Gönderen Konu: Emphair Ataşehir 3900 greft  (Okunma sayısı 5408 defa)

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Emphair Ataşehir 3900 greft
« : 13 Temmuz 2020, 15:23:25 »
Başlıkta belirttiğim gibi istanbul ataşehir hastanesinde 11.07.2020 tarihinde operasyon geçirdim. Yaşım 37. Burada yaklaşık 1,5 yıl önce 3 yaş küçük kardeşimin sonuçlarını referans alarak ameliyat olmaya karar kıldım. Sağlık danışmanlığımı çiğdem hanım yürüttü.  sadece telefonla görüştük ilgi ve alakası iyiydi , ancak operasyon öncesi ve sonrasında fiilen görüşemedik.

Randevu saatinde hastaneye gittim, ilaç ve operasyon ücretini ödedikten sonra odaya aldılar. Damar yolu açıldı , kan alındı.
Sonuçlar beklenirken Elif hanım tarafından saç çizgim manuel olarak belirlendi. (Ekibin en kıdemlisi olarak tanıtıldı, kanalları da  aynı arkadaş açtı)

Tahlil sonuçlarından sonra burak bey traş işlemimi gerçekleştirip uyuşturma ve serum enjekte işlemini gerçekleştirdi.

Benim için hiç beklemediğim kadar acı verici bir tecrübe oldu. Yaklaşık 20-25 dakika sürdü. Bütün iğneleri neredeyse aynı acı ile hissettim. (Operasyonun bu kısmından sonra çok nadir ufak sızılar hissetim ve bunu belirrtiğimde o bölgelere tekrar anestezi uygulandı.)

Donör bölgemin ve açıklığımın ekime gayet uygun olduğu söylenerek önce kanal açma işlemi gerçekleşti. (Sayma işlemini melike hanım yaptı.) Toplamda 1:30-2 saat süren işlem sonucu 3873 kanal açıldığı bilgisi verildi.

Punch ile greftleri toplama işlemini kübra hanım yaptı. Toplanan greftleri burak bey ve melike hanım saydılar.
Ön hat için sadece 400 tekli greft kullanılacağı için onları ayırmışlar gerisini ikili yada üçlü olarak saymadıklarını belirttiler. Bu yüzden toplamda kaç saç teli ekildi bilemiyorum.

Greft toplama işlemi Yüzüstü pozisyonunda yaklaşık 2-3 saat sürdü. Bu kısım da zordu benim için.

Bu işlemden sonra yemek geldi hızlı bir şekilde yedim ve Ekim işlemine geçildi.
Yemekler iyiydi (merak eden var ise köfte pilav yoğurt ve çorba)

Kübra hanım ve ismini öğrenemediğim bi arkadaş tarafından sırtüstü bir pozisyonda 2 saat kadar da ekim işlemi yapıldı.

Genel olarak çok eğlenceli bir ekim olduğunu söyleyemeyeceğim. Başlarda biraz ızdıraplı sonrası da sıkıcıydı. Ekip çok konuşmak yerine işlerine odaklı gibi geldi bana. Ancak edindiğim intiba ekim anına kadar kim ne yapacak belli değil gibiydi. (Bunu sen yap, bunu ben yapayım,şunu kim yapacak şeklinde muhabbetler döndü arada). Kendisini doktor olarak tanıtan kimse yoktu, yaşları tahminimce 20-25 arasındaydı arkadaşların. (Ekip sürekli değişiyor ve herkes değişerek her işlemi yapıyormuş sanırım)

Operasyon sonrasında genel bilgilendirme ve bandaj işlemi yapılarak, Operasyonun çok başarılı ve verimli geçtiği bilgisi verilerek saat 10 gibi girdiğim operasyondan saat 17de çıktım.

Operasyonumdan 48 saat sonra bu postu oluşturuyorum. Bugün ilk yıkama için randevu verildi ancak en geç 15:30 da hastanede olmam gerektiği bilgisi verilince akşam ekim yapılan kardeşim tarafından ilk yıkamamı evde gerçekleştireceğim. Donör bölge fotoğraflarını o zaman atacağım.

Umarım  güzel sonuçlanacak bir ekim olmuştur.
 Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Emphair Ataşehir 3900 greft
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2020, 15:34:51 »
hayırlı olsun açıklık çok fazla değil alana göre sayı güzel ama ön çizgi çok estetik bir çizgi olarak gelmedi gözüme hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsınız

merkezde sen bunu yap ben bunu yapayım tarzı değilde daha profosyonel görev dağılımı olması gerek
Global Moderator

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2020, 19:10:54 »
İlk yıkamayı kendim yaptım.
Donör bölge bu durumda.

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz 2020, 20:34:37 »
iğnelerin çok  acı verici olduğunu söylemeniz göz korkuttu hocam :) ama ekiminiz güzel görünüyor umarım hayalinizdeki saçlara kavuşursunuz.

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2020, 22:01:20 »
iğnelerin çok  acı verici olduğunu söylemeniz göz korkuttu hocam :) ama ekiminiz güzel görünüyor umarım hayalinizdeki saçlara kavuşursunuz.

Teşekkür ederim iyi dileğiniz için.
İlk posta belirttiğim gibi aynı yerde aynı yöntemle operasyon geçiren kardeşin sadece bikaç iğnede hafif acı hissetiğini söylemişti. Benim acı eşiğim biraz düşük sanırsam. Acıdıkça kendimi sıktım sonrakilerde bu yüzden daha acı verdi.

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2020, 23:26:20 »
bu saçın çok iyi olması lazım ekim için çok verimli olabilecek bir açıklığınız varmış ,ekimde güzel görünüyor hayırlı olsun dostum.

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2020, 01:11:33 »
bu saçın çok iyi olması lazım ekim için çok verimli olabilecek bir açıklığınız varmış ,ekimde güzel görünüyor hayırlı olsun dostum.
Umutluyuz , inşallah beklediğim gibi sonuçlanır.

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2020, 13:48:27 »
Hayırlı olsun, kaliteli duruyor donör, olur bu saçlar. Sadece ön çizgi biraz daha iyi olabilirmiş.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2020, 14:56:29 »
Ön çizgi dışında sorun görünmüyor

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 14 Temmuz 2020, 16:01:42 »
Ön çizgi dışında sorun görünmüyor
Nasıl bir sorun var sizce?
Alın kaslarıma göre şekillendirldi ancak asimetrik zigzag olayı biraz milimetrik tutulmuş çok düz olmuş gibi geldi bana da. Operasyon öncesi belirtmiştim daha çnce operasyon geçiren kardeşiminde iyiydi niyeyse benim böyle olmuş.

LaTenT

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2020, 16:11:16 »
Nasıl bir sorun var sizce?
Alın kaslarıma göre şekillendirldi ancak asimetrik zigzag olayı biraz milimetrik tutulmuş çok düz olmuş gibi geldi bana da. Operasyon öncesi belirtmiştim daha çnce operasyon geçiren kardeşiminde iyiydi niyeyse benim böyle olmuş.
alın kaslarına göre çizilmiş olabilir orasını görmedğim için birşey diyemiyorum asimetrik ve düz Sol merkez bölgeden 75 dereceye e yakın bir açıyla inmişki bu sizin anlınıza uygun değil zaten açık bir anlınız var ve temple geride sağ şakak biraz içerde 63 civarlarımda orta merkez birleşim sola kayık düzenli değil ve dönerek temple birleştirilmiş umarım çıkışlarınız iyi olur herşeyin çağresi var yeterki çıksın 👍

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 14 Temmuz 2020, 16:35:40 »
alın kaslarına göre çizilmiş olabilir orasını görmedğim için birşey diyemiyorum asimetrik ve düz Sol merkez bölgeden 75 dereceye e yakın bir açıyla inmişki bu sizin anlınıza uygun değil zaten açık bir anlınız var ve temple geride sağ şakak biraz içerde 63 civarlarımda orta merkez birleşim sola kayık düzenli değil ve dönerek temple birleştirilmiş umarım çıkışlarınız iyi olur herşeyin çağresi var yeterki çıksın 👍
Çıkışlar iyi olursa saçlarım dalgalı umarım bu şekilde bi doğallık yakalarım. Bir de henüz çok fazla ödem var alnımda. Normale dönünce daha net anlaşılır. Foto eklerim yine.
Teknik yorumunuz için teşekkür ederim

sackavurma

• Full Member
« Yanıtla #12 : 14 Temmuz 2020, 21:46:07 »
Geçmiş olsun olumsuz bi durum şuanlık gözükmüyor.

Bende aynı yerde 2019 Ekim ayında ektirdim fakat 500 lira farkla Comfort Basınçlı anesteziyle ön uyuşturmayı yaptılar kaydadeğer bir acı hissetmedim.

transkela

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 14 Temmuz 2020, 22:32:23 »
Bana hiç bahsedilmedi açıkcası bu teknik sonradan öğrendim ki o fiyat farkını vermezdim sanırım çünkü bu kadar acıyacağını kimseden duymadım.

Sizin sonuçlandı mı nasıl son durum acaba?

sackavurma

• Full Member
« Yanıtla #14 : 14 Temmuz 2020, 22:36:57 »
Bana hiç bahsedilmedi açıkcası bu teknik sonradan öğrendim ki o fiyat farkını vermezdim sanırım çünkü bu kadar acıyacağını kimseden duymadım.

Sizin sonuçlandı mı nasıl son durum acaba?
Benim 9.ay maalesef ön çizgideki saçlar harici çıkış olmadı diyebilirim.
Konumun linki aşağıda.

Facebook Twitter Instagram