Gönderen Konu: Saç Ekimini Kime Yaptırmalıyım, Hiç Bulaşmasam mı, Yardım Tavsiye Bekliyorum  (Okunma sayısı 1482 defa)

rolder

• Yeni üye
  • *
1) yaş: 33
2) saç dökülmesi ne zaman başladı: 15 senedir dökülüyor aslında zaman zaman tekrar toparladığıda oldu ama artık gidici
3) saç dökülme tipi (agresif ya da yavaş - stabil): son 6 aydır agresif dökülme, öncesinde dediğim gibi yılalrdır var ama hiç bu kadar hızlanmamıştı
4) saç dökülmesi nereden başladı? (vertex, crown, ön bölge vs.): genel üst bölge, belli bir alan yok, genel seyreliyor, yan saç hatları hala iyi duruyor
5) ilaç kullanılıyor mu? etkisi nedir?: 20li yaşlarda aralıklı olarak finasteride kullandım faydası da oldu ama devam etmiyorum

Uzun yıllardır bu problem var ama iyi kötü kapatıyordum artık o da olmuyor, fotoları özellikle ışık altında çekmeye çalıştım daha iyi tavsiyeler alabilirim diye, dökülme devam ediyor, henüz durmuş değil, birkaç sorum olacak
1) Dökülmesini daha beklemeli miyim, bu saça ekime girişmeli miyim, çünkü zamanla kendi saçlarım da dökülecek ve diğer tarafalr açılacak bu sefer, diye düşünüyorum
2) Donör bölgem çok sık değil, saç yapımda öyle değildi hiçbir zaman zaten, kısmen seyrek donör. Sakal ya da vücut kılından mı takviye yapılmalı öyleyse ona göre klinik tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçem 15000-20000, öncelikli Ankarada, olmazsa bu saç yapısına uygun daha iyi sonuçlar alabilecğeim yerler varsa başka şehirlerde önerilerinize açığım,
3) Ekim yapılır derseniz kendi saçlarıma zarar vermeyecek şekilde belki özellikle aralara ekim yapan bir uzman mı tercih etmeliyim, nasıl bir yol izlemeliyim
4) Donör bölge pek iyi olmadığını açıklığında daha artacağını düşünerek hiç girişmemeli miyim bu işe, belki proteze mi yöneleyim, ne dersiniz

Şimdiden teşekkürler herkese

alltheother

• Hero Member
  • Selam olsun bütün keldaşlara:)
Hocam bence sıklaştırma yapabilirsiniz ve ileride sıkıntı yasamazsiniz.

KaNeM

• Full Member
Bence saç ektirmen gerekiyor düşüncesindeyim hem yaşın olsun hemde ekim yapılcak yerlerdeki açıklık çok büyük değil güzel sonuç alırsın.

freeyourmindtr

• Sr. Member
Saclarin seyrek. Guzel bir ekimle harika bir goruntuye ulasirsin.

Bence Koray Erdogan ile iletisime gec.

rolder

• Yeni üye
  • *
Teşekkürler yanıtlar için. Endişem mevcut olan saçlarım da kalıcı durmuyor, çok hızlı dökülüyor şu an, şimdi mi yaptırayım operasyon bekleyeyim mi daha bilmiyorum. Şu haline belki az bir greftle bir sürelik hallolur ama sonradan açılan yerler için hem enseden greft verimliliğim hem bütçem uygun olmayabilir. Greft başı 3 euro gibi ücret alan yerlere bütçem uymaz

Jamesbond

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Dökülmenin devam etmesi can sıkıcı bir durum dostum,
kısa süre içerisinde son (1-2 sene içinde) saçlarının yoğunluğunda dikkate değer bir fark var, dökülme söz konusu ise ben beklemeni tavsiye ederim.
Bu tarzda seyrek saça sahip olup, ektirip ekimin hazzını daha yaşamadan mevcut saçlarının dökülmesi ile üzüntü yaşayan arkadaşlarla karşılaşıyoruz forumda.. sen de o gruptan olma ihtimalini göz ardı etme bence

Jamesbond

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
ekimse her türlü ekimini yaptırabilirsin şu durumda mevcut saçları iyi koruman gerekecek, bunun etkili çöüzümü olarak da Finasterid gösteriliyo genel itibariyle forumca

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Donör bölgesi çok belli olmuyor ama çok fazla zayıf saçlarınız var. İsterseniz forumda mevcut saçlarınızı nasıl güçlendirebilirsiniz onu araştırın. Donör içinde muhtemelen sizden ekim merkezleri daha uzun saçlı fotoğraflarınızı isteyecektir. Konu da belirtmişsiniz gerçi ama attığınız fotoğrafda donör bölgesi zayıf gibi geldi bana. Farklı bir fotoğraf çekip konuya eklerseniz daha iyi olur.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Zor bir kafa kafanız da fazlası ile incelmiş saç var olası bir operasyon bu saçları güçlendirmeden yapılırsa kendi saçlarınız dan kısa zamanda kayıp yaşarsanız bu durumla çok karşılıyoruz

Saç ektirdim 6 ayndayım çok fazla dökülmem oldu sonuç iyidi ama seyrekleşmeye başladı gibi.
Global Moderator

rolder

• Yeni üye
  • *
Donör bölgesi çok belli olmuyor ama çok fazla zayıf saçlarınız var. İsterseniz forumda mevcut saçlarınızı nasıl güçlendirebilirsiniz onu araştırın. Donör içinde muhtemelen sizden ekim merkezleri daha uzun saçlı fotoğraflarınızı isteyecektir. Konu da belirtmişsiniz gerçi ama attığınız fotoğrafda donör bölgesi zayıf gibi geldi bana. Farklı bir fotoğraf çekip konuya eklerseniz daha iyi olur.

Kardeşim eyvallah cevap için donör 2 fotoğraf daha ekliyorum, öndende durum nasıl onu da ekliyorum. İlk fotoğraflarda saçın 2 günlük yıkanmamış haliydi bu eklediklerim yeni yıkanmış kuru hali öyle olunca daha toplu duruyor, bir de burada ışık daha az ilk attığım fotolara göre, ama donör bölgesi de aralıksız sık değil o yüzden zayıf diye düşündüm

rolder

• Yeni üye
  • *
Zor bir kafa kafanız da fazlası ile incelmiş saç var olası bir operasyon bu saçları güçlendirmeden yapılırsa kendi saçlarınız dan kısa zamanda kayıp yaşarsanız bu durumla çok karşılıyoruz

Saç ektirdim 6 ayndayım çok fazla dökülmem oldu sonuç iyidi ama seyrekleşmeye başladı gibi.

Kardeşim eyvallah. Ben de ondan korkuyorum. O yüzden ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim, kime başvurmalıyım bilmiyorum. Benzer yapıda saçlara sahip olan mutluluğu ulaşmış kimseler varsa desteklerini beklerim :) Daha önceden prp filan da yaptırdım açıkçası çok faydasını görmedim, finasteride kullanımını yan etkilerden dolayı bıraktım, şimdi buradan takip ettiğim kadarıyla Davines şampuan siparişi verdim birde onu denemiş olayım

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
Bu fotoğraflar daha güzel. Aslında bir ay önce erken davransaydınız Asmed'de indirim vardı. Asmed Ekibine bütçeniz rahatlıkla yeterdi ama maalesef onların randevusu dolu. Ama Koray Erdoğan var normalde greft başı 2.5 € alıyor şuan 1.5 € kuru da 5 TL'den sabitlediler. Eğer randevular dolmadıysa bir şansınızı deneyin derim. İstanbul'da olsa da corona nedeniyle 3 aylık bir kampanya yaptılar araştırmanızda yarar var.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

rolder

• Yeni üye
  • *
Bu fotoğraflar daha güzel. Aslında bir ay önce erken davransaydınız Asmed'de indirim vardı. Asmed Ekibine bütçeniz rahatlıkla yeterdi ama maalesef onların randevusu dolu. Ama Koray Erdoğan var normalde greft başı 2.5 € alıyor şuan 1.5 € kuru da 5 TL'den sabitlediler. Eğer randevular dolmadıysa bir şansınızı deneyin derim. İstanbul'da olsa da corona nedeniyle 3 aylık bir kampanya yaptılar araştırmanızda yarar var.

Bakayım kardeşim eyvallah. Ankarada var mı bir yer önerebileceğiniz?

Bir genel sourm var, diyelim ki yakın zamand ayaptırdım ilerde diğer taraflar açıldı, onlara donör bölgem de yetmedi ya d aistediğim gibi olmayacağını kabullendim, ben de dedim napayım saçı 3 e vurur gezerim elden birşey gelmiyo, 0-3 gibi kısa tıraşlarda işlem yapılmış olan donör bölge kötü mü görünür?
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2020, 13:07:44 Gönderen: rolder »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ankara için şahin çelik
Kaan pekiner
Ekimlerine bak
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2020, 13:51:17 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

rolder

• Yeni üye
  • *
Sağolun hepsine bakcam. Bir de benimle benzer saç tipine benzer duruma sahip olan ekim yaptırmış yada başka yollar bulmuş olan arkadaşlar varsa deneyimlerini bekliyorum :)

Facebook Twitter Instagram