik asit eksikliğimi tamamlamaya çalışacağım. Bunun için direkt folik asit mi alsam

Yoksa sanırım hamileler için özel tasarlanmış sadece folik asit+iyot içeren takviyeyi mi alsam? Ekstradan iyot almama gerek var mı hazır folik asit almışken yanında olan? Günlük yediklerim iyot ihtiyacımı karşılıyor mu emin değilim

Bu iyot takviyesi kullananlar günlük iyot ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için mi kullanıyorlar?

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Folik Asit mi? Folik Asit+İyot mu?
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2021, 20:00:35 »
Folik asit eksikliğimi tamamlamaya çalışacağım. Bunun için direkt folik asit mi alsam

Yoksa sanırım hamileler için özel tasarlanmış sadece folik asit+iyot içeren takviyeyi mi alsam? Ekstradan iyot almama gerek var mı hazır folik asit almışken yanında olan? Günlük yediklerim iyot ihtiyacımı karşılıyor mu emin değilim

Bu iyot takviyesi kullananlar günlük iyot ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için mi kullanıyorlar?

türkiyede kimse iyot ihtiyacını karşılamıyor nerdeyse ülkenin yüzde 99 u diyebiliriz buna

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

HAGI.

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2021, 20:09:02 »
türkiyede kimse iyot ihtiyacını karşılamıyor nerdeyse ülkenin yüzde 99 u diyebiliriz buna

Kısa bir bakmıştım ama yanlış mı baktım yada anladım bilmiyorum
Mesela 1 kase yoğut yesen iyot ihtiyacının direkt günlük %60'ını mı ne karşılıyormuşsuz sanırım. Bu durumda iyot eksikliği nasıl olabiliyor?

Bu yüzden yani Folik asit almışken bunun yerine sadece Folik asit+iyot da tercih edebilirim zira fiyat farkı pek yok zaten galiba. İyotuda ekstradan alırım diye düşündüm bu durumda

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2021, 20:15:46 »
Kısa bir bakmıştım ama yanlış mı baktım yada anladım bilmiyorum
Mesela 1 kase yoğut yesen iyot ihtiyacının direkt günlük %60'ını mı ne karşılıyormuşsuz sanırım. Bu durumda iyot eksikliği nasıl olabiliyor?

Bu yüzden yani Folik asit almışken bunun yerine sadece Folik asit+iyot da tercih edebilirim zira fiyat farkı pek yok zaten galiba. İyotuda ekstradan alırım diye düşündüm bu durumda

folik asit ve iyotu ayrı ayrı al ucuz zaten. alacağın bütün takviyelerde ayrı ayrı almak daha iyidir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

HAGI.

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2021, 20:22:10 »
folik asit ve iyotu ayrı ayrı al ucuz zaten. alacağın bütün takviyelerde ayrı ayrı almak daha iyidir

Gerçekten birleşik almak yerine böyle ayrı ayrı almak o kadar etkiliyor mu? Zararlı bir alışkanlığım yok mesela Sigara gibi bu yüzden böyle şeylere bütçe ayırabilirim
Birde hocam mesela atıyorum iyot, özellike merak ettiğim Collagen gibi şeylere belirli bir kullanım sınırı var mı? Ara vermek falan lazım mı yada sürekli kullanabilirmiyiz?

Günlük yeteri kadar su içiyorum bu yüzden böbrekleri yormayız herhalde

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2021, 20:27:27 »
Gerçekten birleşik almak yerine böyle ayrı ayrı almak o kadar etkiliyor mu? Zararlı bir alışkanlığım yok mesela Sigara gibi bu yüzden böyle şeylere bütçe ayırabilirim
Birde hocam mesela atıyorum iyot, özellike merak ettiğim Collagen gibi şeylere belirli bir kullanım sınırı var mı? Ara vermek falan lazım mı yada sürekli kullanabilirmiyiz?

Günlük yeteri kadar su içiyorum bu yüzden böbrekleri yormayız herhalde

iyot için japonlar günlük ihtiyacın 300 katını alıyorlar , kollejen için fazla almanın mantığı yok bence saçı hızlı uzatmaksa amacınız msm daha çkmçok yardımcı olur

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram